TJ Sokol Stružinec vs. SK Studenec 2 : 1 (1:1)

12.09.2016 11:18

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

domácí výhra proti favoritovi

 

TJ Sokol Stružinec vs. SK Studenec    2 : 1    (1:1)    

hráno v sobotu 10. 09. 2016 od 17:00

 

Branky: 42. Bláha Ondřej, 47. Kuch David - 25. Šír Jiří (pen.)

 

ŽK: 2/2 (Brnka, Martinec/Hylmar, Šír)

ČK: 0/0

Rozhodčí: Mašek Milan ze Semil, AR1: Kraus Pavel z Lomnice n. Pop., AR2: domácí laik Forman Zbyněk.

 

Diváků: 125

 

Sestava Stružince: Škopán – Brnka, Vágenknecht, Martinec, Schreyer – Bajgar, Ševců, Kuch (70. Vondra), Bláha D. – Votoček (c), Bláha O.

Připraven: Stránský P.

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

Masér: Vágner Bohumil

 

Sestava Studence: Kuřík Matěj –  Čech, Šedivý (c), Vancl, Havlíček – Jezdinský (75. Nosek), Ježek, Kočárek, Hylmar - Šír, Kuřík Martin

Připraveni: Povr, Tmej

Trenér: Letkovský Vladimír

Vedoucí mužstva: Cermanová Martina

 

     Za tropického zářijového sobotního odpoledne svedla píšťalka rozhodčího Maška fotbalisty Sokola Stružinec a hosty z SK Studenec ke vzájemnému měření sil. Na jaře skončilo utkání ve Studenci těsnou výhrou pro domácí. Stružinec byl před tímto zápasem na 5. příčce, Studenec byl na 2. místě OP Semilska. Dal se očekávat kvalitní fotbal a také solidní návštěva. Domácí měli několik marodů a vyloučeného Böhma. Rozhodně však nechtěli prodat svoji kůži lacino a potrápit favorita.

     Studenecký omlazený tým dirigovaný zkušenými Kočárkem a kapitánem Šedivým začal kombinační hrou a pohybem motat naše hráče. V prvních 20 minutách utkání měli navrch. V 10. min. po roh. kopu Ševců, Martinec hlavičkuje na branku, obránce odvrací na roh a z něj nic. Ve 12. min. Kočárkova střela z dálky natáhla Škopána v naší brance. Jeho střelu vyrazil na roh a z něj nic. Ve 14. min. Škopán ztlumil střelu hostů o tyč a poté obránce balon odkopl do bezpečí. Ve 20. min. Martinec za strčení soupeře na půlce viděl 1. ŽK zápasu. Ve 24. min. bek Brnka fauluje ve vápně soupeře. Rozhodčí Mašek nemohl rozhodnout jinak než ukázat na puntík, který se nachází 11 m od branky, tedy na pokutový kop. Po delší úvaze v hostujícím týmu se k exekuci postavil kanonýr Šír a s přehledem proměnil penaltu, 0:1. Běžela 25. min. Po úvodní brance zápasu se konečně dostali také do hry domácí, kteří zlepšili pohyb a obsazování hráčů soupeře a najednou to byli oni, kteří začali ohrožovat branku Studence. Pomohla tomu také výměna Kucha a Votočka. David šel z útoku na střed zálohy a Kuba do útoku. Ve 27. min. Bláha O. střílel mimo po přihrávce od Votočka. Vzápětí hořelo na druhé straně. Šír těsně minul naši branku. Ve 31. min. Votoček hlavou nad po přihrávce od Bláhy O. Ve 34. min. střela hostů ze 30 m mimo. Ve 39. min. Votoček vyslán dlouhým pasem do šance, z úhlu netrefil branku. Ve 42. min. Ševců centrem z tr. kopu našel hlavu Bláhy O. a ten "angličanem" vyrovnal na 1:1. Ve 43. min. pěkná souhra domácích, na jejím konci Bajgar, který z rohu malého vápna přestřelil. Minutu nato stejný hráč v ještě větší šanci, 1m od branky, trestuhodně překopává branku. Mohlo nás to v závěru mrzet. Ve 45. min. Brnka viděl ŽK za kopnutí soupeře. Po minutovém nastavení rozhodčí Mašek ukončuje 1. pol. za nerozhodného stavu, 1:1.

     O přestávce nedošlo v domácím mužstvu ke změně v sestavě. Sotva začala druhá půle a domácí se otočili skóre ve svůj prospěch, kdy Kuch prošel středem, přihrál doprava Bajgarovi, ten mu před prázdnou brankou balon vrátil a pro Davida již nebyl problém dopravit balon do branky, 2:1. Ve 49. min. Martinec hasil nebezpečí na malém vápně odkopem na roh. Z něj nic. V 50. min. hostující obrana minula balon, k němu se dostal Votoček a ze 12 m pálil nad. Škoda. V 53. min. vidí hostující Šír ŽK za zakopnutí balonu po odpískání ofsajdu. V 64. min. Škopán vyrazil tr. kop studeneckých na roh a z něj balon končí opět na rohu a potom balon končí v autu po střele hostů. V 70. min. domácí vystřídali, zraněného Kucha nahradil Vondra. V závěrečné dvacetiminutovce sílil tlak soupeře za vyrovnáním. Začali hrát na riziko pouze se třemi obránci a třemi útočníky. V 81. min. byla k vidění trma vrma v našem pokutovém území. Škopán chytá a za surovost vidí Hylmar ŽK. V téže minutě trefuje Ježek břevno z úhlu. V 86. min. Martinec překazil včasným odkopem z malého vápna vyloženou šanci Šírovi odkopem na roh. Z něj nic. V 88. min. Votoček přistrčen na 22 m. Odpískán faul a Ševců trefil jen zeď od ní se balon odrazil na roh  a z něho opět pšenka nevykvetla. V 1. min. nastavení hosté ve velké šanci. Škopán na místě, balon chytá. Poté rozhodčí Mašek odpískal konec utkání, ve kterém Stružinec otočil průběh i skóre utkání a zvítězil 2:1 a obral poprvé na podzim Studenec o body. Následovala vítězná děkovačka domácích hráčů se svými fanoušky. Tato výhra nás posunula mezi první trojku tabulky.

 

     Co říci na závěr? Tento zápas byl zatím nejlepší ze strany stružineckých fotbalistů v novém ročníku OP Semilska. I když se hosté pokoušeli závěrečných 20 minut hrát se třemi útočníky a se třemi obránci, tak se díky bojovnosti našich hráčů nepodařilo hostům srovnat, za což jim patří dík. Kvůli tomu chodí fanoušci na fotbal, aby viděli vítězství domácích. Nyní čeká naše hráče sousedské derby v Košťálově, kde se utkají v neděli od 17:00 s tamní rezervou.

 

Stružinec do toho!

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

—————

Zpět