TJ Sokol Stružinec vs. SK Mírová pod Kozákovem    2 : 0   (1:0)

Sestava Stružince: Škopán – Bláha D., Stránský L., Böhm, Schreyer – Morávek, Martinec (c), Ševců, Bajgar – Votoček (87. Stránský P.), Bláha O. (80. Vondra)

Sestava Mírové: Mach – Bernát, Dědeček, Novotka (76. Bretschneider), Košek (46. Mencl) – Krouza, Hejduk, Jíra, Kovář Marcel – Zaplatílek (c), Škoda (83. Rinda)

Připraveni: Bartoš, Sigmund

Trenér: Kovář Michal

Asistent trenéra: Janda Pavel

Vedoucí mužstva: Roszman Aleš

Rozhodčí: Lelek Jan z Hostinného, AR1: Dytrych Pavel z Dolní Branné, AR2: lajk Forman Zbyněk ze Stružince.

Za slušného zářijového sobotního odpoledne sehráli fotbalisté Stružince zápas 7. kola OP Semilska na domácím hřišti, kde přivítali SK Mírovou pod Kozákovem. Oběma týmům se nedaří, přitom před 10 lety spolu bojovali v I. B třídě – východ libereckého kraje. Mírová působila v krajských soutěžích nepřetržitě 10 let, dokonce hrála krajský přebor. V loňském ročníku se sice udržela v I. A třídě, ale přihlásila se pouze do OP Semilska, vzhledem k odlivu spousty hráčů a také z finančních důvodů. Domácí potřebovali nutně zvítězit, aby se odpíchli ze suterénu tabulky do klidnějších vod. Sice chybělo několik hráčů, přesto jsme chtěli zvítězit a také potěšit domácí fanoušky.

Hned v 1. min. utkání běžel Votoček sám na gólmana, svoji šanci však neproměnil. V 6. min. Votoček hlavičkuje na zadní tyči mimo po tr. kopu Ševců. V 15. min. hostující zkušený záložník Jíra střílí ze 25 m mimo. V 16. min. Mírová ve velké šanci po chybě Böhma, jenže minuli naši branku. Ve 20. min. Schreyer střílel ze 30 m a gólman Mach vyrazil jeho střelu na břevno. Ve 23. min. Votoček zblízka trefil jen gólmana po centru Böhma. Za minutu hosté střílí z úhlu mimo. Ve 29. min. Ševců dává první gól utkání po přihrávce Votočka zleva. 1:0. Ve 36. min. Bajgar zblízka nastřelil jen gólmana po přihrávce od Votočka. Poločas skončil vedením Stružince v poměru 1:0.

Domácí nastoupili do druhého poločasu beze změny na rozdíl od hostů, kteří jednou vystřídali. Ve 49. min. Ševců pálil z malého vápna nad po rohu Martince. V 51. min. hostující Jíra z vápna střílí vedle. V 57. min. se hostující gólman Mach vytáhl proti tvrdé střele Votočka z 8 m. V 61. min. domácí gólman Škopán vyrazil na roh dobře mířený tr. kop Jíry k tyči. Minutu nato Votoček poněkolikáté v šanci, tentokrát minul branku v gólové možnosti. V 80. min. domácí poprvé vystřídali, Vondra za Bláhu O. V 84. min. se domácí dočkali druhé branky. Přišla srážka gólmana hostů se svým obráncem za vápnem a důraz našich hráčů, Votočka s Morávkem zapřičinil zisk balonu a Morávek měl jednoduchou práci, dostat balon do prázdné branky, 2:0. Byl to jeho první gólový zápis v dresu Stružince, tzn. za láhev do kabiny. V 87. min. došlo ke 2. střídání domácích, kdy nastoupil do hry Stránský P. a nahradil Votočka. Ve slušně hraném utkání spolehlivě rozhodoval hlavní arbitr Lelek, který nenastavoval a v 90. min. ukončil utkání za vítězství Stružince v poměru 2:0. Čtyřgólová série bez výhry prolomena.

Co říci na závěr? V dnešním utkání Stružinec předvedl nejlepší výkon na podzim, škoda jen zahození několika dalších gólových šancí hlavně Votoček a Bajgar. Gólman Škopán udržel podruhé na podzim čisté konto. Vzhledem ke ztrátám několika soupeřů poskočíme v tabulce o jednu příčku na 10. místo.

Tuto sobotu  26. 9. 2015 od 16:30  sehrajeme venkovní zápas s rezervou Přepeř na hřišti v Semilech. Přijeďte podpořit Stružiňáky, aby navázali na minulé utkání a získali další 3 body.