26.10.2018 19:43

další prohra = poslední místo

TJ Sokol Stružinec  vs. SK Mírová p. Kozákovem      1:3      (0:2)

hráno v sobotu 06. 10. 2018 od 16:00

Branky: 88. Bláha Dominik - 8. Dvořák Patrik, 23. Salaba Vratislav, 89. Iluska Jiří

ŽK: 0/1 (Dvořák Daniel)

Diváků: 120

Sestava Stružince: Martinec (c)  – Hamáček (85. Stránský), Vágenknecht, Böhm, Schreyer – Vondra (68. Ženatý), Ebert, Syrovátka, Bláha D. -  Bajgar, Bláha O.

Rozhodčí: Mikule Jaroslav z Lomnice n. Pop., AR1: Nepraš Martin z Turnova, AR2: domácí laik: Forman Zbyněk.

O první říjnové sobotě za pěkného počasí svedla píšťalka rozhodčího Mikuleho týmy Stružince a Mírové p. Kozákovem ke vzájemnému měření sil v rámci 9. kola OP Semilska. Favoritem byli hosté, kteří sice na podzim nemají oslnivou formu na hřištích soupeřů, pouze 2 body za 2 remízy. Našemu mužstvu se na podzim nedaří a s přibývajícím časem se množí zranění a nemoce. Do tohoto utkání museli nastoupit se sebezapřením Brnka a Bláha D. Domácí začali lépe. Ve 3. min. po tr. kopu Vágenknechta Schreyer hlavou mířil mimo. V 5. min. hosté využili malého důrazu naší obrany, ale stříleli vedle. V 8. min. po chybě Schreyera s gólmanem Martincem se dostal k míči Dvořák P. chybu našich hráčů potrestal vedoucí brankou Mírové, 0:1. V 9. min. byla k vidění rychlá akce Vondry, který z 18 m poslal balon podle gólmana a těsně minul pravou tyč. Ve 22. min. Hamáček střílel ve vápně mimo. Minutu nato po ztrátě balonu na 30 m si hostující Salaba zpracoval zvláštně balon a pohotovou přesně mířenou ranou vymetl levou šibenici Martincovy svatyně, 0:2. Ve 38. min. Martinec vyrazil na roh střelu Salaby. Z rohu gól hosté nedali. Minutu před koncem prvního poločasu Vágenknecht z dorážky po roh. kopu mířil nad. Poločas skončil vedením Mírové v poměru 0:2.

Domácí hrající trenér Vágenknecht ponechal stejnou základní jedenáctku do 2. pol. V 51. min. Bláha D. v šanci, dvakrát střílel na gólmana Macha, ten však odolal, gól nepadl. V 68. min. domácí poprvé střídali. Ženatý za Vondru. V 69. min. Hamáček faulován na rohu vápna. Tr. kop Vágenknechta na přední tyč, ale gól jsme nedali. V 81. min. opět faulován Hamáček, za což viděl hráč Dvořák Daniel jedinou ŽK v zápase. V 82. min. stejný hráč ve velké šanci, kdy na penaltě přestřelil naši branku. V 84. min. střela Vágenknechta ze 20 m nad. V 85. min. domácí podruhé vystřídali. Stránský za zraněného Hamáčka. V 88. min. Vágenknecht dostal dlouhý balon vedle branky, hlavou posunul na Bláhu D., který poslal balon do prázdné branky, sníženo na 1:2. Kontaktní branka přišla příliš pozdě. Navíc z protiútoku hosté pečetili svoji výhru Iluskou v 89. min. na 1:3. Následoval konečný hvizd rozhodčího Mikuleho, po kterém se mohli Mírováci radovat z první výhry na hřišti soupeřů v podzimní sezóně. Odsoudili tak Stružinec na poslední místo OP Semilska.

Co říci na závěr? Stružinec začal dobře, doplatil však na neproměňování šancí a opět se nevyvaroval chyb, které technicky vyspělejší hosté dokázali potrestat. Stružinec se tak ocitl po x letech na posledním místě OP Semilska. Nyní nás čeká o víkendu volno, je třeba doléčit nemoci a zranění a také zvednout hlavy a v příštím posledním kole porazit na domácím trávníku fotbalisty z Vysokého n. Jiz.

Příští zápas sehraje Sokol Stružinec v sobotu 20. 09. 2018 od 15:30 doma s TJ Vysoké n. Jiz. Přijďte podpořit žlutomodré barvy, abychom získali třetí výhru na podzim v OP a odlepili se od samého dna.