TJ Sokol Stružinec vs. SK Mírová p. Koz.     1 : 1         (1:0)

Branky: 44. Drábek Michal - 78. Mach Lukáš

ŽK: 1/2 (Hamáček/Mach, Červinka)

Diváků: 110

Sestava Stružince: Škopán – Hamáček, Martinec (c), Böhm, Ebert (35. Chlumský) – Matěja, Bajgar, Syrovátka (79. Bláha O.), Bláha D. - Kuch, Drábek

Připraveni: Vrabel, Jína, Nouzák, Stránský

Rozhodčí: Přikryl Jaroslav z Horní Sytové, AR1: Přikryl Jan z Horní Sytové, AR2: domácí laik Forman Zbyněk.

Za pěkného srpnového nedělního odpoledne sehráli fotbalisté Stružince druhý domácí zápas v podzimní sezóně. Přivítali aktuálního lídra tabulky, SK Mírovou p. Koz. Hosté byli favoritem. Přes to Stružinečtí chtěli v tomto utkání získat nějaký bod. Jak je známo z dřívějška, Stružinci se daří spíš se silnějšími týmy. Nejinak tomu bylo tuto neděli. V 17. min. se dostali do šance hosté. Gólman Škopán ve spolupráci s Ebertem gólu zabránili odkopem na roh a z něj nic. Ve 25. min. dostal 1. ŽK zápasu hostující Červinka za faul loktem Böhmovi. Ve 34. min. střílí Kuch z vápna. Gólman Mírové Mach vyrazil na roh. Z něj nic. Ve 35. min. domácí lavička poprvé střídala. Chlumský za zraněného Eberta. Ve 40. min. Martinec centroval zprava před branku a Chlumský zamířil hlavou nad. Ve 44. min. Drábek dostal dlouhý balon na úroveň obrany od Matěji a tvrdou střelou pod břevno (ve stylu Stancia) přivedl Stružinec do vedení, 1:0. Byl to jeho první gól za Stružinec. Má to za láhev do kabiny. Poločas skončil 1:0 pro domácí.

Hned ve 46. min. hlavičkovali hosté z malého vápna nad. Minutu nato mají další velkou možnost k vyrovnání. Z prostoru penalty pálí nad. V 53. min. inkasoval hostující kapitán Mach ŽK za kecy. V 58. min. Drábek ze 20 m střílí nad. V 63. min. hosté střílí ve vápně, naštěstí nad. V 67. min. Mach hlavou po centru zprava z 8 m nad. 79. min. domácí podruhé střídali. Bláha O. za Syrovátku. V téže minutě Mírová vyrovnává kapitánem Machem, který využil nezcela dobře postavené domácí zdi a jejím obstřelením po zemi k levé tyči srovnal skóre na 1:1. V 82. min. dostal jedinou ŽK pro domácího Hamáčka za faul na Macha. Za minutu byl k vidění roh. kop Bláhy D. a Martinec z malého vápna hlavou trefil jen gólmana, ten jeho střelu vyrazil. Škoda. I přes 3 min. nastavení již další branka nepadla, a tak rozhodčí Přikryl Jar. Ukončil tento zápas za remízového stavu 1:1. Stružinec získal první bod na podzim.

Co říci na závěr? V dnešním zápase byla k vidění vyrovnaná hra obou mužstev. Hosté si sice vypracovali více šancí, ale hraje se na góly. Remíza je spravedlivá. Stružinec získal skalp lídra tabulky. Věřme, že se budou naši hráči dále zlepšovat a v příštím zápase na Benecku již zvítězí.

Příští víkend čeká fotbalisty  Sokola Stružinec druhé venkovní utkání. Čeká je nejvzdálenější soupeř, HSK Benecko. Nováček OP Semilska, který je momentálně 2 body před naším týmem. Hraje se v neděli 01. 09. 2019 již od 14:30. Tímto vyzývám fanoušky TJ Sokol Stružinec, aby přijeli povzbudit žlutomodré v souboji s nováčkem z Krkonoš.