TJ Sokol Stružinec vs. SK Mírová "B" 5 : 1 (0:1)

10.06.2012 21:40

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

výhra pojistila 4. místo

 

TJ Sokol Stružinec vs. SK Mírová "B"   5 : 1  (0:1)    

hráno v sobotu 9. června 2012 od 17:00

 

Branky: 53., 67. Vágner, 62. Heřmanský, 78. Vágenknecht, 83. Ševců – 41. Hnatajko

 

ŽK: 1/2 (Hloušek)

ČK: 0/0

 

Sledovalo: 140 diváků

 

Sestava – domácí: Hůlek – Bláha D. (85. Bláha O.), Vágenknecht (c), Martinec, Hloušek – Pazderský (51. Matěja), Ševců, Vágner, Sehnoutek - Heřmanský, Láska J. (51. Škopán)

Připraven: Stránský

 

Trenér: Vágenknecht Petr

Asistent trenéra: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

Hlavní rozhodčí Procházka Jan z Košťálova, na čarách mu asistovali laici, za domácí Forman Zbyněk, za hosty Janda Petr.

 

     Za "aprílové" červnové soboty sehráli fotbalisté Stružince poslední domácí utkání sezóny. Za soupeře jim los přisoudil rezervu Mírové. Po minulých zkušenostech s tímto týmem, kdy Stružinec vyhrával vysokým rozdílem (mj. 7:0 a 10:1) si hráči mysleli, že se dnešní utkání vyhraje samo. Nastoupili do zápasu hodně vlažně. Sice ve 13. min. chtěl Hloušek překvapit přímo z roh. kopu veterána Kouckého v brance hostů. Ten vykopával balon z brankové čáry. To bylo však na dlouhou dobu ze strany domácích vše. Ve 24. min. hosté provětrali rukavice Hůlka, ten vyráží jejich střelu na roh. Ve 26. min. Hůlek podruhé v krátkém sledu náš tým podržel dobrým zákrokem. Ve 28. min. Heřmanský střílí zleva ovšem mimo branku. Ve 41. min. hosté korunovali svoji aktivitu úvodním gólem Hnatajka, 0:1. Do kabin odcházeli oba celky za příznivějšího stavu pro hosty. O poločasové přestávce předal na hrací ploše prezident klubu Bohumil Vágner památné plakety dlouholetým hráčům Sokola Stružinec, Honzovi Pazderskému a Jirkovi Láskovi, kteří se tímto zápasem loučili se svojí bohatou kariérou ve žlutomodrém dresu.

     Hned po změně stran Láska J. po přihrávce Sehnoutka minul branku. V 51. min. došlo k dvojímu střídání u domácích, Matěja za Pazderského a Škopán za Lásku J. Škopán zaujmul pozici stopera a Vágenknecht se postavil do útoku k Heřmanskému. Bylo třeba oživit hru. V 53. min. si naběhl ze druhé vlny Vágner a pěknou střelou srovnal na 1:1. V 61. min. Heřmanský z vápna napřáhl, gólman vyrazil jeho střelu na roh. O minutu nato se již Heřmanský prosadil. Roh Ševců na přední tyč poslal Lukáš do sítě, 2:1. V 67. min. Vágner ze 25 m s pomocí teče obránce oklamal Kouckého v brance a svým druhým gólem v zápase změnil skóre na 3:1. V 76. min. byla k vidění série střel domácích v podání Hlouška a Ševců. Ani jedna se však neujala. V 78. min. po krásném přenesení hry na druhou stranu od Ševců se nádherně položil do střely Vágenknecht a zvýšil již na rozdíl tří branek, 4:1. V 83. min. docílil domácí Ševců bůra, když se po rychlé akci a přiklepnutí od Vágenknechta dostal do zakončení a střelou k tyči svým 8. gólem sezóny završil gólový účet utkání. V 85. min. Stružinec potřetí vystřídal, když se zapojil do hry Bláha O., který nahradil svého bratra Dominika. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Procházky propukla radost v domácím kotli a také mezi hráči. Jako při každém vítězném zápase nechyběla děkovačka hráčů fanouškům za povzbuzování.

     Co říci na závěr? Po rozpačité první půli se Stružinečtí vzchopili a výsledkem toho bylo 5 branek v hostující brance. Tímto vítězstvím si Stružinec zajistil 4. místo v tabulce OP. Nyní je před námi poslední zápas celého ročníku, a sice sousedské derby utkání v Lomnici n. Pop. s tamní rezervou, která bojuje o záchranu. Vyzývám proto všechny příznivce stružinecké kopané k návštěvě tohoto utkání.

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

    

 

                   

—————

Zpět