TJ Sokol Stružinec vs. SK Mírová "B" 10 : 1 (5:0)

25.04.2011 14:33

Velikonoční nadílka ve Stružinci

TJ Sokol Stružinec vs. SK Mírová "B"  10 : 1    (5:0)

hráno v sobotu 23. dubna 2011 od 17:00

Branky: 18., 45., 52. Heřmanský, 5., 23., 73. Ševců, 55., 89. J. Láska, 69. Vágenknecht, 26. Hloušek – 50. Uličný

ŽK: 0/1(Pleštil)

Sledovalo: 150 diváků

Sestava – domácí: Škopán   Hamáček (81. Stránský), Vágenknecht (c), Hloušek, Bláha D. – Láska J., Vágner, Ševců, Láska P. (46. Bláha O.) – Vojtíšek, Heřmanský

Utkání řídila trojice delegovaných rozhodčích: Drusan, Čapek, Zuzánek.

O velikonoční sobotě, za krásného slunečného počasí si fotbalisté Stružince otevřeli na domácím trávníku střelnici. Začali zostra, hned v 5. min. první střela v podání Ševců z otočky prošla houštinou těl a skončila v síti bezmocného Jandy v brance hostů, 1:0. V 10. min. stálo při hráčích Stružince štěstí, když po rohu Mírové se balon odrazil od pravé tyče a poté ho gólman Škopán chytil. V 17. min. centruje Ševců, Heřmanský hlavičkuje do břevna. O minutu později ten samý hráč s pomocí teče obránce zvyšuje k tyči na 2:0. Ve 23. min. po krásné souhře na jeden dotek Vojtíšek kolmicí našel Heřmanského, ten přenesl míč na druhou stranu na Ševců, který nikým neatakován v pokutovém území střelou pod břevno dává na 3:0. Ve 26. min. Ševců centruje z tr. kopu, gólman Janda vyrazil míč pouze před sebe a Hloušek pohotově doráží na 4:0. Za minutu hosté v ojedinělé šanci, Škopán reflexivně vyrazil balon na roh. V poslední minutě prvního dějství upravuje Heřmanský poločasové skóre na 5:0, asistenci si připisuje stoper Vágenknecht, který ho obloukem z vápna na vápno vybídl ke skórování, když Lukáš obehrál gólmana a pak už na něho zívala odkrytá branka. Poté sudí Drusan ukončil první půli divácky atraktivním kotrmelcem, při kterém chytl balon od jednoho z aktérů zápasu. Hold bývalý brankář se nezapře.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, bylo jen otázkou, na jakém čísle se zastaví údaj na světelné tabuli a zda padne diváky avizovaná desítka. V 50. min. se hosté dočkali čestného úspěchu střelou na zadní tyč, 5:1. Již za 2 min. se však měnilo skóre na druhé straně, Heřmanský dociluje hattricku střelou z 11 m, 6:1. Byl to již jeho 13. gól v 6 utkáních od jeho zimního příchodu, ve 2 přátelácích 6 branek, ve 4 mistrácích 7 branek. V 55. min. J. Láska s přehledem rozvlnil síť po přihrávce od Heřmanského. Je to 7:1. V 61. min. Heřmanský zahazuje velkou šanci, když mu Ševců předložil balon na vápno. Za tohoto stavu Stružinec zvolnil, hosté se několikrát dostali na dostřel naší branky. Např. v 67. min. Škopán vyrazil na roh nepříjemnou střelu Mírové. V 69. min. se mezi střelce zapsal kapitán Vágenknecht, který střelou pod břevno proměnil v osmý gól žlutomodrých centr Ševců. V 73. min. Ševců opět mění stav na světelné tabuli střelou po zemi již na 9:1. V 83. min. Heřmanský orazítkoval nově natřenou branku, přesněji horní tyč. Poté střídající O. Bláha pohrdl desátou brankou, když se jeho hlavička z 11 m nevešla mezi tři tyče. V 89. min. vzal odpovědnost na sebe zkušený hráč domácích, J. Láska, který dokončil málovídanou kanonádu a konečný výsledek zakulatil na deset.

Co dodat na závěr? Tradičně početné publikum se fotbalem bavilo. Soupeřův výkon odpovídal jeho postavení v tabulce a tak vysoké vítězství čekali jen dva domácí optimisté z řad diváků, kterým vyšel předzápasový tip na výsledek. Touto výhrou Stružinec prodloužil sérii neporazitelnosti na domácím hřišti na 23 utkání. Nyní čeká borce ve žlutomodrém těžké derby utkání v sousedním Košťálově, proto přijeďte povzbudit naše hráče v co nejhojnějším počtu do Košťálova za dalším bodovým ziskem.

(autor: Jiří Máka)