TJ Sokol Stružinec vs. SK Mírová "B" 1 : 2 (0:1)

TJ Sokol Stružinec vs. SK Mírová "B"     1 : 2    (0:1)

Branky: 86.Votoček - 26. Kvapil, 68. Laurin

ŽK: 3/3 (Vágner, Hloušek, Bláha D.)

ČK: 0/1 (Vedral)

Sledovalo: 75 diváků

Sestava – domácí: Hůlek – Bláha D. (73. Schreyer), Vágenknecht (c), Martinec, Hloušek - Matěja (68. Kašpar), Ševců, Vágner, Sehnoutek (68. Drbohlav)–  Heřmanský, Votoček

Připraveni: Stránský, Bajgar, Bláha O.

Hlavní rozhodčí Jebavý Luděk z Hájů nad Jizerou, na čarách mu asistovali lajci, za domácí Forman Zbyněk a za hosty Hrubý Jaromír.

Třetí zářijovou sobotu za podmračeného odpoledne svedla píšťalka rozhodčího Jebavého na stružinecké hřiště k souboji o další body fotbalisty Stružince a rezervy Mírové, příjemné překvapení dosavadního průběhu podzimu. Domácí favorit byl až na dvě absence (Škopán, Hamáček) kompletní. Hosté přijeli s nadějnými mladíky. Cílem našeho týmu bylo zvítězit. Mírováci začali nebojácně. V 5. min. se strhla skrumáž před naší brankou po centru zprava, gólman Hůlek balon nakonec chytil. Impulzivní mírovský trenér k tomu dodal: "To tam musíš dotlačit i s hráčem." Ve 26. min. se hosté ujali vedení, když lajk na lajně neodmával ofsajd, 0:1. Branku vstřelil Kvapil. První střelu Hůlek vyrazil, na dorážku však už byl krátký. Byla to první inkasovaná branka Stružince v tomto ročníku na domácím hřišti. Ve 31. min. Vágenknecht z tr. kopu ze 30 m zamířil nad. Ke konci poločasu se domácí snažili o vyrovnání. Ve 42. min. Vágner střílel z 18 m a gólman Kovács to chytal jako "horké uzené" a mnoho nechybělo a zasunul si balon za brankovou čáru. Škoda. Minutu před koncem první půle Votoček obehrál obránce na malém vápně a jeho střele scházely centimetry. Do kabin  odcházely oba týmy za těsného vedení hostů z Mírové.

Před Stružineckými byl ještě poločas na to, aby otočili výsledek. Času relativně mnoho. V 50. min. nebezpečný roh hostů končí naštěstí mimo. V 52. min. hostující Vedral stáhnul Votočka na hranici pokutového území. Rozhodčí Jebavý tasil ŽK. Byla to již jeho druhá v zápase a musel se poroučet do sprch. V tuto chvíli se naskytla velká možnost pro domácí udělat něco s výsledkem. Následný tr. kop Ševců gólman Kovács chytá. Poté mu je odpískán přešlap velkého vápna při výkopu, jenže Vágenknechtův tr. kop gólem neskončil. V 59. min. Ševců mířil do šibenice, gólman vyráží na roh. Když se nepodařilo domácím vyrovnat, uděřili hosté. V 68. min. Laurin střelou na zadní tyč s s tečí obránce a ne zrovna ideálním postavením gólmana Hůlka, 0:2. Po tomto gólu domácí dvojnásobně vystřídali, Kašpar za Sehnoutka a Drbohlav za Matěju. V 73. min. vběhl na hřiště třetí střídající hráč, Schreyer, který nahradil Bláhu D. Snaha o korigování výsledku viditelná, navíc umocněná hrou na riziko v obraně, pouze se třemi obránci a doplněním stopera Vágenknechta do útočné vozby. V 86. min. se přece jen domácí dočkali snížení, Votoček po dlouhém výkopu Hůlka skóroval, 1:2. Bohužel, kontaktní branka přišla příliš pozdě.  I přes nastavené 4 minuty, z důvodu častého zdržování a ošetřování se již na výsledku nic nezměnilo, a tak Mírovské mládí mohlo slavit nečekané vítězství na půdě vedoucího mužstva tabulky.

Co říci na závěr? Nelze upřít našim hráčům snahu a chuť do hry. Tentokrát to byl "den blbec" pro stružinecké. Hosté kompaktním pojetím hry a bojovností, když museli odehrát téměř celý poločas o deseti, dovedli zápas k vítězství. Sice překvapivému, ale musím uznat za svoje vystoupení zaslouženému. Na našem trávníku se představilo zatím nejlepší mužstvo. Ne nadarmo jim patří 4. příčka v tabulce. Porážka jednou musela přijít. Nic se neděje. Vzhledem k remíze Vysokého s H. Brannou Bi nadále zůstáváme na čele OP. Nyní čeká Stružinec těžké utkání v Roztokách. Hraje se mimořádně již v pátek 21. 9. 2012 od 17:00. Tímto zvu všechny příznivce Stružince k návětěvě tohoto zápasu.

Autor: Jiří Máka