TJ Sokol Stružinec vs. SK Malá Skála   2 : 2  (0:0)

Branky: 60., 80. Bláha O. – 54. Flégr, 70. Volek

Sestava Stružince: Kohout – Schreyer, Hloušek, Martinec (c), Bláha D. - Láska M., Vágner, Ševců, Sehnoutek – Stránský P., Matějka

Střídali: Škopán, Bláha O., Vágenknecht, Hamáček

Zraněn: Stránský L.

V trestu: Matěja, Votoček

Vedoucí mužstva: Vágner Bohumil

Rozhodčí: Procházka  Jan z Košťálova, 1. asistent laik Forman Zbyněk, 2. asistent laik Máka Jiří.

Za proměnlivého červnového sobotního odpoledne měli fotbalisté Stružince derniéru v tomto ročníku OP Semilska. Na domácím hřišti jsme přivítali předposlední tým tabulky SK Malá Skála. Oběma týmům již o nic nešlo, domácí měli zajištěn mistrovský titul a hosté byli smířeni s návratem na jablonecká hřiště, pravděpodobně do III. třídy  jako nováček. Přesto se chtěli domácí hráči rozloučit s tímto ročníkem OP Semilska i s diváky, kteří navštěvovali jejich utkání po celou sezonu v hojném počtu.

V prvních 19 minutách měli střelecké pokusy domácí Sehnoutek, Matějka a Ševců. Ovšem bez gólového efektu. Ve 28. min. Stránský Pavel v šanci, skóre se neměnilo. O minutu nato opět Pavel střílí, balon si nenašel cestu do sítě. Ve 32. min. Láska M. míří 1m vedle. Ve 33. min. gólman Kohout musel vytáhnout dobrý zákrok proti střele soupeře. Ve 34. min. předstoper Martinec pálí nad branku. Ve 36. min. Kohout opět v permanenci při střele maloskaláka. Uspěl. Ve 42. min. Ševců vyslal na hostujícího gólmana Maříka nádhernou střelu, ten ji vyrazil na roh. Poločas skončil za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu nastoupil do branky Škopán, Kohout zaujal místo útočníka a Bláha O. nahradil Stránského P.. V 52. min. Láska M. střílí pouze do gólmana. V 54. min. uhodilo na druhé straně. V posledních zápasech střelecky disponovaný Flégr přivedl hosty do vedení, 0:1. V 60. min. Bláha O. vyrovnal, když na zadní tyči usměrnil roh. kop Ševců. V 63. min. Ševců zamířil nad. V 70. min. se hosté radovali ze druhé branky. Volek nevěděl, co s míčem, tak vystřelil a pěknou střelou k tyči nedal šanci Škopánovi, 1:2. V 77. min. střídající Vágenknecht střílí do gólmana. V 78. min. Láska M. střílí nad branku. V 80. min. se domácí dočkali vyrovnání, když Vágenknecht dával zprava pod sebe a Bláha O. podruhé v zápase skóroval. V téže min. obdrželi 2 hráči hostů ŽK za komentář na adresu hlavního rozhodčího Procházky. V 84. min. Bláha O. při chuti. Vyslal pěknou střelu na hostující branku, ovšem neuspěl. Závěrečné minuty si mohl užít na trvníku rekonvalescent Hamáček, jenž se vrátil po zranění ruky ( v Libštátě, 19. 4. 2014). V 86. min. byla k vidění střela Martince. V 90. min. Vágenknecht neproměnil vyloženou šanci, a tak po 1 minutě nastavení ukončil rozhodčí Procházka utkání, ve kterém se body dělily. Konečné skóre 2:2.

Co říci na závěr? Stružinec nastoupil v podobné sestavě jako minulou neděli v Lomnici, ovšem se ukázalo, že proti týmům ze spodku tabulky to není ono. Ne jinak tomu bylo v tomto zápase. Šancí si naši hráči vytvořili na několik zápasů, jenže hosté byli vysoce efektivní v útočné fázi a výborný výkon předvedl jejich gólman Mařík, a tak si odvážejí ze Stružince 1 bod. Následovala závěrečná děkovačka fanouškům za přízeň po celý ročník. Rozdělalo se šampáňo a poté libštátský fotograf p.  Matura udělal společnou fotku mistrů pro ročník 2013/2014.

Jedinou a velikou kaňkou na stružineckých oslavách je skutečnost, že zde nebyli přítomni zástupci OFS Semily, kteří měli přivézt pohár pro vítěze.

Nyní čeká Fotbalisty Stružince zasloužená přestávka. Nový ročník 2014/2015 začne v první polovině srpna. O přesném termínu budete včas informováni.