TJ Sokol Stružinec vs. SK Jívan Bělá u Staré Paky 1 : 4 (1:3)

21.06.2017 09:28

Na závěr prohra s vítězem přeboru

TJ Sokol Stružinec vs. SK Jívan Bělá u Staré Paky    1 : 4     (1:3)

hráno v sobotu 17. 06. 2017 od 17:00

Branky: 31. Votoček Jakub - 9. Kraus Daniel, 18. Nýdrle Tomáš, 28. Nýdrle Tomáš, 49. Nýdrle Tomáš

ŽK: 3/0 (Bajgar, Ševců,Schreyer)

Diváků: 120

Sestava Stružince: Nouzák – Brnka, Martinec, Böhm, Schreyer –  Bajgar, Votoček (c), Ševců, Bláha D. –  Bláha O. (66. Vondra), Chlumský

Připraveni: Škopán, Vágenknecht

Rozhodčí: Diringer Petr, AR1: Smoleňák Petr, AR2: Mikula Petr. Všichni z Jablonecka.

Za chladného a větrného červnového odpoledne sehráli fotbalisté Stružince poslední zápas celého ročníku OP s již jistým vítězem, SK Jívanem Bělá u Staré Paky. Věděli jsme, že to nebude jednoduché získat body.  Ve 4. min. 1. šance domácích, Bajgarovi chyběl větší důraz v zakončení. Gólman Šír chytá. V 9. min. se hosté ujímají vedení Krausem, který využil chyby Martince a Schreyera a po samostatném úniku překonal Nouzáka v brance, 0:1. Ve 14. min. stoper Pavlata na výletě, z vápna trefil pravou tyč. V 15. min. střela Bajgara ze 23 m mimo. V 18. min. centroval špílmachr Mach z rohu vápna na přední tyč a Nýdrle hlavou zvýšil na 0:2. Hosté těží z našich chyb. Ve 22. min. Bláha O. zkoušel překvapit Šíra ze 20 m, jenže přestřelil branku. Ve 24. min. Nouzák vyrazil střelu kapitána Čokiny na roh a z něj opět roh a po něm odkop od branky po hlavičce Macha. Ve 28. min. Nýdrle dává svůj 2. gól, když Nouzák vyběhl, ale chyboval a bělský střelec střílel do prázdné, 0:3. Minutu nato opět ztráta balonu domácích a opět Nýdrle přestřelil branku. Ve 31. min. Bajgar na půlce přihrál Ševců, ten prodloužil Votočkovi, který zaběhl do vápna a snížil na 1:3. Ve 33. min. Nouzák vyráží střelu hostů pod břevno a po něm balon obrana odvrací do bezpečí. Ve 38. min. Nýdrle z rohu vápna minul levou tyč. Minutu před koncem první půle Nýdrle hlavou míjí z 8 m branku. 1. pol. skončil vedením hostů v poměru 1:3.

O přestávce domácí nestřídali, jen vyměnily pozice 3 hráčů. Chlumský na levou zálohu z útoku, Bláha D. do středu zálohy, z kraje a Votoček do útoku ze středu zálohy. Ve 49. min. Nýdrle dociluje hlavou hattrick opět po naší chybě, 1:4. V 55. min. Votoček faulován u brankové čáry Pavlatou. Rozhodčí Diringer nařídil penaltu, kterou se nechtělo nikomu z domácích kopat. Balonu se nakonec chopil Bláha D. a  Šír reflexivně vyrazil. Balon mířil pod břevno doprostřed. Škoda. V 60. min. vidí Bajgar ŽK za kopnutí Hanče D. po odpískání. Hostující hráč musel být vystřídán pro zraněný kotník svým bratrem Michalem. V 66. min. domácí střídají. Vondra za Bláhu O. V téže minutě zkoušel Bláha D. z rohu vápna nachytat Šíra, ale ten jeho střelu chytil. V 76. min. Nouzák včas vyběhl proti nabíhajícímu Krausovi. V 78. min. inkasoval Schreyer ŽK za řeči a minutu nato také Ševců, oba protestovali proti nesportovnímu chování hráče Bělé. Rozhodčí Diringer ukončil po 90. min. utkání, ve kterém zvítězili hosté v poměru 1:4. Tímto blahopřejeme Bělé k titulu okresního přeborníka a postupu do krajské soutěže I. B třídy libereckého kraje. Stružinec obsadil konečné 4. místo. To považujeme za úspěch.

Co říci na závěr? V tomto utkání jsme se dopouštěli mnoha chyb, které fotbalovější hosté dokázali potrestat a zaslouženě vyhráli. Navíc Bláha D. neproměnil penaltu.

Nyní nás čeká krátká letní přestávka a v první polovině srpna se zahájí nový ročník OP Semilska 2017/2018.

Autor: Jiří Máka