TJ Sokol Stružinec vs. SK Jívan Bělá 5 : 0 (0:0)

TJ Sokol Stružinec vs. SK Jívan Bělá  5 : 0  (0:0)

hráno ve sobotu 18. května 2013 od 17:00 h

Branky: 47. Votoček, 53., 61., 69. Vágenknecht, 65. Ševců

ŽK: 0/1 (Kosina)

Sledovalo: 160 diváků

Sestava – domácí: Škopán – Schreyer, Vágenknecht (c), Martinec, Hloušek – Matěja (75. Bajgar), Vágner, Ševců, Bláha D. (46. Hamáček) – Bláha O. (46. Sehnoutek), Votoček

Připraveni: Hůlek, Kašpar

Sestava – hosté: Šír – Věchet, Čokina, Kosina, Gančarčík – Hanč M., Janata (c), Kovařík, Vorel – Patz, Zaplatílek

Střídali: Hanč D., Beran, Hrubý

Trenér: Šmídek Petr

Vedoucí mužstva: Fajfr Zdeněk

Utkání řídil rozhodčí Tomášek Petr z Jilemnice, AR1: domácí lajk: Forman Zbyněk, AR2: hostující lajk: Poličanský Milan.

Za pěkné květnové soboty sehráli fotbalisté Stružince utkání 24. kola OP Semilska. Za soupeře měli SK Jívan Bělá. Z podzimu jim měli vracet prohru 0:2. Motivace pro stružinecké byla tedy jasná. Navíc naše mužstvo bojuje o vítězství v přeboru. V tomto utkání se domácí museli obejít bez střelce Heřmanského.

Ve 4. min. Vágenknecht dlouhým nákopem vybídl ke skórování Votočka a ten hlavou těsně minul. V 9. min. rychle rozehraný tr. kop Ševců, Bláha D. střílí, gólman Šír chytá. Vzápětí hosté poprvé zahrozili. Nic z toho. Ve 23. min. Hloušek rozehrál tr. kop na Ševců, který poslal balon před branku a střela jeho kolegy končí s pomocí teče obránce Bělé nad brankou. Ve 31. min. hostující Patz z tr. kopu trefuje pravou tyč naší branky. V téže minutě Bláha D. pálí z dálky nad. Ve 43. min. střílí znovu útočník Patz ze 25 m nad. Minutu před přestávkou hosté nastřelují břevno Škopánovy svatyně. To jsme si oddechli. V poslední minutě prvního dějství byl k vidění závar po roh. kopu domácích, gól však nepadl. Poločas skončil bez branek. Hra byla vyrovnaná, hosté měli ke gólům blíž, 2x konstrukce naší branky.

Do druhé půle došlo v týmu Stružince ke dvojnásobnému střídání, ze hry odstoupili bratři Bláhové, jejich místa zaujmuli Sehnoutek a Hamáček. Zároveň došlo k rošádě několika hráčů. Stoper Vágenknecht do útoku, na stopera bek Hloušek, na beka Hamáček a do zálohy Sehnoutek. Domácí jakoby pokropeni živou vodou vlétli na soupeře od 1. min. 2. pol., kdy dva famózní zákroky vytáhl gólman Šír při střelách Sehnoutka a Votočka z malého vápna. Ve 47. min. Votoček dotíral na soupeřova obránce až gólman vyrobil kiks a Kuba neměl problém skŕovat. Navíc napálil balon pod břevno opuštěné branky, 1:0. V 53. min. Vágenknecht zaběhl do vápna a střelou na zadní tyč zvýšil na 2:0. V 58. min. vidí hostující Kosina jedinou ŽK v zápase za faul. Z následného tr. kopu Ševců minul branku. V 61. min. rychlá akce domácích, Votoček přihrál do běhu Vágenknechtovi a ten nabídnutou šancí nepohrdl, 3:0. V 65. min. Vágenknecht vběhl s míčem na noze do vápna, nahrál pod sebe Ševců a ten nádhernou ranou pod břevno dal již na 4:0. V 69. min. Votoček zatáhl balon po levé straně, přihrál před branku a Vágenknecht završil svůj kvalitní výkon hattrickem, 5:0. V 88. min. hosté ve snaze o čestný úspěch, domácí bek Schreyer ukopává balon z brankové čáry na roh po střele Patze a nešťastně tečovaném míči od Hamáčka. Po konečném hvizdu rozhodčího Tomáška se mohli stružinečtí hráči a fanoušci radovat z další výhry, již s číslem 14 v tomto ročníku.

Co říci na závěr? První poločas byl vyrovnaný, ve druhém fungovalo na hřišti pouze domácí mužstvo, které si s chutí zastřílelo a potěšilo diváky krásnými akcemi a góly. Podzimní porážka z Bělé byla vrácena i s úrokem.

Nyní čeká na žlutomodré těžké utkání na Malé Skále. Hraje se v sobotu 25. 5. 2013 od 17:00 h. Tímto zvu všechny fanoušky Stružince k návštěvě tohoto utkání.