TJ Sokol Stružinec vs. SK Jívan Bělá 4 : 1 (3:1)

TJ Sokol Stružinec vs. SK Jívan Bělá    4 : 1   (3:1)

hráno v sobotu 12. 10. 2013 od 16:00 h

Branky: 14. Sehnoutek, 29. Hloušek, 40., 66. Votoček – 37. Kalenda

Bez karet

Diváků: 240

Utkání řídil jako hlavní arbitr: Mašek Milan ze Semil, AR1: domácí lajk Forman Zbyněk, AR2: hostující lajk Poličanský Milan.

Sestava Stružince: Škopán – Hamáček, Vágenknecht (C), Hloušek, Schreyer – Matěja (80. Bajgar), Ševců, Vágner (85.Bláha O.), Bláha D. (60. Stránský L.) - Votoček, Sehnoutek

Připraven: Stránský P.

Za proměnlivého podzimního počasí se na stružineckém trávníku odehrál šlágr 11. kola OP Semilska mezi domácím Sokolem Stružinec (1. místo) a hostujícím Jívanem Bělá u St. Paky (3. místo). Tento duel přitáhl více než dvě stovky fanoušků. Bělští měli výraznou podporu v hledišti. Domácí se netajili tím, že chtějí v tomto utkání zvítězit. Právě tříbodový úspěch z dnešního zápasu s největší pravděpodobností zaručí Stružinci nejhůře 2. místo po podzimu a navíc odskočí svému soupeři na 5 bodů. Bělá se letos prezentuje velmi dobrými výkony i výsledky. Hlavním tahounem týmu je exdivizní střelec Vladimír Kalenda. Hostující trenér Sláva Beran stanovil pro tento zápas defenzivní taktiku. Vědom si síly Stružince. V útoku pouze osamocený Kalenda.

Sotva začal zápas, po pár sekundách hry hostující bek Věchet poslal z velké dálky centr, který se snesl i díky teči Malého do pravého horního růžku Škopánovy svatyně. Pavel s vypětím vyrazil balon na břevno. V 8. min. Kalenda v šanci, vyprášil jen rukavice Škopána.  Byl z toho roh. kop, který se Bělé nepovedl. Ve 12. min. se poprvé ozval stružinecký snajpr Votoček, který z polosedu přízemní střelou zamířil pouze do náruče gólmana Šíra. Ve 14. min. se poprvé měnilo skóre. Sehnoutek napřáhnul z vápna, Šír byl proti jeho pohotové střele bezmocný. Asistenci si připsal Bláha D., 1:0. Ve 22. min. Votoček vyhrál souboj s přesilou dvou stoperů, branku však minul. Ve 29. min. Ševců zahrává tr. kop na zadní tyč, kam si naběhl předstoper Hloušek, jeho hlavičku Šír vyráží na roh. V téže minutě roh. kop Vágnera usměrnil do sítě Hloušek. Překvapivý gól, ale i takové se rodí, 2:0. Ve 31. min. se prezentoval hostující matador Kukučka tvrdou ranou, Škopán si s jeho střelou na dvakrát poradil a vyrazil ji na roh. Ve 37. min. si domácí defenzíva vybrala slabší chvíli, naštěstí jen jednou v zápase. Vágner nahrál dozadu stoperu Vágenknechtovi, kterému se nepovedl odkop. Balonu se chopil Kalenda, který se v takovýchto situacích nemýlí. Překonal Škopána a vstřelil kontaktní branku Bělé, 1:2. Ve 40. min. domácí utíkají znovu o 2 branky. Sehnoutek vyslal do ulice Matěju, ten nezjištně přihrává před branku Votočkovi, který nekompromisně skóruje, 3:1. O poločase svítilo na ukazateli skóre 3:1.

Tento stav je velmi zrádný. Stačí jeden gól a soupeř je znovu ve hře. Trenér Vágenknecht nabádal ke stejnému výkonu jako v první půli. Nepolevit. Nepřipustit drama jako s Horní Brannou. Bělští do druhého poločasu třikrát vystřídali. Chtěli něco udělat s nepříznivým výsledkem. V 50. min. byl k vidění důležitý moment utkání. Kanonýr Kalenda z úhlu těsně minul levou tyč po prudké přihrávce jeho spoluhráče. V 60. min. domácí poprvé vystřídali. Na hřiště vběhl Stránský L. Vyměnil Bláhu D. V 61. min. Matěja po akci Votočka s Vágenknechtem zblízka přestřelil branku. V 66. min. souhra Vágenknechta a Ševců, který přihrál Votočkovi, ten vymotal exdivizního Čokinu a zvýšil na 4:1. V průběhu druhé půle hosté ještě dvakrát vystřídali. Do hry zasáhli dorostenci. V 80. min. Stružinec podruhé měnil se sestavou, Bajgar místo Matěji. V 85. min. domácí střídají potřetí, závěrečné minuty si zahrál Bláha O., který vystřídal Vágnera. Poslední slovo měli hosté, kteří v 87. min. po rychlé akci střílí na naši branku. Škopán si s tím poradil. Druhá část druhého poločasu se hrála za velkého šera, díky zamračené obloze a občasného deště. Přes 3 minutové nastavení se již na výsledku nic nezměnilo, a tak dobře pískající rozhodčí Mašek ukončil zápas, ve kterém zvítězil Stružinec 4:1 nad Jívanem Bělá. Kladem utkání je férová hra obou mužstev, čemuž odpovídá ani jeden karetní trest.

Co říci na závěr? Domácí zvítězili podruhé za sebou doma, celkově podeváté v řadě v této sezóně. Hosté začali defenzivně, v průběhu hry museli více hru otevřít, neboť prohrávali. Stružinec si tímto vítězstvím upevnil první místo. Navzdory tomu, že Libštát nehrál se Mříčnou kvůli podmáčenému trávníku. Stružinečtí se Bělé vzdálili na 5 bodů.

Nyní čeká na žlutomodré sousedské derby v Košťálově, kde se utkají s tamní rezervou. Hraje se v neděli 20. 10. 2013 již od 15:30 h. Tímto zvu všechny fanoušky Stružince k návštěvě tohoto derby.

Autor: Jiří Máka