TJ Sokol Stružinec vs. SK Jívan Bělá 2 : 1 (2:0)

25.08.2014 22:49

 Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

na potřetí to vyšlo

 

TJ Sokol Stružinec vs. SK Jívan Bělá     2 : 1   (2:0)   

hráno v sobotu 23. 08. 2014 od 17:00 

 

Branky: 4. Votoček, 6. Sehnoutek – 66. Hajna

 

ŽK: 3/1

ČK: 0/0

Diváků: 140

 

Sestava Stružince: Škopán – Hamáček, Hloušek, Stránský L., Schreyer – Matěja (68. Vágenknecht), Martinec (c), Vágner, Sehnoutek – Votoček, Böhm(78. Bajgar)

Připraveni: Bláha O., Stránský P.

Absence: Matějka, Kohout, Bláha D.

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

Rozhodčí: Huřťák Petr ze Studence, AR1: Lelek Jan z Hostinného, AR2: lajk Forman Zbyněk.  


     Za ideálního fotbalového sobotního odpoledne se na stružineckém hřišti utkala dvě nejlepší mužstva loňského ročníku OP Semilska, a sice domácí Sokol Stružinec proti SK Jívan Bělá u Staré Paky. Domácí mohli již počítat se střelcem Votočkem a poprvé oblékl žlutomodrý dres Böhm Lukáš. Hosté přijeli s velmi mladým týmem. Dle slov trenéra Berana mají nejnižší věkový průměr. Zkušenost týmu dodávají kapitán Čokina, Kukučka a špílmachr Bažík. Stružinec chtěl již naplno bodovat, aby se vzdálil spodním patrům tabulky. Hosté neměli co ztratit. S odchodem kanonýra Kalendy musí najít bělští nového střelce. Domácí začali velmi zostra. Ve 4. min. navrátilec do sestavy, Votoček se hned uvedl tím nejlepším způsobem. Svoji lepší nohou, levačkou napálil balon k tyči bezmocného Šíra v brance hostů. Asistenci si připsal kolega z útoku, Böhm. V 6. min. důrazný Böhm vybojoval balon po chybě hostů po autovém vhazování a poté byla k vidění krásná přihrávka Votočka doleva na Sehnoutka a ten se nemýlil, 2:0. Ve 23. min. hostující motor všech akcí, Bažík zkouší z velké dálky zoufalým pokusem překvapit Škopána v naší brance, ale střílí hodně mimo. Ve 26. min. stružinecký obránce Stránský Lukáš fauluje skluzem Bažíka na 18 m za což vidí oprávněně ŽK. Hosté se dožadovali na rozhodčím vyloučení. Následný tr. kop Bažík posílá do zdi a jeho dorážka měla spíš parametry ragby. Ve 32. min. Hloušek zahrává tr. kop poblíž rohového praporku a jeho centr posílá Martinec hlavou nad branku. Ve 42. min. hosté inkasují ŽK, hříšníkem Morávek po faulu na Votočka. Ve 43. min. bek Hamáček osamocen na zadní tyči střílí napříč brankou. Balon si nenašel cestu mezi tři tyče. Škoda. Ve 44. min. se stoper Čokina  ocitl až vedle pokutového území, přihrál do vápna Zaplatílkovi a ten trestuhodně minul. Navíc jeho střele scházela razance. Poločas tak skončil 2:0 pro domácí.

     Stružinecký trenér Vágenknecht ponechal do 2. poločasu totožnou sestavu. Za to hostující kouč Beran udělal několik změn v sestavě ve snaze o korekci výsledku. Ve 48. min. domácí Schreyer inkasuje 2. ŽK pro domácí za faul. V 54. min. Böhm v šanci, v pokutovém území místo střely volil přihrávku doleva na Votočka, jenže balon stihl obránce odkopnout a poté Lukáš střílel mimo branku. V 66. min. střídající Hajna snižuje na 1:2. Hosté cítí šanci na bod. V 68. min. domácí poprvé střídají. Vágenknecht nahrazuje Matěju. Stružinec v této fázi zápasu nepochopitelně vyklidil pole. Svoji vinu na tom má menší fyzička některých hráčů. V 75. min. Bažík míjí branku po přihrávce Kukučky. Minutu nato Votoček byl přiliš důrazný v souboji s hostujícím gólmanem Šírem. Za to viděl ŽK. V 78. min. domácí podruhé střídají. Do hry zasáhl Bajgar místo Böhma. V 86. min. hosté v šanci po ztrátě balonu Schreyerem. Škopán reflexivně vyráží na roh. To ještě nebylo vše. V 90. min. musel vytáhnout Škopán další bravurní zákrok po střele Bažíka, kdy vyrazil balon na levou tyč. Poté vyráží i dorážku. Bravo!!! Když hosté neproměnili nejvyloženější šance, po závěrečném hvizdu rozhodčího Huřťáka odešli z tohoto utkání bez bodu. Závěr zápasu nebyl zrovna pro slabé povahy. Domácí žlutomodří si mohli poprvé v sezóně vychutnat radost z vítězství a poděkovat fanouškům za podporu.

 

     Co říci na závěr? Stružinci se konečně podařilo naplno bodovat. Minulý týden neměl tolik štěstí v zakončení. Dneska rozhodly dvě brzké branky v úvodu utkání. Druhý poločas naopak přinesl slabou pasáž, kdy jsme zbytečně vyklidili střed hřiště a nechali hrát soupeře. Toho jsme mohli v závěru litovat nebýt skvělého výkonu gólmana Škopána.

     Nyní čeká Fotbalisty Stružince druhé domácí utkání  v řadě. Do Stružince zavítá nově vzniklý, ambiciózní tým FK Přepeře (bývalé semilské béčko). Hraje se netradičně v neděli 31. 8. 2014 od 17h. Přijďte povzbudit žlutomodré barvy za dalšími body v soutěži.

 

Stružinec do toho !!!

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

—————

Zpět