TJ Sokol Stružinec vs. SK Jívan Bělá    0 : 3   (0:1)

TJ Sokol Stružinec vs. SK Jívan Bělá    0 : 3   (0:1)

ŽK: 1/2 (Böhm/Mach,Nýdrle)

Diváků: 100

Sestava Stružince: Škopán – Schreyer, Martinec, Böhm (70. Bláha O.), Bláha D. – Bajgar (62. Vágenknecht), Ševců, Sedlák, Matěja – Votoček (c), Kuch

Připraveni: Nouzák, Stránský P.

Rozhodčí: Přikryl Jaroslav z Horní Sytové, AR1: Pecina Marek z Poniklé, AR2: hostující laik Hanč David.

Za deštivéhoho aprílového sobotního odpoledne odehráli fotbalisté Stružince první zápas na svém hřišti. Přivítali ambiciózní celek Jívanu Bělá. Hosté začali velmi zostra a hned v úvodní minutě zápasu Nýdrle hlavou z prostoru penalty po centru zprava přivedl Bělou do vedení, 0:1. Gólman Škopán neudržel balon na brankové čáře. V 5. min. host. Hráč po rohu hlavou mířil mimo. Schreyera přeskočil o hlavu menší hráč. V 7. min. Martinec vykopával jasný gól po střele Macha do tyče. V 8. min. se prezentoval Ševců utěšenou střelou z 18 m. Gólman Šír chytá. V 15. min. hosté střílí prudkou ranou z rohu vápna, naštěstí mimo. V 16. min. Votoček vybídl ke skórování Bláhu D., ten s tečí gólmana trefil břevno. V 18. min. Sedlák pohotově pálil mimo z 18 m. Poté se domácí zlepšili, ovšem branka nepřišla. Ve 41. mohl naopak uděřit Mach, který hlavou přehodil Škopána i branku. Poločas skončil vedením Bělé, 0:1.

Druhý poločas začali hosté stejně jako ten první. Běžela 46. min. host. hráč běžel sám na Škopána, trestuhodně však minul. V 55. min. vidí 1. ŽK hostující Mach za zakopnutí balonu. Minutu nato inkasuje domácí obránce Böhm ŽK za faul na půlce. V 57. min. Škopán vyrazil jasný gól Bělé po střele Nýdrleho. Obrana byla v nedbalkách. V 62. min. Mach zvyšuje na 2:0 pro Bělou střelou k tyči po hezké kombinační akci hostů. V téže minutě domácí poprvé vystřídali. Vágenknecht za Bajgara. V 64. min. Nýdrle dostal 2. ŽK hostů za faul. Následně si koledoval o vyloučení domácí Böhm, když srazil u postranní čáry unikajícího kapitána Čokinu. V 70. min. domácí podruhé střídají. Bláha O. místo Böhma. V 73. min. mohl snížit Kuch, který na zadní tyči ramenem přehodil branku. V 76. min. Nýdrle svým druhým gólem pečetil na 0:3. Běláci obehráli naši obranu, pro Nýdrleho nebyl problém zakončit. V 87. min. Matěja trefil jen gólmana po přihrávce Bláhy O. V 88. min. Vorel z téměř nulového úhlu minul branku. Po 2 minutách nastavení rozhodčí Přikryl ukončil zápas za vítězství Bělé v poměru 0:3. Hosté byli po většinu zápasu lepší a zaslouženě zvítězili.

Co říci na závěr? Domácí oproti minulému utkání ve Studenci oslabeni o zraněné Medlíka a Brnku. Do sestavy se vrátili Matěja a Sedlák. Stružinečtí nepodali takový výkon jako ve Studenci, soupeř byl po většinu zápasu lepší, hlavně ve druhém poločase si vytvořil několik gólovek a dokázal navýšit skóre na konečných 0:3.

Příští zápas sehraje náš celek v sobotu 16. 04. 2016 od 17:00 opět na domácím hřišti ve Stružinci, kde se utkáme  s dalším týmem ohroženým sestupem, Sokolem Horní Branná "B". Tímto zvu všechny příznivce stružineckého fotbalu k návštěvě tohoto utkání. Doufejme, že náš tým předvede lepší výkon a získá potřebné body.