TJ Sokol Stružinec vs. SK Jilemnice     1 : 2         (1:2)

Branky: 9. Martinec Vladimír (pen.) - 11. Šmíd Ondřej, 36. Šmíd Petr

ŽK: 4/1(Brnka, Böhm, Bajgar, Syrovátka/Lukeš)

Diváků: 80

Sestava Stružince: Škopán – Brnka, Martinec (c), Böhm, Ebert – Matěja, Bajgar, Syrovátka, Galbavý (46. Matěja) – Heřmanský, Drábek

Připraveni: Vrabel, Jína, Vitáček

Rozhodčí: Mikule Jaroslav z Lomnice n. Pop., AR1: domácí laik Forman Zbyněk, AR2: hostující laik Novotný Aleš.

Za deštivého zářijového nedělního odpoledne sehráli fotbalisté Stružince páté utkání podzimní části Winner Sport OP Semilska. Soupeřem jim byl omlazený tým Jilemnice. Aktuálně na třetím místě tabulky. Po minulém vítězství na Benecku jsme chtěli bodovat i s Jilemnicí i přes absenci několika hráčů základní sestavy.

Zápas začal nadějně pro domácí, když byl v 8. min. Drábek faulován v pokutovém území. Rozhodčí Mikule nařídil penaltu, kterou kapitán Martinec s přehledem k pravé tyči proměnil, 1:0. Běžela 9. min. V 11. min. hosté srovnávají po rychlé akci se dostal do šance Šmíd Ondřej, který dal gólmanovi Škopánovi jesle a srovnal skóre na 1:1. Ve 23. min. Drábek pálí ze 14 m nad po přihrávce zprava od Syrovátky. Ve 31. min. hosté trefují břevno z vápna. Ve 33. min. Škopán vykryl na vápně střelu Lukeše. Za minutu Škopán vychytal Metelku, který se snažil akrobaticky zblízka zakončit. Ve 36. min. Böhm při pokusu odehrát balon do bezpečí, odevzdal balon hlavou jen Šmídovi Petrovi a ten pohotovou střelou otočil skóre na 1:2. Ve 42. min. mohl srovnat Drábek, jeho střele však scházela přesnost. Poločas skončil 1:2 pro Jilemnici. Domácí o přestávce udělali jednu změnu v sestavě. Matěja nahradil Galbavého na kraji zálohy.

Druhý poločas byl ve znamení nervozity na obou stranách. Začalo se jiskřit od kopaček. Ve 48. min. viděl 1. ŽK zápasu Bajgar za faul. V 56. min. Heřmanský z otočky nalevo od branky minul branku. V 60. min. faulován Syrovátka na 22 m. Rozehrán signál trojice Martinec, Syrovátka a Heřmanský, Lukáš trefil jen zeď. V 62. min. Brnka fauloval tvrdě soupeře. Dostal za to 2. ŽK pro domácí. V 71. min. dostal hostující Lukeš ŽK za faul na Syrovátku. V závěrečné čtvrthodině udělal trenér Vágenknecht změnu v rozestavení, když vysunul do útoku stopera Martince a na jeho místo šel Drábek z útoku. V 74. min. viděl Syrovátka další ŽK domácích za faul. V 76. min. Böhm si koledoval o vyloučení, když fauloval unikajícího hráče na branku. Dostal za to ŽK. V 81. min. Brnka z vápna zamířil mimo. V samém závěru hlavičkuje Hamáček, gólman Černý chytá. Vzápětí ukončil rozhodčí Mikule tento zápas, ve kterém Jilemnice zvítězila 1:2.

Co říci na závěr? Stružinečtí fotbalisté opakovaně řešili několik slibných možností ke skórování nefotbalově, proto se jim nepodařilo vyrovnat. Po tomto zápase jsme nějhorším týmem ve střelbě. Pouze 5 branek. Doufejme, že se to zlepší v příštím zápase v Martinicích.

Příští víkend čeká fotbalisty  Sokola Stružinec šesté utkání na podzim. Tentokrát  zajíždějí do Martinic. Hraje se v sobotu 14. 09. 2019 od 17:00. Tímto vyzývám fanoušky TJ Sokol Stružinec, aby přijeli povzbudit žlutomodré v souboji s šestým týmem tabulky.