TJ Sokol Stružinec vs. SK Jilemnice B 4:2 (4:0)

07.04.2015 22:31

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

historicky 1. výhra v mistráku na UMT v Lomnici

 

TJ Sokol Stružinec vs. SK Jilemnice B    4:2  (4:0)

hráno v sobotu 04. 04. 2015 od 19 h na UMT v Lomnici n. Pop.

 

Branky: 3´., 4´. Votoček, 35´. Sehnoutek, 37´. Bláha D. z pen. - 47´. Pohořelý, 64´. Mašek

 

ŽK: 0/0

ČK: 0/0

Diváků: 50 (promrzlých)

 

Sestava Stružince : Škopán  – Hamáček, Stránský L., Martinec (c), Schreyer – Matěja (45´. Mizera), Ševců, Sehnoutek (88´. Bláha O.), Bláha D. (67´. Bajgar) – Kohout (45´. Böhm), Votoček (88´. Láska J.)

absence: Vágenknecht, Hloušek, Stránský P.

Trenér: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva: Janda Jaromír

 

Rozhodčí: Huřťák Petr ze Studence, AR1: Šubrt Jiří ze Semil, AR2: Liška Pavel ze Semil.

 

     V sobotu 4. dubna 2015 na velikonoční sobotu za velmi nepříznivých povětrnostních podmínek (velký chlad) sehráli fotbalisté Stružince historicky první mistrovské utkání na UMT v Lomnici n. Pop. Domácí hřiště není způsobilé po vydatných sněhových a dešťových přeháňkách během týdne. Začátek jara byl pro náš tým smolný z několika ohledů včetně personálního. A tak bylo nuceno vedení rychle reagovat na vzniklou situaci a angažovalo do mužstva 2 nadějné dorostence na půlroční hostování: Filipa Mizeru (Sokol Nová Ves) a Dominika Kozelku (FC Lomnice n. Pop). K tomu se do týmu zapojil nestárnoucí Jirka Láska, kterého všichni znají pod přezdvívkou Lexa. Všichni tři, vítejte v mužstvu a přejeme Vám mnoho sportovních úspěchů!!!

   Oproti minulému týdnu se sešlo na zápas 16 hráčů, a tak měl trenér Vágner příjemné starosti se sestavou. Hosté nastoupili se třemi hráči ze soupisky áčka hrajícího I. B třídu východ. Zápas se odehrál za umělého osvětlení, neboť toto hřiště je v těchto dnech velmi vytíženo. Hrají se na něm téměř všechna utkání OS a OP Semilska a také domácí Lomnice. Ta obstarala předzápas našemu týmu. (pozn. vyhrála 3:2 s Doubí, hattrick Heřmanského).

     Stružinečtí jakoby se chtěli srovnat s velkou zimou, co možná nejrychleji a vlétli na soupeře s plnou vervou. Již ve 3. min. lovil hostující gólman Tuž balon ze sítě. Votoček se řítil sám vstříc brance po chybě ve středu obrany Jilemnice a nabídnutou šanci využil, 1:0. Za minutu tentýž hráč podruhé skóroval, když si naběhl do prostoru mezi malé vápno a penaltu na centr Matěji zprava a střelec jeho kvalit se v takových situacích nemýlí, 2:0. V 11. min. záložník Ševců pálí ze 20 m vysoko nad. Ve 13. min. hosté po faulu Hamáčka zahrávají tr. kop ze 20 m, střela jednoho z jilemnických hráčů tečována naším obráncem na roh. Z něj se nic nestalo. V 15. min. si bek Schreyer spletl branky a zblízka vyzkoušel pozornost Škopána v naší brance. Ten se zaskočit nenechal. V 17. min. Votoček dává finálku Sehnoutkovi a ten míří těsně vedle pravé tyče. Škoda. V 19. min. hosté v šanci střílí zleva mimo. Ve 25. min. opět střela hostů kolem vápna, Škopán připraven, chytá. Za minutu vyslal hostují hráč nepříjemnou střelu z tr. kopu více než ze 30 m. S ní si nadvakrát Škopán poradil. Po několika minutách, co jsme nechali hrát soupeře přišla ta nejlepší odezva ze strany našich hráčů. Platilo opět staré známé: "Nedáš, dostaneš". Ve 35. min. Matěja nejprve selhal při střele v pokutovém území, nápravu zjednal jeho parťák ze zálohy, Sehnoutek, který usměrnil balon do sítě, 3:0. Za 2 minuty přišla další pohroma pro krkonošský celek. Bláha D. faulován ve velkém čtverci, rozhodčí Huřťák neváhá a nařizuje pokutový kop, který Dominik s přehledem do levého horního růžku proměňuje, 4:0. Ve 41. min. měl na noze Kohout pátou branku, vyslán do sólo úniku, jenže mu nevyšel pokus o lob. Tuž balon na poslední chvíli doběhl. Domácí se již viděli v poločase a nechali zazlobit hosty, kteří se v závěrečných minutách 1. poločasu dostali dvakrát k ohrožení naší branky. Naštěstí v obou případech scházela oběma střelám větší přesnost.

     Do 2. pol. domácí Stružinec dvakrát vystřídal. Mizera za Matěju a Böhm za Kohouta. Stružinečtí zaspali úvod druhého dějství a zcela zbytečně si nechali vstřelit branku Pohořelého na 1:4 po ztrátě balonu Schreyera. V 53. min. střílí hostující kapitán Bergemann mimo zleva. V 54. min. mohl pojistit naše vítězství Votoček, když již ponělikáté v zápase pelášil na hostující branku po krásném pasu od Martince na úroveň obrany, jenže  hattrick nedovršil. V 58. min. hosté střílí nad. V 62. min. Ševců pálí ze 20 m mimo. V 64. min. se hosté přiblížili ve skóre již na rozdíl dvou branek po laxní hře našich hráčů kolem vápna. Autorem druhé branky Jilemnice Mašek. Varování pro náš celek, který druhou půli úplně vypustil. V 67. min. domácí potřetí vystřídali, Bajgar nahradil Bláhu D. V 73. min. byly k vidění dva rohové kopy hostů po sobě, gólem neskončily. V 75. min. měl hlavní arbitr Huřťák během pár sekund dvě možnosti písknout penaltu pro náš tým. Ani na jednu však nereagoval, a tak vzbudil nevoli v prokřehlém publiku, které většinou tvořili fandové Stružince. V samotném závěru dostali příležitost také poslední dva naši náhradníci, Láska J. místo Votočka a Bláha O. za Sehnoutka. 

     Co říci na závěr? V dnešním utkání rozhodlo prvních 40 minut utkání, kdy jsme vstřelili 4 branky. Druhou půli jsme nepochopitelně nechali hrát soupeře, kterému se podařilo brzy vstřelit dvě branky. Pokud by se podařilo proměnit dvě tutotvky ve druhé půli, soupeř by se zlomil. Takhle měl ještě o co hrát. Pozitivní je, že si zahráli všichni naši hráči. Věřme, že nás tato výhra nakopne a podaří se nám to potvrdit v dalším velmi těžkém utkání v Libštátě.

     Příští zápas sehraje naš celek v sobotu 11. 04. 2015 od 16:30 na hřišti v Libštátě, kde bude mít za soupeře místní Jiskru. Tímto zvu všechny příznivce stružineckého fotbalu k návštěvě tohoto utkání. Je možné, že dojde ke změně místa utkání. (špatné počasí na začátku dubna) O případné změně budete včas informováni.

 

 

Stružinec do toho !!!  

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

 

—————

Zpět