TJ Sokol Stružinec vs. SK Jilemnice "B" 2 : 2 (0:1)

17.05.2016 21:21

"jen" remíza

TJ Sokol Stružinec vs. SK Jilemnice "B"   2 : 2   (0:1)

hráno v sobotu 14. 05. 2016 od 17:00

Branky: 72. Kuch David (PK), 87. Vágenknecht Petr - 10. Hendrych Jakub, 69. Brejcha Stanislav

ŽK: 1/2 (Brnka/Hamáček, Petřík)

Diváků: 90

Sestava Stružince: Škopán – Schreyer, Martinec, Böhm, Brnka – Kuch, Matěja, Sedlák, Bláha D. (65. Nouzák) – Votoček (c), Medlík (46. Vágenknecht)

Připraveni: Bajgar, Stránský P., Vondra

Rozhodčí: Procházka Jan z Košťálova, AR1: domácí laik: Forman Zbyněk, AR2: laik hostů: Novotný Aleš.

Za solidního májového odpoledne sehráli fotbalisté Stružince domácí utkání s rezervou Jilemnice. Soupeř měl dvojičku, takže přijel mix veteránů a dravého mládí včetně nestora mezi fotbalisty Jana Baranyka, roč. 1963. Nejmladšímu hráči bylo 16 let. Domácí chtěli získat vítězství a dohrát nevydařený ročník v klidu. Jenže opak byl pravdou. V 10. min. se hosté ujali vedení při první šanci, autorem branky byl Hendrych, 0:1. Ve 14. min. Kuch unikl po levé straně, gólman Černý jeho střelu z úhlu vyrazil. Ve 28. min. po neodpískaném faulu na Matěju běžel Metelka sám na Škopána, ten balon včas ukopl. Ve 36. min. byl první karetním hříšníkem stoper Hamáček za kecy na adresu rozhodčího Procházky. Ve 43. min. Martinec trefil z tr. kopu ze 25 m levou tyč. Následně po pěkné rychlé akci v podání Votočka s Kuchem, David sám na gólmana tváří v tvář nedal. Poločas skončil vedením Jilemnice 0:1. První půle byla z naší strany slabá, balon často létal vzduchem, záloha si moc nezahrála. Hosté více chtěli hrát, a tak vedli.

O přestávce domácí udělali 1 změnu v sestavě. Vágenknecht za Medlíka. Když nepřicházela změna hry ani vyrovnání, přišlo 2. střídání v 65. min. Náhradní gólman Nouzák vystřídal Bláhu D. a Škopán se posunul z branky na stopera a Martinec šel do středu zálohy. V 67. min. Kuch minul branku zleva. Naopak 2 minuty nato hosté zvýšili na 0:2 po rohovém kopu na zadní tyč se prosadil Brejcha. V 71. min. se provinil hostující obránce rukou v pokutovém území a nařízenou penaltu Kuch s přehledem proměnil, sníženo na 1:2. V 81. min.  mohlo být z naší strany ještě hůř, když Metelka hlavičkoval do břevna po tr. kopu. V 82. min. Kuch sám na gólmana, hostující lajk mával ofsajd, rozhodčí Procházka nechal k nevoli hostů pokračovat ve hře. Kuch před vyběhnutým gólmanem přihrál doleva na Votočka a ten trefil jen obránce, přitom branka byla prázdná. V 86. min. došlo konečně k vyrovnání. Pravý bek Brnka se vydal na výlet, vyslal do šance Vágenknechta a ten střelou pod břevno vyrovnal, 2:2. V první minutě nastavení ještě viděl ŽK hostující mladík Petřík za faul na Škopána. Za další minutu byl zápas rozhodčím Procházkou ukončen za remízového stavu 2:2.

Co říci na závěr? Domácí chtěli bez větších problémů, co nejdříve tento zápas rozhodnout a dosáhnout 3 bodů. Jenže hráli bez chuti, neustále vzduchem. Hosté měli nakombinovanou sestavu stáří s mládím. Měli více chuti do hry a nakonec si zasloužili za svůj výkon aspoň bod. Stružinec se snažil otočit skóre, ale vyrovnávací branka přišla příliš pozdě. Můžeme být rádi za bod. Vzhledem ke ztrátě Přepeří B a H. Branné B za remízu 2:2 zůstáváme na 9. místě tabulky.

Příští zápas sehraje náš celek v sobotu 21. 05 2016 od 17:00 na venkovním hřišti, v Poniklé, kde se utkáme s domácí TJ, která je naším sousedem v tabulce. Doufejme, že náš tým předvede lepší výkon než s Jilemnicí a získá aspoň bod z neoblíbeného hřiště.