TJ Sokol Stružinec vs. SK Jilemnice B 1 : 2 (0:1)

TJ Sokol Stružinec vs. SK Jilemnice "B"    1 : 2     (0:1)

hráno v sobotu  24. 09. 2016 od 16:30

Branky: 81. Vágenknecht Petr - 32. Bergemann Jakub, 75. Figura Dalibor

ŽK: 2/3 (Brnka, Votoček/Figura 2, Šnorbert )

ČK: 0/1 (Figura)

Rozhodčí: Urbánek Tomáš z Lomnice n. Pop., AR1: Kraus Pavel z Lomnice n. Pop., AR2: domácí laik Forman Zbyněk.

Diváků: 100

Sestava Stružince: Martinec – Brnka, Ševců, Böhm, Bláha D. – Bajgar, Vágner, Sedlák, Matěja – Votoček (c), Bláha O. (64. Vágenknecht)

Připraveni: Stránský P., Nouzák

Masér: Vágner Bohumil

Sestava Jilemnice: Černý - Pohořalý, Hadač, Šnorbert, Faifr - Šťastný (88.Horáček), Tonar, Hnik (68.Hornig), Bergemann - Hendrych (46.Figura), Hajna (22.Jiřišta)

Trenér: Baranyk Jan

Vedoucí mužstva: Vrbata Milan

Za tzv. "babího léta" sehráli fotbalisté Stružince 7. kolo v novém ročníku OP Semilska. Vzhledem k nastupujícímu podzimu se začínalo o půlhodinu dříve, tedy v 16:30. Soupeřem našich fotbalistů byl velmi silný celek SK Jilemnice, loňský účastník I. B třídy libereckého kraje. Věděli jsme, že to dnes nebude vůbec lehké. Navíc jsme museli zacelit absenci gólmana Škopána (dovolená) a beka Schreyera. Do sestavy se po odmlce vrátil zkušený Vágner a  často časově zaneprázdněný Sedlák.

Naším cílem před utkáním bylo předvést dobrý výkon a v případě prohry, abychom si mohli po zápase říci, že jsme na hřišti nechali vše, i přes případnou prohru. Bod by byl úspěchem.

První poločas začal opatrně z obou stran. I když více šancí si vypracovali hosté, kteří byli fotbaloví. Naši hráči však k nim přistupovali včas a dlouho jim znemožňovali vstřelení branky. Obrana kapitulovala až ve 31. min., kdy Beregemann dostal finálku od špílmachra Tonara a přivedl Jilemnici do vedení, 0:1. O 6 minut později mohlo být srovnáno. Votoček si naběhl na dlouhý pas na polovině hřiště a běžel vstříc vyrovnávacímu gólu. Byl však zbrklý a vystřelit z velké dálky a minul o několik centimetrů levou tyčku. To byla jediná naše šance v první půli, ovšem s přívlastkem gólová. Do druhé ho poločasu nahradil Figura otřeseného Hendrycha, po hlavičkovém souboji se stoperem Ševců. Domácí ponechali stejnou jednáctku jako v prvním dějství. Ve 46. min. se hosté prezentovali střelou vedle levé tyče. Ve 47. min. viděl 1. ŽK zápasu domácí bek Brnka po faulu u postranní čáry. Tomu předcházelo neodpískání pokutového kopu na Votočka, který byl svalen zápasnickým chvatem v podání gólmana Černého. Za to sklidil vlnu nevole z řad domácích. Během druhé půle se dožadovali hosté pokutového kopu. Rozhodčí Urbánek jako kompenzaci ho neodpískal. V 50. min. hostující kapitán Hadač nad. V 54. min. gólman Martinec ve spolupráci se stoperem Ševců zneškodnil šanci soupeře. V 55. min. Bajgarovu tečovanou střelu gólman Černý vyráží na roh a z něj se branka neurodila. V 64. min. domácí hrající trenér Vágenknecht vstoupil na trávník, vystřídal v útoku Bláhu O. V 70. min. Votoček střílí z 18m, střela tečována na roh a z něj opět nic. V 75. min. hosté v podání Dalibora Figury zvyšují na 0:2. V 76. vidí svoji první ŽK v zápase Figura. Domácí se nevzdávali a chtěli něco udělat s výsledkem. Přitlačili soupeře, agesivní hrou donutili soupeře pod tlak, jen tomu scházela dřívejší kontaktní branka. V 78. min. inkasoval obránce Šnorbert ŽK za faul na Vágenknechta. V 79. min. hosté trefují břevno a dorážka agilního záložníka Bergemanna končí nad brankou. V 81. min. domácí Vágenknecht zaznamenal kontaktní branku, když dopravil po zemi k levé tyči vykulený balon a snížil na 1:2. V 85. min. dostal 3. ŽK hostující bek Faifr za faul. V 85. min. Vágenknechtova nepříjemná střela z tr. kopu skočila před brankářem a těsně minula pravou tyčku. V 87. min. Votoček překazil slibně se rozvíjející akci soupeře skluzem na půlce, za což oprávněně viděl ŽK. V 90. min. Figura se šel předčasně vysprchovat, neboť dostal druhé žluté napomínání, za nesportovní chování (zakopnutí balonu, zdržování hry). Bylo to úplně zbytečné. Po 3 minutách nastavení hlavní arbitr Urbánek naposledy fouká do píšťalky a propuká radost hostujících hráčů, ktreří si ze Stružince odvážejí všechny 3 body za vítězství 1:2.

Co říci na závěr? Hosté byli fotbalovější, měli více šancí, na rozdíl od našich hráčů 2 proměnily, proto zvítězili. Domácí hráči se však nemusí stydět. Předvedli velmi dobrý bojovný výkon proti silnému soupeři a za předvedenou hru se nemusí stydět. Nyní čeká fotbalisty Stružince tzv. "anglický týden". Ve středu 28. 9. 2016 od 16:30 poměří síly s druhým týmem tabulky SK Jívan Bělá. V sobotu 1. října zajíždí na neoblíbené hřiště do Poniklé, kde se utkají s absolutním outsiderem OP. Všichni jsme zvědavi na průběh utkání po minulých extempore domácích hráčů, a fanoušků. Na obě tato utkání jste Vy fanoušci stružineckéého fotbalu srdečně zváni.