TJ Sokol Stružinec vs. Jiskra Libštát 3 : 1 (2:0)

TJ Sokol Stružinec vs. Jiskra Libštát    3 : 1   (2:0)

hráno v sobotu 26. 03. 2016 od 15:00 na UMT v Lomnici n. Pop.

Branky: 13., 65. Votoček, 36. Ševců – 76. Patka z pen.

ŽK: 3/3 (Schreyer, Böhm, Brnka/Šif, Koldovský, Patka)

Diváků: 70

Sestava Stružince: Škopán – Brnka, Stránský L., Böhm, Schreyer – Bajgar, Ševců, Medlík (83. Vágenknecht), Bláha D. – Votoček (c), Bláha O. (64. Láska J.)

Připraven: Stránský P.

Rozhodčí: Zboroň Petr ze Semil, AR1: Kovář Vojtěch z Líšného, AR2: hostující lajk: Kousal Martin.

Za solidního, i když chladného sobotního velikonočního odpoledne odehráli fotbalisté Stružince úvodní jarní mistrák na UMT v Lomnici n. Pop., kde přivítali aktuálního lídra OP Semilska, a sice Jiskru Libštát. V našem týmu chybělo několik hráčů včetně Martince, který úspěšně bojuje s hokejisty Lomnice o postup do II. Ligy.

I když přijel první tým tabulky, chtěli jsme získat nějaké body. Jako první se předvedl libštátský Palounek, když v 9. min. překopl z malého vápna domácí branku. Ve 13. min. uhodilo na druhé straně. Ševců vyslal do šance Votočka, ten obehrál stopera Patku a střelou na zadní tyč přivedl Stružinec do vedení, 1:0. V 16. min. vidí Schreyer 1. ŽK zápasu za faul. Ve 23. min. hostující Kobrle L. hlavičkuje nad naši branku po centru Palounka. Ve 29. min. Ševců rozehrál tr. kop na Votočka, který vystřelil mimo. Ve 32. min. domácí předstoper Böhm stáhl za dres soupeře v pok. území a rozhodčí Zboroň nařídil pok. kop. Vejnar však neuspěl. Škopán v naší brance jeho střelu vyrazil. Bravo !!! Ve 34. min. Votoček utekl hostující obraně, zavánělo to ofsajdem. Votoček zkoušel lobovat gólmana Hrubého, ovšem přestřelil. Minutu nato Bláha D. Střílí z vápna nad. Škoda. Ve 36. min. Ševců po přistrčení Votočka dává z vápna druhou branku Stružince, 2:0. Tímto skóre skončil první poločas.

V 52. min. dostal Koldovský 1. ŽK pro hosty za faul na Votočka. V 58. min. inkasoval 2. ŽK hostů Šif po faulu na Medlíka. V 64. min. domácí poprvé vystřídali. Láska J. nahradil Bláhu O. v útoku. Uplynula pouhá minuta a Stružinec se raduje ze třetí branky, když si Votoček pohrál s několika obránci i s gólmanem a svým druhým gólem v zápase stanovil průběžné skóre 3:0. V 75. min. vidí hostující kapitán Patka ŽK za řeči. V 76. min. Brnka fauluje v pok. území soupeře jen za cenu ŽK a pok. kopu a Patka snižuje z penalty na 1:3 z pohledu hostů. Tato branka hosty nakopla a zvýšili úsilí a dostávali se více do hry a s tím přicházely také šance. V 78. min. hráč hostů trefuje Škopána a od něj do tyče. Štěstí stálo při nás. V 83. min. domácí podruhé střídají. Hrající trenér Vágenknecht za Medlíka. V 87. min. hosté trefují břevno. Rozhodčí Zboroň nastavil 2 minuty a poté ukončil zápas za vítězství Stružince 3:1. Hned na úvod se zrodilo překvapení na úkor favorita.

Co říci na závěr? V dnešním utkání se Stružinec ujal dvoubrankového vedení, Škopán zneškodnil v první půli pok. kop. Důležitým faktorem úspěchu byla 3. branka Stružince. Až po penaltě Libštátu, kdy snížil na 3:1 se hosté zlepšili. Bylo to však již pozdě. Je pravda, že při nás stálo v závěru štěstí, kdy se po střelách hostů rozezvučela tyč a břevno. Premiéru v našem týmu si odbyli Brnka a Medlík. Je pozitivní, že jsme se nezalekli prvního týmu tabulky a dokázali ho obrat o všechny body.

Příští zápas sehraje náš celek v neděli 03. 04. 2016 od 16:30 na hřišti ve Studenci, kde se utkáme se druhým týmem tabulky, s domácím SK. Tímto zvu všechny příznivce stružineckého fotbalu k návštěvě tohoto utkání. Doufejme, že náš tým předvede výkon jako s Libštátem a potrápí favorizované domácí.