TJ Sokol Stružinec vs. Jiskra Libštát 1 : 1 (1:0)

TJ Sokol Stružinec vs. Jiskra Libštát  1 : 1   (1:0)

hráno v sobotu 4. června 2011 od 17:00

Branky: 15. Heřmanský –  61. Havlíček M.

ŽK: 2 (Heřmanský, Vágner) / 2 (Semecký, Řípa)

Sledovalo: 200 diváků

Sestava – domácí: Hůlek   Hamáček, Vágenknecht (c), Hloušek, Bitnar (Matěja) – Bláha D., Vágner, Vojtíšek, Láska J.(Bláha O.) –  Škopán, Heřmanský

Sestava – hosté: Regimon R. - Tichánek, Kobrle,Vaňátko (c), Mach – Mečíř, Řípa, Preissler, Smolík – Semecký (Hamerský), Havlíček M.

Připraven: Lukeš

Trenér: Lukeš Milan

Vedoucí mužstva: Kousal Zdeněk

Utkání řídila trojice delegovaných rozhodčích: Štuk Ivan z Lomnice n. Pop., Jebavý Luděk z Hájů n. Jiz. a Bergemann Lubomír z Jilemnice.

Za pěkného červnového sobotního odpoledne svedla píšťalka rozhodčího Štuka týmy Sokola Stružinec a hostující Jiskry Libštát ke vzájemnému měření sil. Na podzim náš celek prohrál na půdě soupeře 1:2, a tak Stružinečtí měli o motivaci postaráno. Vzhledem k neblahým zkušenostem z minulých utkání těchto soupeřů dohlížela na průběh zápasu hlídka Policie ČR. Stružinečtí se museli obejít bez P. Lásky a služebně vytíženého Ševců. Po odmlce nastoupil Bitnar a gólman Škopán zaujmul místo útočníka. I přes improvizaci v sestavě jsme pomýšleli na bodový zisk. Libštátu se letos tolik nedaří jako v minulých letech. Domácí hráči v 1. pol. lepším týmem, dostávali se do zakončení, avšak scházela lepší muška i trocha potřebného štěstí. V 15. min. Heřmanský střílí z vápna po zpětné přihrávce od Škopána, jeho střelu po zemi gólman Regimon podcenil, 1:0 V poslední minutě se mohlo měnit skóre u hostů, když rekonvalescent Smolík natáhl Hůlka v naší brance, ten jeho pokus vyrazil. Do šaten se odcházelo za jednogólového vedení Stružince.

Během prvního poločasu eskalovalo napětí hlavně hostujícím kotli, kde partička podnapilých chuligánů o sobě dávala vědět. Mnoho nechybělo a došlo k šarvátce obou táborů. Na štěstí se vše urovnalo domluvou.

Druhý poločas zastihl domácí v útlumu, fanoušci nepoznávali tým, který pracuje na jaře v domácím prostředí jako hodinky. Najednou to skřípalo. Hosté vycítili šanci, dali si balon po zemi a hrozili po stranách, zejména pravý záložník Mečíř. V 61. min. se hosté dočkali vyrovnání po hrubé chybě Hůlka, který neudržel míč po centru exsemilského Preisslera a dobíhající Havlíček již měl lehkou úlohu, 1:1. Největší šanci Stružince zmařil praporek asistenta Jebavého, když nesprávně posoudil vysunutí Heřmanského. V době kopu se tam zapomněl stoper Kobrle. Lukáš by běžel sám na branku.

Co říct na závěr? Remíza je zasloužená, první půle vyzněla pro domácí, ve druhé nebezpečnější hosté. V tomto zápase si vybrali oba brankáři slabší chvilku, a tak si oba týmy rozdělily po bodu. Jelikož Roztoky prohráli v Košťálově, 2 kola před koncem již nemůžeme být jimi předstihnuti, nejhůře obsadíme 4. místo. Lomnická rezerva překvapivě prohrála doma s Martinicemi, což vyneslo náš tým o skóre právě před našeho souseda. Myslím, že motivace získat zbylých 6 bodů je velká, stále máme velkou šanci porvat se o druhou příčku. Nyní čeká Stružinecké fotbalisty utkání ve Vysokém, které bojuje o záchranu.