TJ Sokol Stružinec vs. Jiskra Libštát 0 : 2 (0:0)

TJ Sokol Stružinec vs. Jiskra Libštát  0 : 2 (0:0)

Branky: 50. Řípa, 56. Tichánek

ŽK: 2/1 (Votoček, Sehnoutek/Tichánek)

ČK: 1/0 (Vágner)

Sledovalo: 175 diváků

Sestava – domácí: Škopán – Hamáček, Vágenknecht (c), Martinec, Hloušek – Matěja, Vágner, Pazderský, Bláha D. (83. Bláha O.) - Heřmanský, Votoček (46. Sehnoutek)

Připraven: Hůlek, Stránský

Hlavní rozhodčí Mašek Milan ze Semil, na čarách mu asistovali delegovaný Jebavý Luděk z Hájů n. Jiz. a domácí laik Forman Zbyněk.

Za pěkného sobotního odpoledne svedla píšťalka rozhodčího Maška dva rivaly ke vzájemnému měření sil, a sice domácí Sokol Stružinec a hostující Jiskru Libštát. Po podzimní porážce v Libštátě v poměru 2:3 jsme chtěli vyhrát a udělat tak rázný krok  k celkovému druhému místu. Domácí se museli obejít bez Ševců a Drbohlava. Hosté přijeli s velmi zkušenou sestavou s několika pětatřicátníky a v brance s matadorem Průchou (51 let). Ve 14. min. poprvé zahrozili hosté, kteří těsně minuli levou tyč. Ve 23. min. domácí Heřmanský střílí zleva napříč bránou, balon ovšem míjí branku. O minutu nato Pazderský si naběhl na střed, dostal přesný pas od Vágenknechta, jenže gólem pohrdl. Ve 25. min. rychlá akce Votočka, který místo, aby běžel sám do gólu, volil přihrávku na kolegu z útoku, Heřmanského, který stál v ofsajdu. Ve 26. min. hostující Řípa trefuje z 20 m břevno. Ve 36. min. zahrál rukou hostující Smolík, tr. kop Vágenknechta jen do zdi. Dorážka Hlouška se neujala. Tři minuty před poločasovou pauzou gólman Škopán reflexivně vykopává střelu Čornaniče na roh. Ve 44. min. centr Vágenknechta z tr. kopu našel Hlouška ve vápně, který zblízka mířil nad. A tak když Stružinečtí neproměnili tři gólovky v prvním dějství, odcházeli oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.

Brzy po přestávce, konkrétně v 50. min. se Libštát ujal vedení, když Řípův balon z tr. kopu ze 20 m skončil v síti, 0:1. Než se stačili domácí z této branky oklepat, soupeř udeřil podruhé. Běžela 56. min., kdy Tichánek hlavičkou zvyšuje na 0:2. Libštát dokonale potrestal neproměňování šancí Stružineckých. Aby toho špatného nebylo málo, v 58. min. se poroučel do sprch domácí Vágner, který "zkušeným" faulem zastavil unikajícího Šifa a uviděl od rozhodčího Maška ČK. Za této situace bylo těžké mezi hráči Stružince najít nějakou motivaci na případné vyrovnání, navíc o jednoho hráče v poli míň. V 62. min. Martinec mohl ještě vykřesat naději, jenže hlavou minul branku. V 76. min. hostující Šif z malého vápna dává nad. Libštát v posledních 20 minutách často zdržoval hru, buď odkopávali balony nebo polehávali dobu na trávníku. Rozhodčí Mašek nastavil 4 minuty. To však nic nezměnilo na tom, že Stružinec poprvé na jaře prohrál a přepustil svému sokovi 2. místo v tabulce a zařadil se o bod na 3. pozici.

Co říci na závěr? Stružinec promarnil v první půli 3 gólovky, které ho ve druhém poločase stály tři body. Nyní čeká na fotbalisty Stružince další těžké utkání tentokrát sousedské derby na hřišti v Košťálově, s místní rezervou. Zápas se hraje v neděli 3. června 2012 od 17:00. Proto vyzývám všechny fanoušky Stružince k návštěvě tohoto utkání. Utká se čtvrtý tým se třetím.