TJ Sokol Stružinec vs. FK Přepeře "B" 5 : 1 (4:1)

05.05.2016 17:54

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

přesvědčivá domácí výhra

 

TJ Sokol Stružinec  vs. FK Přepeře "B"   5 : 1   (4:1)    

hráno v sobotu 30. 04. 2016 od 16:00

 

Branky: 1., 12. Kuch, 42. Bláha D., 43. Votoček, 79. Schreyer – 11. Havlín

 

ŽK: 0/0

ČK: 0/0

Diváků: 140

 

Sestava Stružince: Škopán – Schreyer, Stránský L. (55. Matěja), Böhm, Brnka (66. Bláha O.) – Bajgar (75. Vondra), Sedlák, Martinec, Bláha D. – Votoček (c) (46. Nouzák), Kuch (83. Stránský P.)

 

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

Rozhodčí: Bačo Robert z Přepeř, AR1: domácí laik Forman Zbyněk, AR2: hostující laik Kolomazník Petr.

 

     Poslední dubnovou sobotu za krásného odpoledne sehráli fotbalisté Stružince další mistrovské utkání OP Semilska. Tentokrát jim byla za soupeře rezerva Přepeř. Pro domácí byl jediný cíl, potvrdit 3 body z minulého týdne z Mírové, tedy zvítězit a posunout se do klidnějších vod.

     Stružinečtí začali pěkně zostra, hned v úvodní minutě zápasu byl vybídnut lobem do šance Kuch a svoji šanci využil, 1:0. Ve 3. min. dlouhý balon od stopera Stránského L. na Votočka a ten minul pravou tyčku. V 11. min. bylo vyrovnáno. Havlín prudkou a přesně mířenou střelou z tr. kopu ze 25 m nedal šanci Škopánovi v brance, 1:1. Minutu nato přidal druhou branku v zápase Kuch, když Schreyer nacentroval za obranu na Votočka, který přihrál Kuchovi, ten zasekl gólmanovi a s přehledem dal na 2:1. Ve 35. min. centruje zprava Sedlák a Schreyer zblízka minul branku. Ve 41. min. střílený centr Martince od postranní čáry nikdo před brankou netečoval. Škoda. Ve 42. min. domácí zvýšili na 3:1, když Bláha D. dorazil pod břevno odražený balon. Na rozdíl 3 branek upravil Votoček, který prosadil zleva o minutu později, 4:1. Minutu před koncem první půle Sedlák pěknou střelou minul levou šibenici. Poločas skončil vedením domácího týmu v poměru 4:1.

     O přestávce vystřídal zraněného Votočka náhradní gólman Nouzák a do útoku se vysunul Škopán. Pavel vydržel v útoku 10 min. než přišlo druhé střídání, kdy se stáhl místo Stránského L. a do hry Matěja. V 63. min. Bláha D. zahrával roh. kop, centrem našel na zadní tyči Martince, který jen těsně minul levou tyč Kumprechtovy branky. V 66. min. domácí trenér Vágenknecht potřetí střídá, ze hry odešel Brnka a nahradil ho Bláha O. V 68. min. pas za obranu, Kuch šel sám na branku, ještě prodloužil na Matěju, ale přihrávka byla prudká, gólman již byl překonán, ale Mára na míč nedosáhl. V 70. min. byla k vidění opět krásná přihrávka za obranu, Kuch sám na gólmana, ale v rozhodujícím okamžiku trefil při pravé kličce pouze gólmana hostí. V 75. min. Stružinec střídá počtvrté, Vondra místo Bajgara. Přišlo několik našich ofsajdů v krátké době za sebou. Hra se v této fázi zápasu kouskuje. Po nudné desetiminutovce přišla nádherná akce. Po přímce Kucha na Matěju na jejím konci byl bek Schreyer, který hlavou poslal do branky oblouček od Matěji, 5:1. Běžela 79. min. V 81. min. se ocitl v další šanci Matěja, stoper hostů na poslední chvíli požár uhasil. V 82. min. Sedlák míří nad. V 83. min. domácí naposledy, popáté střídají, Stránský P. za Kucha. Kapitánskou pásku dostal poprvé Vondra. Láhev ho nemine. V 84. min. střílí Martinec na střed branky a v 86. min. taktéž Bláha O., gólman oba pokusy kryje. Posledních 5 min. již nic nepřineslo a rozhodčí Bačo odpískal konec zápasu. Domácí tým zvítězil 5:1.  

 

     Co říci na závěr? Stružinec si vypracoval v první půli tříbrankový náskok, mohl si dovolit ve druhé půli vystřídat 5 hráčů. I když ve druhém dějství vstřelil už jen 1 branku, pohodlně dokráčel za dalším vítězstvím a díky porážce Poniklé 0:5 v Libštátě se naše mužstvo posunulo o další příčku výše, na 9. místo.

 

     Příští zápas sehraje náš celek v neděli 08. 05. 2016 od 17:00 na městském stadionu v Lomnici nad Pop., kde se utkáme v sousedském derby s místní rezervou. Tímto zvu všechny příznivce stružineckého fotbalu k návštěvě tohoto utkání. Doufejme, že náš tým předvede podobný výkon a získá nějaký bod z tohoto mače.

 

Stružinec do toho !!!  

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

—————

Zpět