TJ Sokol Stružinec vs. FK Přepeře 0 : 2 (0:1)

TJ Sokol Stružinec vs. FK Přepeře    0 : 2   (0:1)

ŽK: 1/4 (Votoček – Horák, Rohacký, Peškar, Tokan)

Diváků: 115

Sestava Stružince: Škopán – Hamáček, Vágenknecht (c), Martinec, Hloušek – Matěja (46. Kohout), Martinek, Ševců, Bláha D. (46. Sehnoutek) – Votoček (90+1´ Stránský L.), Böhm (81. Schreyer)

Připraveni: Bláha O., Bajgar, Stránský P.

Absence: Vrkoslav, Matějka,

Rozhodčí: Vydra Jan z Turnova, AR1: Procházka Jan z Košťálova, AR2: Šarbort Jiří z Turnova.

Za oblačného propršeného posledního srpnového dne, netradičně v neděli sehráli fotbalisté Sokola Stružinec druhé domácí utkání v řadě. Tentokrát na naše hřiště zavítal nově vzniklý celek FK Přepeře (bývalé semilské béčko, jehož počátky sahají do klubu SK Mírová).Vzhledem k tomu, že svoje hřiště teprve budují, domovský azyl mají v Semilech. Pokud půjde vše podle plánu, na jaře by mohli hrát již svá domácí mistrovská utkání v Přepeřích. Po loňské jízdě pralesní ligou a suveréními výsledky postoupili do OP Semilska. Zde chtějí bojovat o nejvyšší příčky možno i zabojovat o postup. V týmu je několik zkušených borců např. Císař, Tokan, Trč, kteří si zahráli KP, I. A a B třídu v dresu Mírové a nově Peškar, stružinecký odchovanec s ligovými zkušenostmi z Jablonce, slovinského Domžale – mistr ligy, 2. ligy v Čáslavi, 3. ligy v Hlavici a divize v dresu Mšena, Semil a Ž. Brodu. K nejvyšším metám by měl pomoci také zkušený trenér a bývalý hráč Turnova a Mírové, Jan Bednář.  Stružineckým funkcionářům se v týdnu povedlo získat na půlroční hostování 2 hráče. Petra Martinka, odchovance lomnické kopané, naposledy působící v Sokolu Doubí u Liberce, I. A třída Lbc kraje a Honzu Vrkoslava, taktéž odchovance Lomnice, jenž díky stavbě domu několik let pauzíroval. První z nich si odbyl v tomto zápase svoji premiéru ve stružineckém dresu. Ve 4. min. byla k vidění rychlá akce domácích, Votoček přihrál do vápna Matějovi a ten zamířil z úhlu vedle. V 8. min. se poprvé ukázal Peškar. Jeho utěšená střela ze 25 m skončila nad. V 11. min. se hosté ujímají vedení po tr. kopu Peškara, se prosadil Císař, který akrobaticky poslal balon za záda Škopána, 0:1. Ve 13. min. hosté zahrávají roh. kop a vysoký Cimbál osamoceně hlavičkuje o zem, balon končí nad. Tohle by se nemělo stávat. V 18. min. vidí domácí střelec Votoček ŽK za protesty kvůli odpískanému spornému ofsajdu AR1 Procházkou. Minutu nato inkasují důrazní hosté první ze 4 ŽK, prvním viníkem Horák za faul na Martinka. Další jejich ŽK ve 24. min., tentokrát pro Rohackého za faul na Hlouška. Ve 28. min. se mohl poprvé zapsat do střelecké listiny v dresu Stružince Martinek. Napálil jen gólmana, odražený balon z jeho kopačky končí mimo. Ve 33. min. Peškar při exekuci tr. kopu ze 22 m a Škopán vyráží jeho střelu na roh. Pavel uspěl i po následném roh. kopu  Ve 38. min. Ševců kope roh. kop na přední tyč, kde nachází Böhma, který hlavičkuje mimo. Poločas končí jednogólovým vedením hostů.

Do druhého poločasu udělal hrající trenér Vágenknecht dvě změny v sestavě, vyměnil oba krajní záložníky, Matěju a Bláhu D. za Kohouta a Sehnoutka. Ve 48. min. třetím hříšníkem Peškar za protesty. Ve 49. min. Vágenknecht vysílá pěknou střelu ze 40 m. Skončila nad brankou. V 56. min. spolupráce skoro švagrů branku nepřinesla. Hloušek centruje z tr. kopu od postranní čáry a Martinek sám hlavou nad. Škoda. V 64. min. Peškar, exekutor všech standardních situací Přepeř, zahrává roh. kop a Císař hlavou předběhl beka Hamáčka a poté střílí mimo. V 65. min. Hlouškův tr. kop ze 25 m po faulu na Votočka gólman Šmídek vyráží. V 66. min. pokus Ševců ze 25 m cíl síť nerozvlnil. V 69. min. Martinek v největší šanci zápasu z pohledu domácích, orazítkoval hlavou břevno. Následná přetlačovaná v malém vápně ke gólu nevedla. V této fázi utkání sílí tlak Stružince. Na hráčích je patrná snaha o vyrovnání. V 73. min. tr. kop Hlouška, gól nepadl. Jelikož se domácím nepodařilo z několika šancí vyrovnat, přišel zákonitě trest v podobě druhé branky Přepeř. V 77. min. po krásné přihrávce na vápno adresovanou Trčovi a přesnou střelou k levé tyči Škopánovy svatyně dal pojistku výsledku, 0:2. Stružinečtí se nevzdávají a chtějí aspoň snížit. V 79. min. Votoček v šanci, zleva střílí vedle. V 81. min. domácí potřetí v zápase střídají, Schreyer za Böhma. Stoper Vágenknecht se vysouvá do útoku a Vašek jde do obrany. V 82. min. hostující Tokan čtvrtým potrestaným. V 85. min. po chybě v domácí obraně zachraňuje Škopán odkopem na roh. V 87. min. tr. kop Hlouška z dálky nachází Schreyera a ten hlavičkuje, jenže vzrušení je zbytečné. AR2 Šarbort mává ofsajd. Probíhá již minuta nastavení a Votoček raději vystřídán, neboť od počátku utkání měl na něho spadeno hlavní arbitr Vydra a nechtěli jsme, aby Kuba musel trávit další zápasy pouze jako divák. O poločase při střídání mi sudí Vydra radil, abych ho vystřídal. Nepřímo mi dal najevo, že ho v průběhu 2. půle chce vyloučit. Tohle se mi stalo poprvé jako vedoucí a to tuto funkci dělám již devátý rok. Do hry zasáhl Stránský Lukáš. Závěrečný hvizd rozhodčího Vydry ukončil tento na poměry okresního přeboru nadprůměrné utkání, v němž hosté zvítězili 2:0.

Co říci na závěr? Stružineckým hráčům nelze vyčítat, že by do hry nedali vše. Naopak. Dle slov trenéra Vágenknechta se může prohrát, ale musí být vidět, že hráči na tom hřišti něco nechají. "Pokud zopakujeme takový výkon v dalším zápase, neměli bychom odejít z toho zápasu bez bodu." Dodal. Momentálně máme v týmu velký problém se střílením branek. Věřme, že se to postupně zlepší a přibudou tím také kýžené body.

Nyní čeká Fotbalisty Stružince venkovní utkání na pěkné hřišti v Jilemnici, kde budeme soupeři tamní rezervě, SK Jilemnice B. Hraje se v neděli 07. 09. 2014 od 17h. Přijeďte se podívat a povzbudit žlutomodré barvy proti druhému nováčkovi v OP Semilska.