TJ Sokol Stružinec vs. FK Košťálov B 6 : 0 (3:0)

13.06.2015 20:58

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

půltucet branek

 

TJ Sokol Stružinec vs. FK Košťálov B   6 : 0   (3:0)    

hráno v sobotu 13. 06. 2015 od 17:00

 

Branky: 2´. vlastní, 23´. Sehnoutek, 30´. Martinec, 49´., 69´., 82´. Votoček,

 

ŽK: 2/0(Böhm, Mizera)

ČK: 0/0

Diváků: 120

 

Sestava Stružince: Škopán – Hamáček, Stránský L., Martinec (c), Schreyer – Bláha D. (52´. Láska J.), Ševců, Sehnoutek (83´. Stránský P.), Böhm (71´. Bláha O.) – Mizera, Votoček

 

Absence: Vágenknecht, Hloušek, Matěja, Kohout, Bajgar

Trenér: Vágenknecht Petr

Asistent trenéra: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

Rozhodčí: Štuk Ivan z Lomnice nad Popelkou, AR1: Klouda Ladislav z Benecka, AR2: Lelek Jan z Hostinného.

 

     Za teplého, místy až dusného sobotního odpoledne sehráli fotbalisté Stružince poslední domácí utkání v celém ročníku OP Semilska. Na programu bylo 15. kolo nejvyšší okresní soutěže. Soupeřem byli sousedé z Košťálova, jejich rezerva. Jelikož Košťálov hrál dvojičku, do Stružince přijeli převážně dorostenci a k tomu doplnění čtyřmi zkušenějšími spoluhráči. Je jasné, že prioritou je pro Košťálov první tým, který se zachránil v KP. Pro domácí tým mělo být toto utkání rehabilitací za minulý debakl v Roztokách. Nic jiného než výhra nás nezajímala. Však také začátek utkání byl strhující. Hned ve 2. min. Ševců centroval před branku a dezorientovaný hostující obránce si vstřelil vlastní branku, 1:0. Ve 4. min. hosté střílí na naši branku, gólman Škopán chytá. V 5. min. Votoček v šanci. Balon měl na dlouhou nohu a tudíž se mu ho nepodařilo usměrnit mezi tři tyče. V 6. min. se prezentoval tvrdou střelou košťálovský Machačný. Škopán si s ní poradil. V 8. min. hosté v rychlé kombinační akci. Výsledkem však byla jen nepřesná střela. V 11. min. zahrával tr. kop Ševců na zadní tyč a Hamáček hlavičkoval nad. Ve 23. min. tr. kop Sehnoutka ze 40 m skončil k údivu všech až v brance, 2:0. Nikdo z nabíhajících hráčů balon netečoval. Ve 30. min. posadil Mizera z roh. kopu balon na hlavu Martince, který se prosadil, 3:0. Ve 40. min. se Mizera zastřeloval. Zamířil vedle. Poločas tak skončil tříbrankovým vedením favorizovaného Stružince.

     Do druhého poločasu přivítala hráče a fanoušky velká tma,  jelikož se zamračilo a poté přišla krátká bouřka s rychlým deštěm. Rozmary počasí neměly žádný vliv na výkon našich hráčů, kteří pokračovali ve velmi dobrém výkonu a střílení dalších branek. Ve 49. min. zvýšil na 4:0 Votoček, když vymíchal obránce a zasunul za záda bezmocného Šrajera. V 52. min. domácí poprvé vystřídali. Láska J. místo Bláhy D. V 61. min. střílel mimo košťálovský kapitán Mach. V 66. min. po roh. kopu Mizery Láska J. střílel vedle. Minutu nato viděl 1. ŽK domácí Böhm za faul. V 69. min. Votoček po přihrávce Lásky J. zaběhl až na malé vápno a svůj nájezd proměnil, 5:0. V 71. min. domácí podruhé střídají. Bláha O. za Böhma. V 76. min. inkasuje mladík Mizera ŽK za faul u postranní čáry. V 78. min. Schreyer střílí nad ze 20 m. V 82. min. po faulu na Lásku J. v pokutovém území byla odpískána penalta, kterou Votoček proměnil a dovršil hattricku, 6:0. V 83. min. stružinečtí potřetí v zápase střídají. Do hry zasáhl Stránský P., který nahradil Sehnoutka.

 

     Co říci na závěr? V dnešním utkání se Stružinec představil v úplně jiném světle. Nic na tom neubírá fakt, že proti našemu týmu nastoupili převážně hráči dorosteneckého věku. Důležité bylo pro vývoj i výsledek utkání, že všichni chtěli hrát. To se odrazilo na hře i výsledné skóre. Znovu se ukázalo, jak důležitým hráčem je pro Stružinec Kuba Votoček, který vstřelil hattrick a celkem nastřílel již 20 branek v tomto ročníku.

 

     Příští zápas sehraje náš celek v sobotu 20. 06. 2015 od 17:00, na hřišti v Bělé u Staré Paky, kde poměříme síly s třetím týmem tabulky, domácím Jívanem. Tímto zvu všechny příznivce stružineckého fotbalu k návštěvě tohoto utkání. Doufejme, že náš tým  zakončí důstojně letošní ročník. 

 

Stružinec do toho !!! 

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

—————

Zpět