TJ Sokol Stružinec vs. FK Košťálov "B" 5 : 1 (3:0)

TJ Sokol Stružinec vs. FK Košťálov "B"    5 : 1  (3:0)

Branky: 2., 31., 74. Ševců, 13. Sehnoutek, 59. Bláha D. - 50. Piry F.

ŽK: 1/3 (Votoček/Baudyš R. ml., Fejfar, Móro M.)

Diváků: 50

Sestava Stružince: Kohout – Hloušek, Vágenknecht (c), Martinec, Schreyer – Bláha D. (86. Stránský P.), Vágner, Ševců, Matěja (83. Bajgar) – Sehnoutek (83. Bláha O.), Votoček

Zraněn: Hamáček

Absence: Stránský L., Láska M.

Rozhodčí: Tomášek Petr z Jilemnice, 1. asistent delegovaný Přikryl Jan, 2. asistent delegovaný Přikryl Jaroslav, oba z Horní Sytové.

Za trvalého deště, trávník byl sice mokrý, ale regulérní, sehráli fotbalisté Stružince zápas 24. kola OP Semilska proti rezervě Košťálova. Domácím chyběli zraněný Hamáček a Láska M. se Stránským L. Do mužstva se vrátil oproti minulému týdnu Ševců. Hosté přijeli s hráči béčka. Ovšem na lavičku napsali 3 hráče áčka. Čekali, jak se vyvine situace se stavem hrací plochy v Hejnicích, kam áčko zajíždělo.

Hned v 1. minutě utkání je faulován Votoček bekem Machačným v pok. území. Rozhodčí Tomášek nařizuje pok. kop. K exekuci se postavil Ševců a střelou k levé tyči přivádí Stružinec do vedení, 1:0. Běžela 2. min. V 8. min. byla k vidění pěkná tvrdá střela Ševců, gólman Šrajer vyráží před sebe, poté pískán ofsajd Votočkovi se Sehnoutkem. V 10. min. pálí ze 20 m domácí bek Schreyer vedle. Ve 13. min. se prezentoval krásnou střelou k pravé tyči z 18 m Sehnoutek. Jeho projektil skončil v síti, 2:0. Ve 31. min. domácí dovršili silnou půlhodinku, když Vágenknecht zahrával roh. kop. Trma vrma před brankou a Ševců poslal balon do branky, 3:0. Ve 34. min. Votoček z rohu vápna střílí těsně vedle. Ve 36. min. host. kapitán Baudyš R. ml. zahrával tr. kop ze 25 m. Gólman Kohout s jeho střelou neměl problémy. Byla to ojedinělá střela Košťálova v první půli. Ve 40. min. inkasuje Baudyš R. ml. 1. ŽK pro hosty za faul na Ševců. O 3 min. nato je napomínán hostující Móro M. po faulu na gólmana Kohouta. První poločas končí za tříbrankového vedení Stružince. Hosté předvádí podprůměrný výkon neodpovídající jejich postavení v tabulce. (5. místo). Jelikož se zápas I. A třídy Hejnice – Košťálov nehrál pro nezpůsobilý terén, nasadili hosté do druhé půle 3 hráče áčka, Poledníka, Cermana a Piryho F. a také Mikulu.

Hned v úvodu druhého pol. Košťálov zatlačil Stružinec ve snaze o korekci výsledku. Rázem hosté zrychlili hru ve středu pole a začali se dostávat do zakončení. V 50. min. po roh .kopu vyskřesává naději na zvrat ve skóre Piry F., který hlavou snižuje na 3:1. Když Stružinec přečkal ještě několik dalších střel hostů, uhodilo na druhé straně. V 59. min. po akci Votočka zleva se Baudyšovi nepovedl odkop a namazal Bláhovi D. ke střele. Ten levačkou zvýšil na 4:1. V 61. min. košťálovský stoper Fejfar je třetím karetním hřišníkem hostů za faul. V 72. min. Kohout vyráží tvrdou střelu hostů, Vágenknecht odkopává balon na roh a z něj hosté naši branku neohrozili. V 74. min. Ševců dociluje hattrick, když mu Votoček vykulil balon na vápno a pomocí teče stopera usměrnil balon k pravé tyči, 5:1. V 83. min. domácí dvojnásobně vystřídali, do hry nastoupili Bláha O. s Bajgarem. Ze hry odstoupili Sehnoutek s Matějou. V 84. min. Votoček se vyhnul gólmanovi a dával před branku, kde Ondra na zadní tyči nedosáhl na balon. V 85. min. Votoček dostal jedinou ŽK domácích za faul. V 86. min. domácí potřetí v zápase střídají. Do hry zasáhl Stránský P. Za Bláhu D. Rozhodčí Tomášek ukončil zápas za vítězství Stružince v poměru 5:1. Nechyběla závěrečná děkovačka skupině diváků, které neodradily rozmary počasí. Ti se dočkali také tučňáků.

Co říci na závěr? Stružinec vedl po půlhodině 3:0. Výkon hostů byl podprůměrný. Oživení jejich hry přinesl úvod 2. půle, kdy nasadili do hry 3 áčkaře. Důležité pro další vývoj zápasu bylo, že domácí přežili jejich tlak jen 1 obdrženou brankou a brzy potom dokázali přidat čtvrtou branku. Tou zlomili jejich odpor. Nakonec se diváci dočkali populárního bůra.

Nyní čeká Fotbalisty Stružince těžký zápas na neoblíbeném hřišti ve Mříčné. Hraje se v sobotu 24. 5. 2014 od 17:00. Tímto zvu fanoušky Stružince k návštěvě tohoto utkání.