TJ Sokol Stružinec vs. FK Košťálov "B" 4 : 0 (1:0)

TJ Sokol Stružinec vs. FK Košťálov "B"   4 : 0  (1:0)

hráno v sobotu 11. srpna 2012 od 17:00

Branky: 11., 52. Sehnoutek, 73., 86. Votoček

ŽK: 2/1 (Vágner, Votoček)

Sledovalo: 155 diváků

Sestava – domácí: Škopán – Hamáček, Vágenknecht (c), Martinec, Bláha D. - Matěja (86. Bláha O.), Hloušek, Vágner, Sehnoutek – Votoček (88. Stránský), Heřmanský

Hlavní rozhodčí Tomášek Petr z Jilemnice, na čarách mu asistovali delegovaní Šimůnek Jan ml. z Libštátu a Přikryl Jan ze Semil.

Za chladnějšího srpnového odpoledne přivítali fotbalisté Sokola Stružinec sousedy z Košťálova, rezervní tým. Jelikož jejich áčko hrálo zároveň generálku na KP s Jilemnicí, nemohli počítat s posilami. I přes to rozhodně nechtěli prodat kůži lacino, zvlášť když měli v základní sestavě ostřílené borce, exstružineckého Pálku a Kosinu. Stružinec chtěl potvrdit dobrý vstup do soutěže a znovu naplno bodovat.

Hosté začali náporem. Ve 4. min. Janata Michal po roh. kopu trefuje břevno. Poté domácí vyrovnali hru a po většinu byli lepší týmem. V 11. min. se domácí ujali vedení. Po krásné přihrávce Heřmanského zprava na malé vápno Sehnoutek s přehledem překonal Hrabčáka v brance hostů, 1:0. Ve 20. min. Votoček po přihrávce Matěji míjí pravou tyč. Dobrá možnost. Ve 23. min. Škopán neudržel balon a na brankové čáře vyřešil odkopem ošemetnou situaci Martinec. Ve 30. min. Votoček z malého vápna střílí do tyče. Ve 38. min. stoper Vágenknecht odkopem na roh přerušil nebezpečnou akci Košťálova. Pět minut před koncem prvního poločasu Heřmanský trefil levou tyč.  Do kabin odcházela obě mužstva za příznivějšího stavu pro domácí.

Tři minuty po přestávce hosté v šanci míjí branku. Ve 49. min. vyrobil minelu gólman Hrabčák a Votoček zblízka poslal balon jen do něho. Velká možnost. V 52. min. tr. kop Heřmanského vyrazil Hrabčák jen před sebe a Sehnoutek pohotově dorazil balon do branky, 2:0. V 67. min. Škopán uspěl proti Janatovi v ojedinělé, ale vyložené šanci, následně Hamáček odkopl balon do bezpečí. V 72. min. po tr. kopu Vágenknechta Martinec ve vyložené šanci překopává branku. Za minutu se již domácí radovali, když Votoček prošel po levé straně obranou a prostřelil gólmana, 3:0. Čtvrtý gól vstřelil opět Votoček, když uklidil vyražený balon po střele Heřmanského, 4:0. Běžela 86. min. V téže minutě vystřídal Bláha O. Matěju. O dvě minuty nato došlo u domácích ke druhému střídání, Votočka, autora dvou gólů, vystřídal Stránský. Závěrečný hvizd rozhodčího Tomáška rozjásal domácí příznivce a hráče.

Co říci na závěr? Stružinec zvítězil výrazným rozdílem a ještě stejný počet gólů hráči neproměnili a dvakrát nastřelili tyč. Kromě úvodu a konce prvního poločasu měl zápas pod kontrolou. I přes těžký los našeho týmu získali Stružiňáci z prvních dvou utkání 6 bodů za 2 výhry.

Příští týden prověří formu Stružince silný tým Libštátu na jeho hřišti. Tímto zvu všechny příznivce Sokola Stružinec na tento šlágr kola.