TJ Sokol Stružinec vs. FK Košťálov "B" 2 : 3 (2:2)

TJ Sokol Stružinec vs. FK Košťálov "B" o. s.     2 : 3   (2:2)

hráno v sobotu 6. srpna 2011 od 17:00

Branky: Votoček, Ševců z pen. –  Baudyš R. ml., Fejfar D., Moravec L. ml.

ŽK: 2 (Vágner, Hloušek) / 1 (Sádek A.)

Sledovalo: 230 diváků

Sestava – domácí: Škopán –  Hamáček, Vágenknecht (c), Hloušek, Martinec - Matěja, Vágner, Ševců, Sehnoutek –  Bláha O., Votoček

Sestava – hosté: Věrný –  Havrda, Koldovský, Tulach R., Lebruška – Fejfar D.,Částek (c), Sádek A., Baudyš R. ml. (76. Moravec L. ml.) - Janata Mich. (55. Hruška), Tulach Fr. (89. Vejnar)

Trenér: Palka Miroslav

Vedoucí mužstva: Baudyš Michal

Utkání řídila trojice delegovaných rozhodčích: Šubrt Jiří ze Semil, na čarách mu asistovali otec a syn Přikrylové, taktéž ze Semil.

Tak a je to tady. Fotbaloví fanoušci se dočkali. Po krátké letní pauze v sobotu 6. srpna 2011 v 17:00 vypukl na stružineckém pažitu nový ročník OP Semilska. Hned na úvod jsme přivítali jednoho z adeptů na postup, mužstvo FK Košťálov "B" o. s.

V domácím celku absolvovali soutěžní premiéru dva hráči, Martinec Vláďa na beku a rychlonohý záložník či útočník Sehnoutek Jakub. Za to se trenér Vágenknecht musel obejít bez 5 fotbalistů (Láska J., Láska P., Heřmanský, Bláha D., Pazderský). Hosté nepřijeli výrazně posíleni, neboť jejich první tým hrál od 14 hodin generálku na KP s H. Brannou (5:3). Přesto čekal těžký duel na naše hráče. Od začátku utkání byla vidět kvalitní hra obou mužstev. V 9. min. si s pěknou střelou Ševců pod břevno gólman Věrný poradil. Byli to však hosté, kteří se ujali vedení v 15. min. Autorem branky R. Baudyš ml., který nadvakrát překonal gólmana Škopána v naší brance. Za pět minut se již dočkalo početné domácí publikum. Po vyhraném souboji O. Bláhy se stoperem Koldovským se dostal k míči Votoček, který s klidem hráče pokeru poslal balon na zadní tyč a bylo vyrovnáno, 1:1. Ve 32. min. zahrál Částek roh. kop, po kterém bylo zle v domácím pokutovém území. Na štěstí z toho nezapršelo. Ve 38. min. Košťálovští znovu odskakují na rozdíl branky. Z rychlého protiútoku mladíka Fejfara D., při kterém se hráči Stružince pomalu vraceli na svá místa, skórují hosté podruhé, 1:2. Poslední slovo si v úvodním dějství vzali Stružinečtí, ve 43. min. faulován Votoček v pok. území, rozhodčí Šubrt neváhal a odpískal pok. kop, se kterým si poradil Ševců a zapřičinil tak poločasový výsledek 2:2 klasickým gólem do šatny. Vzhledem k vyrovnané hře obou mužstev se nedalo ve druhém poločase očekávat výraznější navyšování skóre z jedné ani z druhé strany. Šlo o to, kdo vstřelí branku, ten se pravděpodobně bude radovat z vítězství. Za zmínku stojí střela Ševců ze 62. min., která natáhla Věrného v brance hostů. V 72. min. znovu vystrašil hosty Votoček, jehož střela "jen" orazítkovala pravou tyč. Košťálovskému kouči Pálkovi se vyplatilo druhé střídání, kdy Moravec L. ml. nahradil autora první branky, R. Baudyše ml. Po třech minutách na hrací ploše vyslán do šance zavánějící ofsajdem. Naložil s ní výborně a přivedl Košťálovskou rezervu potřetí v zápase do vedení. Jak se později ukázalo, byl to gól vítězný. V 82. min. Sádek A. spaluje velkou možnost hostů, když místo zakončení přihrává svému kolegovi Moravcovi, který již byl z úhlu. V závěru se sice domácí snažili srovnat, to se jim nakonec nezdařilo, a tak po 2 letech, 27 zápasech bez prohry Košťálovští dobyli Stružineckou tvrz.

Stružinec se však nemusí za předvedenou hru stydět. Prohrát o gól s loňským vicemistrem není ostuda. V dalších utkáních by se mělo vrátit několik hráčů z dovolených, měla by zvýšit konkurence v našem týmu a věřme, že se již v příštím utkání dočkáme bodového zisku. V neděli brzo po obědě, již ve 14 hodin sehrají Stružinečtí 2. zápas sezóny na půdě Mírové p. Kozákovem s místní rezervou. Tímto zvu vás, fanoušky Stružinecké kopané k návštěvě tohoto utkání.

(autor: Jiří Máka)