TJ Sokol Stružinec vs. FK Košťálov B 1 : 0 (1:0)

TJ Sokol Stružinec vs. FK Košťálov "B"    1 : 0     (1:0)

ŽK: 0/1 (Machačný)

Diváků: 90

Sestava Stružince: Nouzák – Brnka, Škopán, Böhm, Schreyer – Matěja, Martinec, Sedlák, Chlumský –  Ženatý (c), Bláha O. (54. Vágenknecht)

Připraveni: Stránský P., Bláha D.

Rozhodčí: Mašek Milan ze Semil, AR1: Liška Pavel ze Semil, AR2: Janda Martin z Poniklé.

Za chladného a vyloženě aprílového počasí, za občasného deště se na stružineckém hřišti odehrálo sousedské derby mezi domácím Sokolem Stružinec a hostující rezervou Košťálova. Stružinečtí chtěli pokračovat ve vítězné sérii i v tomto utkání. Ale do tohoto utkání nemohli počítat s několika hráči základní sestavy: Votoček, Ševců, Bajgar. Do sestavy se po odmlce vrátili Matěja se Sedlákem. Hosté vzhledem ke dvojičce nemohli počítat s posilami z "A" týmu.

V 11. min. faulován Sedlák na 25 m. Tr. kop Škopána skončil nad brankou. Ve 20. min. Sedlák kopal roh. kop, na zadní tyči usměrnil balon do branky Bláha O. a bylo to 1:0. Ve 25. min. bek Brnka na výletě, v pok. území nahrál Ženatému a ten netrefil balon. V téže minutě dostal jedinou ŽK zápasu hostující obránce Machačný po faulu na Brnku, jak unikal obraně. Ve 31. min. byla k vidění tvrdá střela Martince ze 20 m, gólman Tulach T. chytá. Ve 39. min. hosté v šanci po chybě beka Schreyera. Hostující hráč střílel mimo na penaltě. Poločas skončil vedením domácích 1:0. O přestávce domácí neměnili základní sestavu.

Ve 49. min. Martinec střílí od postranní čáry na 23 m, míjí levou tyč. V 54. min. domácí jedinkrát vystřídali, Vágenknecht za Bláhu O. V 63. min. fauluje Matěja na vápně a kapitán Baudyš R. z tr. kopu  trefil jen domácího hráče a od něj na roh a z něj nic. Minutu nato Martinec střílí z 18 m vedle. V 67. min. hosté v šanci, jejich hráč překopl branku z rohu malého vápna. To nám zatrnulo. V 70. min. Matěja střílí z vápna, jeho střela tečována  na roh a z něj nic. V 89. min. Schreyer fauluje na 25 m soupeře. Tr. kop Baudyše gólman Nouzák nadvakrát chytá. Hlavní rozhodčí Mašek ukončil po 90 min. utkání, ve kterém vyhrál Stružinec o jedinou branku, 1:0 a získal další 3 body do tabulky a upevnil si 4. místo.

Co říci na závěr? Stružinečtí sehráli vyrovnané utkání, na rozdíl od soupeře dokázali vstřelit branku, která nakonec stačila na vítězství. Hosté se ve 2. pol, snažili o vyrovnání. Domácí obrana v čele s gólmanem Nouzákem odolala. Nouzák podruhé za sebou udržel čisté konto.

Nyní čekají Stružinec 2 utkání na Jilemnicku. Nejprve v sobotu 6. 5. 2017 od 17 h zajíždí do Jilemnice, ke se střetnou se třetím týmem tabulky. Ve svátek 8. 5. 2017 od 17h poměří Stružinec síly v odloženém utkání s posledním týmem tabulky, Sokolem Mříčná. V obou utkáních se pokusíme udržet odstup od našich největších pronásledovatelů. Hlavně v Jilemnici to však nebude jednoduché.  Na obě tato utkání jste vy fanoušci stružineckého fotbalu srdečně zváni.