TJ Sokol Stružinec vs. FC Víchová n. Jiz. 4 : 2 (1:1)

po 14ti týdenním gólovém půstu přišla výhra

TJ Sokol Stružinec vs. FC Víchová n. Jiz.    4 : 2   (1:1)

Branky: 38´. Matěja, 48´., 73´., 89´. Votoček - 35´., 68´. Hartig P. ml.

Diváků: 140

Sestava Stružince: Škopán (od 2. pol. stoper) – Hamáček, Ševců, Böhm, Schreyer – Bajgar (81´. Bláha O.), Matěja,  Sehnoutek (c), Bláha D. (45´. Kohout – od 2. pol. v brance)  – Votoček, Láska J. (33´. Mizera)

Připraven: Stránský P.

Absence: Vágenknecht, Hloušek, Stránský L., Kozelka

Rozhodčí: Soukup Jaromír z Rokytnice n. Jiz., AR1: Šubrt Jiří ze Semil, AR2: lajk Kracík Roman z Víchové n. Jiz.

O první májové sobotě za pěkného počasí odehráli fotbalisté Stružince další domácí utkání v jarní části OP Semilska. Tentokrát měli za soupeře 10. tým tabulky, FC Víchovou n. Jiz. Cílem našeho mužstva bylo prolomit střeleckou smůlu poslední týdnů a konečně vstřelit nějaké branky a zvítězit. Domácí začali aktivně, jenže se nemohli v prvních 30 minutách trefit. Za zmínku stojí točená střela Votočka z rohu vápna ze 13. min. V 16. min. Votoček běžel na gólmana zleva přihrával lépe postavenému Sehnoutkovi, jenže balon byl moc dlouhý a dříve ho měl hostující gólman Pivoňka. Hosté vyzkoušeli poprvé pozornost našeho gólmana Škopána ve 24. min, kdy střílel býv. čes. reprezentant v severské kombinaci, Šablatura. Ve 29. min. po rychlé akci vzduchem v podání Stružince na jejím konci Láska J., který ovšem pálil vysoko nad. Při tom si přivodil svalové zranění a za 4 minuty byl nuceně vystřídán mladíkem Mizerou. Když se domácí neprosadili, tak se to podařilo hostům ve 35. min., kdy unikl po pravé straně Hartig P. ml. a svoji šanci proměnil, 0:1. Uběhly pouhé 3 minuty hry a skóre se měnilo na druhé straně. Ševců nacentroval dlouhý balon na hlavu Schreyera, jehož střela se odrazila od levé tyčky a Matěja pohotově balon dorazil do branky, 1:1. Ve 40. min. se mohli stružinečtí radovat znovu, jenže po centru Bajgara zprava střídající Mizera minul  branku. První půle tak skončila remízou v poměru 1:1.

O poločase nebyl trenér Vágenknecht spokojen s výkony několika hráčů, a tak udělal nucené změny v sestavě i v rozestavění. Kohout nastoupil do branky místo Bláhy D., Škopán na stopera a Ševců se posunul do středu zálohy na svůj tradiční post. Krátce po přestávce, ve 48. min. domácí otočili skóre ve svůj prospěch, když se prosadil Votoček na zadní tyči, 2:1. V 54. min. byl k vidění výlet levého beka Schreyera, který se dostal až do pokutového území. Jeho střele však scházela přesnost. Škoda. V 56. min. se na trávníku stal osudný moment pro zbytek zápasu. Votoček v důrazném souboji na útočném vápně fauloval hostujícího kapitána Hanče. Gólman Pivoňka neunesl nervy a šel pomstít svého kolegu. Dal pěstí Votočkovi. Kuba se nenechal vyprovokat. Udělal dobře. Inkasoval ŽK za předešlý faul a Pivoňka viděl od rozhodčího Soukupa ČK. Do branky musel podle pravidel hráč z pole. Byl jím Kobr J. Zároveň Víchová vystřídala, kdy ze hry odstoupil Hartig P. st. a do hry nastoupil hráč s č. 12. Hosté se paradoxně dokázali v 68. min. prosadit gólově, kdy po dlouhém autu se objevil úplně sám na malém vápně střelec Hartig P. ml. a svým druhým gólem v zápase vyrovnal, 2:2. V 72. min. hosté podruhé střídají. Minutu nato domácí Votoček vyslán do gólu a nabídnutou šanci využil, 3:2. V 75. min. Ševců zahrával tr. kop ze 40 m na penaltu a Votoček proti přesile hostujících hráčů přesto dokázal vystřelit, ale minul. V 81. min. domácí potřetí v zápase vystřídali. Do hry nastoupil Bláha O. za Bajgara. Pět minut před koncem Matěja dává prudkou přihrávku na vápno na Bláhu O. a ten pohotově střílel mimo tři tyče. V 87. min. rychlá akce v podání Votočka, který dával zprava pod sebe na nabíhajícího Matěju, ten doběhl na vápno a trefil pouze gólmana, jenž mu zmenšil střelecký úhel. Velká škoda. V 89. min. to již vyšlo. Votoček zkompletoval hattrick, když dostal na půlce balon na úrovni obrany od Bláhy O. a soupeřovým hráčům ukázal jen dres s č. 10 a s přehledem svůj únik proměnil, 4:2. Vzápětí byl zápas rozhodčím Soukupem ukončen za vítězství domácího Stružince v poměru 4:2.

Co říci na závěr? V dnešním utkání se Stružinec konečně dočkal výhry. Přišly již branky. Kanonýr Votoček se po delší době připomněl hattrickem a navíc udržel nervy na uzdě, když byl napaden soupeřovým gólmanem. Stínem utkání je zranění Lásky J. Doufejme, že se brzy dá do kupy.

Příští zápas sehraje naš celek v neděli 10. 05. 2015 od 17:00 na hřišti v Lomnici, kde se odehraje tradiční sousedské derby s domácí posílenou rezervou. Tímto zvu všechny příznivce stružineckého fotbalu k návštěvě tohoto utkání. Doufejme, že náš tým předvede solidní výkon a pokusí se překvapit proti favoritovi.