Přípravné utkání: TJ Sokol Stružinec vs. FC Pěnčín u Jablonce n. Nis. 0 : 5 (0:3)

18.03.2014 21:48

Přípravná utkání na jaro 2014

TJ Sokol Stružinec vs. FC Pěnčín u Jablonce n. Nis.   0 : 5  (0:3)

hráno v neděli 16. 3. 2014 od 10 h na UMT v Lomnici n. Pop.

Branky: Zapadlo 2, Ráček, Pumrle, Matějček Jan

Sestava Stružince:    Škopán – Hamáček, Vágner, Schreyer, Bláha D. - Bajgar, Ševců, Láska M., Láska J. – Bláha O., Votoček

střídal:    Stránský P.

do utkání nenastoupili:    Vágenknecht, Hloušek, Martinec, Sehnoutek, Matěja, Kohout, Stránský L.

trenér:    Vágner Jan

Rozhodčí:   Procházka Jan z Košťálova

Pro zpestření zimní přípravy a také pro získání herní praxe byla domluvena 3 přátelská utkání, a sice s těmito soupeři: Sokol Rovensko p. Tr., 1. FC Tatobity a FC Pěnčín (Jbc).

Za aprílového počasí, tedy za deštivého a větrného nedělního dopoledne sehráli fotbalisté Sokola Stružinec poslední přípravné utkání na UMT v Lomnici n. Pop. Pozvali si momentálního lídra I. B třídy východ Libereckého kraje, a sice FC Pěnčín. Stružinečtí se museli obejít bez několika opor. Jelikož hokejisté Lomnice hrají kvalifikaci o postup do II. ligy a dnes cestovali za soupeřem do Českých Budějovic, nemohli se dnešního zápasu zúčastnit Vágenknecht s Martincem a k tomu chybělo ještě několik dalších hráčů. Levou zálohu vyztužil nestárnoucí Jirka Láska zvaný Lexa, jenž ve svých 44 letech disponuje stále výbornou fyzickou kondicí. Dopředu bylo všem jasné, že dnešní utkání nebude lehké a že se budeme hlavně bránit. Cílem bylo sehrát důstojnou partii a nedostat mnoho gólů. Favorizovaní hosté se brzy ujali vedení, kdy ve 3. min. po krásné kolmici skóroval Zapadlo, 0:1. V 17. min. rozvlnil síť za Škopánem jeden z nejlepších hráčů hostí, Pumrle, který přízemní střelou ze 20m trefil přesně k tyči, 0:2. Postupem času se osmělovali i stružinečtí. Votoček sváděl rychlostní souboje se stoperem hostů. V průběhu 1. půle pěnčínští ještě orazítkovali břevno naší svatyně. 5 min. před koncem prvního dějství po sólu Zapadla hosté utíkají Stružinci na 0:3. V prvním poločase Stružinec ještě dokázal držet krok se soupeřem. Druhý poločas byl jen otázkou času a skóre. Hrálo se převážně na naší polovině. Hosté byli neustále v pohybu a hráči Stružince s tím měli velké problémy. Jen těžko udrželi balon na svých kopačkách. Díky kvalitnímu výkonu gólmana Škopána a Vágnera, který ač velmi nachlazen, dirigoval obranu držel Stružinec dlouho přijatelný výsledek. Několik velkých šancí hosté nevyužili. Skóre se změnilo až v 80. min. kdy se prosadil Ráček po dobré souhře, 0:4. Pátou branku vstřelil pěnčínský Matějček Jan v 88. min.

Co říči na závěr? V důsledku velkého oslabení Stružince jsme nemohli počítat s bůhvíjakým výsledkem. Bylo jasně vidět, že soupeř oprávněně vede I. B třídu, po celý zápas byl v pohybu, což se projevovalo hlavně ve druhé půli, kdy stružineckým docházely síly. Myslím, že i tak to byla dobrá konfrontace našeho týmu, který si vyzkoušel, jaké je to hrát s kvalitním soupeřem.

O dalších utkáních, již mistrovských, Vás budeme včas informovat. Ve čtvrtek 20. 3. 2014 od 17 h proběhne ve sportovním centru v Semilech losovací aktiv okresních soutěží.