TJ Sokol Stružinec vs. FC Lomnice n. Pop. B 4 : 2 (1:1)

06.06.2017 09:27

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

Výhra v derby

 

TJ Sokol Stružinec vs. FC Lomnice n. Pop. "B"    4 : 2    (1:1)    

hráno v sobotu 03. 06. 2017 od 17:00

 

Branky: 20, 49., 55. 80. Votoček - 18. Kutek, 76. Drahoňovský

 

ŽK: 3/3 (Sedlák, Schreyer, Böhm/Drusan, Dlouhý, Janata)

ČK: 0/0

Diváků: 220

 

Sestava Stružince: Škopán – Brnka, Martinec, Böhm, Schreyer –  Bajgar (46. Chlumský), Matěja, Sedlák, Bláha D. (85. Vondra) –  Bláha O. (80. Vágenknecht), Votoček (c) (88. Ženatý)

Připraveni: Hamáček, Vondra, Nouzák

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

Sestava FC Lomnice "B": Jezdinský – Košťák D., Drusan, Dlouhý (46. Drahoňovský), Švehla – Kutek, Mach, Janata, Starý – Dušta (46. Syrovátka L.), Heřmanský (c)

Trenér: Sucharda Michal

Vedoucí mužstva: Baudyš Zdeněk

 

Rozhodčí: Mašek Milan ze Semil, AR1: Kovář Vojtěch, AR2: domácí laik: Forman Zbyněk.

 

     Za teplého, slunečného sobotního odpoledne se odehrálo na stružineckém hřišti tradiční sousedské derby mezi domácím Sokolem a hosty, rezervou Lomnice n. Pop. Lomnické áčko si předehrálo zápas KP s Hrádkem n. Nis., proto mohli využít služeb několika hráčů áčka, které doplnili trojicí béčkařů Duštou, Machem a Košťákem D. Naším cílem bylo odehrát důstojnou partii proti posílenému soupeři a neudělat ostudu před početnou diváckou kulisou.

     Hned ve 3. min. gólman Škopán vykopl 2 střely hostů z prostoru pok. území. Ve 4. min. Votoček se pokoušel lobnout gólmana Jezdinského ze 25 m, balon mířil vedle. V 5. min. roh. kop Bláhy D. a Martinec na zadní tyči hlavou minul branku. V 18. min. centr veterána Macha zleva do vápna a Kutek hlavou vstřelil úvodní branku derby, 0:1. Minutu nato bylo vyrovnáno. Votoček obdržel balon na vápno od Schreyera a Kuba svoji šanci proměnil, 1:1. Ve 22. min. Votoček centruje před branku na Bláhu O. a ten těsně minul levou tyčku. Škoda. Ve 27. min. Škopán vyrazil střelu Kutka na roh a z něj nic. Ve 31. min. tr. kop Martince ze 25 m na Votočka, který hlavou střílí 2. gól domácích. Jenže AR1: Kovář odmával ofsajd, který odpískal rozhodčí Mašek a gól nebyl uznán k velké nevoli domácích hráčů a fanoušků. Ve 36. min. střela záložníka Sedláka ze 20 m mířila do pravé šibenice, Jezdinský vyrazil jeho střelu na roh a z něj gól nepadl. Ve 38. min. vidí Dlouhý 1. ŽK hostů za faul na Sedláka. Ve 42. min. Sedlák fauluje Heřmanského na 20 m, za což inkasoval také ŽK. Heřmanský z následného tr. kopu poslal balon skrz zeď po zemi, Škopán chytá. 1. poločas skončil remízou 1:1. První půle byla vyrovnaná i herně.

     O přestávce domácí vystřídali: Chlumský za Bajgara a hosté posílili útočnou fázi, Drahoňovský za Dlouhého a Syrovátka L. za Duštu. Ve 49. min. centroval Martinec, Bláha O. prodloužil hlavou na Votočka před brankou a ten se prosadil přes 2 obránce a dal na 2:1. Bravo. V 55. min. docílil Kuba hattrick, kdy hlavou umístil branky roh. kop Bláhy D., 3:1. Láhev do kabiny. Skvělé. V 57. min. 2. ŽK pro hosty, Drusan za řeči. V 59. min. Bláha O. na penaltě překopává branku. Škoda. Vzápětí Heřmanský v šanci, střela tečována obráncem na roh a z něj nic. V 65. min. dostal 2. ŽK domácích Schreyer za faul na Drahoňovského na 18 m. Tr. kop Drusana Böhm odhlavičkoval na roh a z něj nic. V 75. min. jsme si všichni oddychli, když domácí obránci zblokovali 3 střely po sobě v podání hostů. Dobrá práce. V 76. min. vykřesal naději na body hostů, Drahoňovský, když snížil na 3:2. Hosté dále tlačí. Ovšem v 80. min. domácí znovu odskakují na rozdíl 2 branek, když se opět mezi střelce zapisuje domácí kanonýr Votoček, který dostal balon za obranu od Bláhy O. a po samostatném úniku střílí 4. gól domácích, 4:2. Fantazie. V 80. min. 2. stř. domácích, Vágenknecht za Bláhu O. V 84. min. ocenil rozhodčí Mašek pošťuchování Böhma s Janatou ŽK pro oba hříšníky. V 87. min. Škopán reflexivně vyrazil střelu Drahoňovského z malého vápna na roh. Z něj nic. V 88. min. 3. stř. domácích, Ženatý za 4gólového Votočka. V 90. min. Kutek zblízka si na Škopána nepřišel, balon mu chytil. Po 1 min. nastavení ukončil rozhodčí Mašek sousedské derby, ve kterém dokázal domácí Stružinec zvítězit 4:2 a získat důležité 3 body a upevnit si 4. místo v OP. Toto derby sledovala velmi pěkná divácká návštěva, 220 diváků.

     Co říci na závěr? Stružineckým hráčům se povedlo vyhrát i přes to, že hosté přijeli s 8 hráči áčka. Velmi dobré utkání odehrál záložník Sedlák a kanonýr Votoček, ktrerý vstřelil všechny 4 branky domácích.

 

     Nyní čeká Stružinec venkovní zápas ve Vysokém n. Jiz. Hraje se v sobotu 10. 6. 2017 od 17h. Na toto utkání jste Vy fanoušci stružineckého fotbalu srdečně zváni.

 

 

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

 

—————

Zpět