TJ Sokol Stružinec vs. FC Lomnice n. Pop. B 3 : 3 (0:2)

14.10.2014 20:37

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

vydřený bod

 

TJ Sokol Stružinec vs. FC Lomnice n. Pop. "B"    3 : 3   (0:2)      

hráno v sobotu 11. 10. 2014 od 16:00 

 

Branky: 70. Votoček, 80. Sehnoutek, 87. Matěja – 15. Jurčo, 20. Sedlák, 76. Kos z pen.

 

ŽK: 3/1 (Votoček, Sehnoutek, Bláha D.)

ČK: 0/0

Diváků: 150

 

Sestava Stružince: Kohout – Bláha D., Škopán (c), Hamáček, Schreyer -  Matěja, Ševců, Martinek (46. Bajgar), Sehnoutek (86. Bláha O.) – Votoček, Böhm

Připraven: Stránský P.

Absence: Vágenknecht, Martinec, Hloušek, Vrkoslav, Matějka

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Máka Jiří


Rozhodčí: Huřťák Petr ze Studence, AR1: Dytrych Pavel z Dolní Branné, AR2: laik Forman Zbyněk ze Stružince. 

 

     Za solidního říjnového sobotního odpoledne přivítali fotbalisté Stružince na svém trávníku v sousedském derby hráče rezervy Lomnice. Do domácí sestavy se vrátil Martinek. Chybělo několik dalších hráčů pro zranění včetně Martince, který podle dohody hraje hokej za Lomnici. Vzhledem k tomu, že hrála obě lomnická mužstva ve stejný čas a jejich áčko útočí na čelo tabulky I. A třídy, musela se rezerva spokojit pouze s hráči B týmu, kterému dodali zkušenost Novotný Jan, Medlík, Sedlák a Vojtíšek a v brance nestárnoucí exstružiňák Regimon Milan.

     Stružinec odehrál první poločas velmi špatně. Hosté byli lepší, daleko lépe si rozuměli s balonem. Jejich hru tvořil staropacký univerzál Jurčo. Hned ve 2. min. exstružinecký kapitán hostí Sedlák střílí z rohu vápna mimo. V 8. min. zahrává domácí Ševců roh. kop, Böhm hlavičkuje a gólman Regimon vyráží jeho střelu na roh a z něj gól nepadl. Ve 12. min. byl k vidění náznak šance hostů, ale scházela tomu lepší finálka. Vzápětí hrozí domácí Votoček, jenž z úhlu vyprášil rukavice Regimona. Oba výborně. V 15. min. po samostatné akci středního záložníka Lomnice, Jurča, který obešel 4 protihráče i gólmana Kohouta a  střelou do prázdné branky přivedl hosty do vedení, 0:1. V 19. min. střílený centr exstružineckého Vojtíška z malého vápna vytěsnil Kohout na roh a z něj nic. Ve 20. min. hostující Sedlák, který je v Lomnici na hostování, pohotovou střelou k pravé tyči zvýšil na 2:0 pro Lomnici. 2 min. nato, tedy ve 22. min. domácí Martinek střílí na branku, trefuje tyč a následně mu je odpískán velmi přísně útočný faul. Ve 25. min. utěšená střela domácího bek Schreyera z velké dálky těsně nad břevno. Ve 29. min. uviděl stružinecký záložník Sehnoutek 1. ŽK pro domácí za zbytečný komentář na adresu hlavního rozhodčího Huřťáka. Ve 30. min. Böhm v šanci, trefil jen Regimona. Škoda. Následovala rychlá akce hostů, Medlík naštěstí na balon nedosáhl. Ve 34. min. jsme byli svědky nešťastného zásahu gólmana Regimona do beka Krause ml. Regimon se snažil vyboxovat balon před dotírajícím Böhmem. Zasáhl Krause do žeber a vyrazil mu dech. Daniel nebyl schopen dál pokračovat ve hře. Na jeho místo přišel Majer. Původem gólman. Po vynucené pauze se pokračovalo ve hře. Majer na hřišti nepobyl dlouho. Po pár minutách na trávníku při pokusu o nůžky si vyhodil rameno a pro oba hráče musela být přivolána RZS. Věřme, že obě zranění nebudou vážná, a oba mladí hráči se brzy vrátí do sestavy Lomnice. Ve 38. min. Votoček ve velké šanci trefil jen Regimona. Ve 43. min. se uvolnil Martinek na vápně a vystřelil nad. Ve 45. min. byla ještě k vidění ŽK pro hostujícíh o Havrdu po faulu na Votočka. Do kabin odcházeli spokojenější hosté, kteří vedli o 2 branky.

     Do druhého poločasu bylo třeba zlepšit hru z naší strany a také musel trenér Vágenknecht udělat změnu v sestavě. Zraněný kotník nedovolil pokračovat ve hře Martinkovi, a tak musel do hry Bajgar. Ve 47. min. jeden z našich hráčů centroval do vápna. Sedlák se mohl zapsat podruhé do střelecké statistiky, ovšem jako autor vlastence. Nakonec jeho hlava skončila vedle branky. V 55. min. tr. kop Ševců na hlavu Böhma a ten dal nad. V 66. min. Votoček dostal balon mezi dva obránce a levačkou zamířil mimo. V 70. min. to již Kubovi vyšlo. Po centru Ševců se již prosadil a snížil na 1:2. V 72. min. Jurčo ve velké šanci po chybě Ševců, minul levou tyčku. Klika stála při nás. V 76. min. fauluje domácí Bláha D. v pok. území Vojtíška. Rozhodčí Huřťák nařizuje pokutový kop. Míč ve vzdálenosti 11 m od branky si postavil střídající Kos a zvýšil na 3:1 pro hosty. Gól na 1:3 přišel v době, kdy se naši hráči snažili o korekci výsledku. O to víc je obdržená branka nabudila a závěrečná čtvrthodina patřila právě jim. V 80. min. na rozdíl jedné branky snižuje Sehnoutek, když se jeho střela odráží od zad jednoho z obránců do branky, 2:3. V 82. min. střela Schreyera ze 40 m se kroutila pěkně, ale skončila těsně nad. V 83. min. inkasoval 3. ŽK pro Stružinec, Votoček za řeči. V 86. min. stružinečtí podruhé v zápase vystřídali. Do hry Bláha O., který nahradil zraněného Sehnoutka (tříslo). Za minutu, v 87. min. na tr. kop Ševců si naběhl Matěja a zblízka nekompromisně zakončil pod břevno, srovnáno 3:3. Skvěle. Stružinec při chuti. Snaha zvrátit skóre na svoji stranu. V 89. min. tr. kop Ševců vyražen zdí, k volnému balonu se dostal obránce Hamáček, který vystřelil příliš slabě, aby překvapil zkušeného Regimona. Rozhodčí Huřťák ukončil toto sousedské derby právě po uplynutí 90 min. za výsledku 3:3 a nenastavil ani minutu, i když se 4x střídalo a také se několik minut nehrálo kvůli zranění 2 hráčů hostí.

     Co říci na závěr? V dnešním utkání jsme chtěli zvítězit. Po zápase jsme rádi za bod. Zápas se nevyvíjel vůbec dobře. Je dobré, že naši hráči nesložili zbraně za nepříznivého stavu a dokázali dovést utkání aspoň k remíze. Zápas se musel líbit fanouškům, kteří viděli 6 branek. Stínem utkání jsou 4 zranění hráči, 2 na každé straně a 2 sanitky RZS v areálu stružineckého hřiště. Vzhledem k tomu, že Libštát porazil 6:1 H. Brannou B, předskočil nás v tabulce a znovu odsunul na 6. místo ve velmi vyrovnané tabulce.

     Nyní nás čeká venkovní utkání  v areálu na Cihelném poli v Bozkově s tamní rezervou. Hraje se v neděli 19. 10. 2014 tentokrát již od 15:30. Tímto zvu všechny příznivce stružinecké kopané k návštěvě tohoto utkání.

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

—————

Zpět