TJ Sokol Stružinec vs. FC Lomnice B 0 : 2 (0:1)

TJ Sokol Stružinec vs. FC Lomnice B    0 : 2    (0:1)

Sestava Lomnice "B": Jezdinský – Košťák D., Vohnout (c), Doležal, Havrda – Cerman (46. Syrovátka L.), Láska M., Dlouhý, Starý (85. Ebert) - Hartig, Vávra

Vedoucí mužstva: Václavec Zdeněk

Trenér: Jiránek Jiří

Sestava Stružince: Škopán – Bláha D. (46. Votoček), Merta, Stránský L., Schreyer – Vágner, Ševců, Pazderský, Láska J. (32. Morávek) – Vágenknecht (84. Bláha O.), Martinec (c)

Rozhodčí: Přikryl Jaroslav z Horní Sytové, AR1: lajk Forman Zbyněk, AR2: lajk Polyak Petr.

Za solidního zářijového sobotního odpoledne sehráli fotbalisté Stružince zápas 9. kola OP Semilska na domácím hřišti, kde přivítali v sousedském derby rezervní tým Lomnice. Oproti minulému zápasu se sešlo na zápas 16 hráčů. Chtěli jsme v tomto utkání vyhrát. Za tímto učelem se do týmu vrátilo 5 velmi zkušených hráčů (Merta, Láska J., Pazderský, Vágenknecht a Vágner). Na druhé straně nastoupil do hry výrazně mladší tým včetně 15ti letého Eberta. V 7. min. hostující Vávra v šanci, zaběhl do vápna a minul naši branku. Ve 14. min. Havrda střílí ze 25 m mimo. Ve 24. min. exvíchovský Hartig hlavičkuje po roh. kopu nad. Ve 28. min. lomničtí dočkali první branky. Po rychlé akci zakončoval Vávra, 0:1. Ve 32. min. museli stružinečtí poprvé nuceně vystřídat, když zraněného Lásku J. nahradil Morávek. Ve 37. min. měl Stružinec první šanci k vyrovnání, Pazderský střílel z vápna nad. Ve 43. min. Škopán zachránil svůj tým od druhé branky ve své síti, když vyrazil střelu Cermana z malého vápna. Štěstí stálo při nás. V poslední minutě 1. půle ještě zahrozil agilní Vávra, který po centru zprava zamířil hlavou mimo. Poločas tedy skončil vedením lomnické rezervy v poměru 0:1.

O poločase domácí udělali jednu změnu v sestavě, Votoček za Bláhu D. Domácí pokračovali v podobném stylu hry i ve druhém pol. Nedařila se hra dopředu a místy se dělaly se chyby v obranné fázi. V 60. min. po zaváhání Martince se dostal do šance Hartig a minul branku. Klika. Minutu nato hosté opět zaútočili, po rychlé akci Vávra minul naši branku. V 66. min. Pazderský mohl srovnat, ale po přihrávce Votočka minul branku. Škoda. V 72. min. exstružinecký Dlouhý levačkou natáhl Škopána, který vyrazil jeho střelu na roh. V 74. min. hostující gólman Jezdinský vytáhl na roh střelu Vágnera z vápna. V 82. min. viděl první ŽK v zápase Vohnout za faul na vápně. Za dohady ve zdi vidí vzápětí druhé napomenutí jeho kolega z obrany, Doležal. Následný tr. kop Ševců Jezdinský vykryl. V 84. min. domácí potřetí vystřídali. Bláha O. za Vágenknechta. V 87. min. dal vítěznou pojistku Lomnici Vávra, který křižnou střelou podruhé v utkání skóroval. V 89. min. Dlouhý nastřelil břevno. Hlavní rozhodčí Přikryl ukončil utkání za vítězství Lomnice v poměru 0:2.

Co říci na závěr? V dnešním utkání Stružinci nepomohlo angažování 5 velmi zkušených hráčů. Na tým sedla deka a nedaří se. Je třeba vyzdvihnout výkon gólmana Škopána, který ještě několik jistých gólů chytil. Věřmě, že se podaří tuto krizi brzy překonat.

Tuto neděli  11. 10. 2015 od 16:00  sehrajeme venkovní zápas, v Jilemnici s místní rezervou. Přijeďte podpořit Stružiňáky, aby předvedli lepší výkon a získali důležité body v boji s dalším týmem, který také nemá body na rozdávání.