TJ Sokol Stružinec vs. FC Lomnice 0 : 2 (0:1)

11.08.2013 20:22

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

prohra se vztyčenou hlavou

 

TJ Sokol Stružinec vs. FC Lomnice n. Pop.   0 : 2  (0:1)        

hráno v sobotu 10. srpna 2013 od 17:00 h

 

Branky: 31. Podstavek, 71. Čermák

 

ŽK: 1/1 (Martinec/Podstavek)

ČK: 0/0

 

Diváků: 270

 

Utkání řídila trojice delegovaných rozhodčích: hlavní arbitr: Tomášek Petr z Jilemnice,  AR1: Přikryl Jan, AR2: Přikryl Jaroslav oba z Horní Sytové

 

Sestava Stružince: Škopán - Hamáček, Vágenknecht (C) (75. Bajgar), Martinec, Schreyer – Matěja, Ševců, Hloušek, Bláha D. (46. Kohout) - Votoček, Sehnoutek

Připraveni: Bláha O., Kašpar

 

Trenér: Vágenknecht Petr

Asistent trenéra: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

Sestava Lomnice: Jezdinský – Košťák (46. Čapek), Drábek Mich.,Ďoubalík T., Vohnout – Podstavek (59. Sedlák), Ďoubalík J., Mach P. (c), Syrovátka – Drahoňovský, Čermák (82. Houžvička)

Připraven: Regimon M.

 

Trenér: Baudyš Zdeněk

Asistent trenéra: Sucharda Michal

Vedoucí mužstva: Kavan Jaroslav

 

     V sobotu 10. 8. 2013 za krásného sobotního odpoledne se na stružineckém hřišti odehrálo dlouho očekávané derby sousedů. A sice domácí TJ Sokol Stružinec hostil svého rivala z Lomnice n. Pop. Jelikož lomnickému áčku začíná mistrovská sezóna až tuto sobotu (domácím zápasem s Chrastavou), bylo všem zasvěceným jasné, že do Stružince zavítá notně posílená rezerva. Nakonec z toho bylo 10 lidí z prvního týmu. Pro náš celek bylo tudíž jasné, že získat nějaký bod bude hodně těžké. Úvahy se točily spíš kolem výše skóre. Pro hráče to znamenalo vydat ze sebe maximum, nedat soupeři mnoho prostoru pro kombinaci a co nejvíc jim znepříjemnit hru. Jen tak je možné udělat přijatelný výsledek. Do mužstva Stružince se vrátili čtyři hráči základní sestavy (Martinec, Sehnoutek, Škopán a Hloušek). Bylo to znát. Domácí začali toto derby nebojácně a hned v 6. min. Bláha D. nahrál Votočkovi a ten zblízka těsně minul levou tyč. Až ve 20. min. byla k vidění první střela Lomnice, autorem agilní štírek Podstavek, gólman Škopán pohotově jeho střelu vyrazil. Ve 28. min. se nedohodl stoper Ďoubalík T. s gólmanem Jezdinským. Sehnoutek se pokoušel od postr. lajny zakončit do opuštěné branky, jenže minul. Ve 31. min. Podstavek trefuje z tr. kopu břevno. V téže minutě hosté dávají úvodní branku Podstavkem, jenž se ocitá v ofsajdové pozici, asistent na čáře to viděl jinak, a tak branka platila, 0:1. Ve 34. min. lomničtí sehráli nacvičený signál po tr. kopu a kanonýr Drahoňovský minul branku. Ve 38. min. vytáhl Ďoubalík J. ze svého rejstříku krásnou střelu z tr. kopu pod břevno. Škopán vyráží. Ve 39. min. domácí Sehnoutek z vápna střílí vedle. Do kabin odcházeli spokojenější hosté, kteří vedli o jednu branku, tedy 0:1.

     Do druhého poločasu udělali oba trenéři po jedné změně v sestavě. Ve 48. min. gólman Jezdinský vyběhl až k rohovému praporku s balonem, kde ho dotěrný Votoček obral o míč a z nulového úhlu se snažil poslat balon do prázdné branky. Trefil však jen boční síť. V 54. min. Votoček akrobaticky z úhlu míjí branku. V 58. min. nabuzený Podstavek zbytečně fauluje stopera Vágenknechta po odehrání balonu, za což uviděl z rukou rozhodčího Tomáška žlutou kartu. O minutu na to raději viníka vystřídali. Hrozilo, že by mohl být vyloučen. V 67. min. zahrával tr. kop Hloušek od postranní lajny na zadní tyč, kde číhal na svůj první gól ve žlutomodrém dresu Kohout, jenž však minul odkrytou část branky. Vzápětí měla Lomnice loženku, Drahoňovský z malého vápna hlavičkoval těsně minul pravou tyč. Byla to jediná chybička našeho předstopera Martince, který svého kamaráda v tomto utkání úplně vymazal. V 71. min. přišel pojišťovací gól hostů. Nutno dodat, že opět sporný. Na hranici vápna se lomničtí dopouštějí útočného faulu na Vágenknechta, rozhodčí Tomášek nechává pokračovat ve hře, i když Petr leží na zemi. Lomničtí pokračují ve hře, přečíslí naši obranu, k balonu se dostal Čermák, který prostřelil Škopána, 0:2. Následovali protesty Martince, za něž viděl žluté napomenutí. Vágenknecht nemohl již dále pokračovat ve hře, a tak byl nuceně střídán Bajgarem. V 78. min. Votoček vyslal do šance Kohouta, proti němuž vyběhl na hranici vápna Jezdinský, Kuba však jen trefil lomnického gólmana. V 85. min. domácí Ševců napálil břevno. V 87. min. Votoček překonal obránce svým pověstným důrazem a poté minul branku. Po tříminutovém nastavení byl zápas ukončen za vítězství hostů v poměru 0:2.

     Co říci na závěr? Všichni hráči Stružince vydali ze sebe maximum a byli po celé utkání více než zdatným soupeřem týmu, který hraje o 2 třídy výše. Scházela jen nějaká vstřelená branka. O kvalitní hře našeho týmu svědčí i to, že lomničtí vystřelili na branku poprvé až ve 20. min. Ve druhém poločase si naši hráči vypracovali více vyložených šancí, ovšem zatím to tam ne a ne spadnout. Všichni věříme, že pokud takový výkon předvedou naši borci příští neděli na Malé Skále, tak by se měla již střelecká smůla prolomit.

     V příštím kole v neděli 18.8.2013 od 17.00 h zajiždí stružinečtí na krásné hřiště na Malou Skálu. Tímto zveme všechny fanoušky na tento zápas.

 

Stružinec do toho !!!  

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

—————

Zpět