TJ Sokol Stružinec vs. FC Ingeo Lomnice n. Pop. "B" 7 : 0 (6:0)

22.08.2011 17:58

další sedmička, tentokrát v derby

TJ Sokol Stružinec vs. FC Ingeo Lomnice n. Pop. "B"    7 : 0   (6:0)

hráno v sobotu 20. srpna 2011 od 17:00

Branky: 11., 26. Pokorný, 16. Heřmanský, 18., 88. Votoček, 38. Vágenknecht, 44. Martinec

ŽK: 1/1 (Vágner)/(Novák)

Sledovalo: 190 diváků

Sestava – domácí: Škopán –  Hamáček (61. Matěja), Vágenknecht (c), Hloušek, Martinec – Pokorný, Vágner, Ševců, Bláha D. (46. Sehnoutek) –  Heřmanský (69. Bláha O.), Votoček

Připraveni: Regimon, Pazderský

Sestava – hosté: Novotný Jiří – Košťák D., Kozák (c), Vohnout P., Hasman – Cerman L., Cerman R., Sládek, Novák – Novotný Jan, Novotný L. (46. Jůn)

Vedoucí mužstva: Vohnout Jiří

Utkání řídila trojice delegovaných rozhodčích: Tomášek Petr z Jilemnice, na čarách mu asistovali Jebavý Luděk z Hájů n. Jiz. a Bergemann Lubomír z Jilemnice.

Za teplé srpnové soboty se na stružineckém hřišti uskutečnilo dlouho očekávané sousedské derby mezi Sokolem Stružinec a Lomnickou rezervou. Vzhledem k velmi úzkému kádru Lomnice a souběžně hraném utkání jejich "A" týmu ve Vratislavicích muselo nastoupit několik dorostenců. Proto Lomničtí hráči i fanoušci nečekali bůhvíjaký výsledek. Naopak Stružiňáci hlásili nadupanou sestavu, k tomu pět náhradníků k dispozici na lavičce. Lomničtí budou chtít brzy zapomenout na toto utkání. Prožili doslova hororový první poločas. Stružinec začal zhurta. V 11. min. Heřmanský vykulil balon od brankové čáry zpátky před bránu a záložník Pokorný ho umístil do sítě, 1:0. V 16. min. Heřmanský po skrumáži před brankou prostřelil z malého vápna mladíka Novotného v brance hostů, 2:0. V 18. min. to bylo již 3:0, mezi tři tyče se trefil Votoček z 25 m. Ve 26. min. Pokorný svým druhým gólem v zápase poslal odražený balon do branky, 4:0. Z tohoto výčtu je zřejmé, kdo držel pevně otěže utkání ve svých rukou, hosté se dostali k první střele v zápase až ve 37. min., navíc hodně nad branku. Již na 5:0 ve 38. min. navýšil skóre hrající trenér Vágenknecht krásnou střelou z 18 m ve stylu Pavla Horvátha nedal šanci gólmanovi.   Korunu hodně vydařenému výkonu domácích v prvním poločase nasadil minutu před koncem prvního dějství bek Martinec, který zblízka zaznamenal již šestý gól žlutomodrých. Druhý poločas se dohrával pouze z povinnosti, neboť o výsledku bylo rozhodnuto. Šlo jen o to, kde se zastaví skóre. Domácí fanoušci začali skandovat   "deset". Toto přání zůstalo však nevyslyšeno. Domácí ztratili motivaci a více než polovinu druhého poločasu odehráli v útlumu, hosté párkrát zaútočili, ale s jejich pokusy neměl gólman Škopán problémy. Nejnebezpečnější střelu vyslal Sládek v 74. min., i když zamířila nakonec vedle. Stružinečtí se přeci v poslední čtvrthodině opět rozehráli a předvedli několik pohledných akcí. Tečku za dalším střeleckým vystoupením Stružince udělal v 88. min. svým druhým a na podzim již pátým gólem Votoček, když dorazil balon do branky po hlavičce Ševců, tu gólman Novotný vyrazil, 7:0.

Co říci na závěr? Takový výsledek čekal málokdo. Je to však zasloužené, hlavně v prvním poločase domácí svého soupeře přehrávali a dařilo se i střelecky. Následující zápas ve Studenci bude složitější.

V neděli 28. 8. 2011 od 17 h čeká na naše fotbalisty těžké utkání ve Studenci. Přijeďte proto podpořit Stružinec na tento zápas v co nejhonějším počtu v honbě za dalšími body.

(autor: Jiří Máka)