TJ Sokol Stružinec vs. FC Ingeo Lomnice "B" 3 : 0 (1:0)

TJ Sokol Stružinec vs. FC Ingeo Lomnice "B"    3 : 0  (1:0)

hráno v sobotu 13. října 2012 od 16:00

Branky: 20. Hloušek, 47., 75. Heřmanský

ŽK: 2/2 (Hamáček, Votoček/Medlík, Košťák D.)

Sledovalo: 120 diváků

Sestava – domácí:  Škopán (46. Hůlek) – Hamáček, Vágenknecht (c), Hloušek, Schreyer – Bláha D. (71. Matěja), Ševců, Vágner, Sehnoutek (82. Bláha O.) – Votoček, Heřmanský

Připraveni: Bajgar, Stránský

Sestava – hosté:  Novotný Jiří – Košťák D., Novotný Jan (Novotný L.), Štejfa, Cerman – Vojtíšek, Bouška, Dlouhý M., Sedlák (c) – Blažek, Medlík (Morávek)

Trenér: Novotný Jan

Vedoucí mužstva: Drábek Martin

Utkání řídil Tomášek Petr z Jilemnice, AR1: lajk Forman Zbyněk., AR2: Stránský Pavel oba ze Stružince.

Za chladné říjnové soboty zavítala na hřiště Sokola Stružinec rezerva Lomnice k sousedskému derby. Vzhledem k současně hranému utkání jejich áčka se Stráží n. Nis. nemohli počítat s posílením kádru. A tak za béčko nastoupilo několik dorostenců, které dirigovalo několik zkušených fotbalistů Novotný Jan, Medlík, Štejfa, Sedlák. Domácí fotbalisté po dvou plichtách se opět chtěli napojit na vítěznou vlnu a v tomto zápase zvítězit. Po minulých problémech se sestavou měl trenér Vágenknecht tentokrát příjemné starosti jakou základní dvanáctku pošle na trávník. Ovšem začátek utkání nezastihl domácí v pohodě, nebyli schopni si přihrát, balony nakopávali, málo bojovali a hosté se dostávali do zakončení, jen díky jejich nedůrazu při zakončení svítily na světelné tabuli dvě nuly. Je pravda, že hosté často v úvodu faulovali a řečnili, za což inkasovali ŽK. Ve 20. min. Hloušek  na zadní tyči proměnil ve vedoucí gól Stružince centr Ševců, 1:0. Zdálo by se, že tato branka nastartuje hru favorita, jenže se tak nestalo. Do konce poločasu další branku nepřidal, hosté na tom byli stejně, a tak první dějství skončilo za vedení Stružince v poměru 1:0.

Do druhého poločasu nemohl již nastoupit domácí gólman Škopán, který si po kontaktu s hostujícím Bouškou narazil kostrč a nemohl dále pokračovat. Jeho místo v brance zaujmul Hůlek. Stružinečtí začali druhou půli zostra, hned dvě minuty po změně stran kanonýr Heřmanský propálil z úhlu brankáře Novotného, 2:0. V 59. Votoček pohotově pálil pod břevno, gólman s potížemi odvracel na roh. V 66. min. Votoček zleva v pok. území mířil těsně vedle. V 68. min. stružinecký odchovanec v barvách Lomnice, Dlouhý Michal orazítkoval z tr. kopu spojnici břevna a tyče. Čtvrt hodiny před koncem zápasu Heřmanský svým druhým gólem v utkání, celkově 10. v sezóně stanovil konečnou podobu výsledku. Zkušeně uklidil balon do branky, když se vyhnul gólmanovi, 3:0.

Co říci na závěr? Výhra z tohoto utkání se počítá, i když první poločas jsme opět jako již poněkolikáté v této sezóně herně prohospodařili. K výraznému zlepšení došlo až po přestávce. Navíc Votoček mohl vstřelit 4 góly. V každém zápase se nemůže dařit střelecky. V dnešním duelu ho zastoupil kolega z útoku Heřmanský, jehož aktuální střelecká potence je na čísle 10 vstřelených gólů a Votoček má 11 přesných zásahů. Nadále zůstáváme na čele tabulky.

V sobotu zajíždíme na hřiště nevyzpytatelného nováčka, a to do Bělé. Hraje se v sobotu 20.10. 2012 od 15:30. Tímto zvu všechny příznivce Stružince k návštěvě tohoto zápasu.