TJ Sokol Stružinec - TJ Vysoké n. Jiz. 4 : 1 (2:1)

hráno ve čtvrtek 2. září 2010 od 17:30
Branky: 14. Ševců , 37., 67. Láska R., 52. Láska P. - 20. Havel

ŽK: 0/3
Sledovalo: 100 diváků

Hlavní rozhodčí Procházka Jan z Košťálova měl hru plně pod kontrolou, k tomu přispěli hráči obou týmů korektním vystupováním. Na čarách mu asistovali laici za domácí Stránský Pavel a za hosty Havelka Aleš.

Sestava – domácí: Škopán - Hamáček, Vágenknecht (c), Merta, Novotný A. (Dlouhý) – D. Bláha, Vágner, Ševců, Láska P. - Láska R. (Typlt), O. Bláha (Hůlek)
Připraveni: Stránský Pavel

Ve čtvrtek 2. září 2010 se na stružineckém pažitu uskutečnilo opakované utkání 1. kola OP Semilska mezi domácím Sokolem Stružinec a hosty z Vysokého. V prvním nedohraném utkání se odehrál jen 1. poločas a Stružinec v něm vedl 3:0. Neboť nebyla splněna podmínka aspoň sehrání aspoň tří čtvrtin zápasu, nemohl být výsledek uznán jako platný. Musel se znovu od začátku opakovat. Všichni věřili tomu, že nic nebude bránit tomu, aby se utkání dohrálo, tak jak má. Do zápasu jsme vstupovali bez potrestaných hráčů z duelu v Zálesní Lhotě, Vojtíška (stop na 3 utkání a Votočka 4 měsíce s přerušením do jarní části), dále Hloušek (USA). Do mužstva se po odmlce vrátil A. Novotný, který vyztužil kraj obrany. Již jsme mohli počítat s dvěma navrátilci z dovolené, Vágenknechtem a R. Láskou.
     Cíl pro naše barvy byl jasný, hrát stejně jako v tom již zmiňovaném vzájemném zápase a samozřejmě získat tři body.
S úvodním hvizdem sudího Procházky začalo pršet, jak už je pro letošní léto typické. Nad hřištěm se opět stahovala černá mračna podobná těm při minulém utkání s tímto soupeřem. Naštěstí přeháňka brzy ustala.
Ve 4. min. pěkná střela hostujícího mladíka Havla z 25 m avšak mimo. Ve 13. min. fauluje J. Šikola O. Bláhu na 20m. Tr. kop Ševců s přehledem proměňuje k pravé tyči, 1:0. Běžela 14. min. Krásný fotbalový moment. V 17. min. fauloval hostující Havel Ševců u postranní čáry, za což viděl ŽK z rukou sudího Procházky. Ve 20. min. sudí pustil souboj našeho předstopera Merty s Havlem. Správně mu měl odpískat útočný faul. Nestalo se tak, Havel skóruje, vyrovnává na 1:1. Ve 31. min. rychlá kombinační akce Vysokého, Havel střílí z úhlu, Škopán v naší brance vyráží na roh. Ve 34. min. faul beka Seidla na Ševců na 20m. Tr. kop Vágenknechta se odráží od bránícího hráče ve zdi na roh. Ve 37. min. se Stružinec ujímá podruhé v zápase vedení. Vágenknecht si naběhl do středu, vyslal ulicí R. Lásku do vápna a ten pohotovou střelou z otočky po zemi zvyšuje na 2:1. Za tohoto stavu skončil první poločas. V 52. min. Hamáček přihrál do lajny P. Láskovi, ten se vyhnul kličkou obránci a z rohu vápna střelou k pravé tyči nedal Berkovi Šanci, 3:1. V 55. min. dostal ŽK vysocký J. Šikola za protesty. Po vstřeleném třetím gólu byla hra domácích neurovnaná, nepřesná. V 64. min. Hamáček křížnou přihrávkou našel R. Lásku, jeho střela ztečována na roh. Po roh. kopu velmi složitá situace pro vysockou obranu. Nejprve nebezpečně hlavičkuje O. Bláha, obrana odvrací. Poté se na vápně míče chopí Vágenknecht a levačkou míří k tyči , Berka nejistý, balon neudržel, přepadl za něho, na brankové čáře ho k naší smůle chytá. V 67. min. brejková situace domácích, když odvrátili tr. kop hostů, k balonu se dostal R. Láska a nekompromisně pod břevno propálil gólmana Berku, 4:1. V 74. min. si neodpustil matador M. Šikola řeči a po právu dostal žlutou. V 77. min. M. Šikola opouští hrací plochu, na jeho místo přichází jeho mladší spoluhráč. Osm minut před koncem stružinečtí podruhé vystřídali, A. Novotného nahradil Dlouhý a zároveň ve vysockém dresu odchází ze hřiště Havel a na jeho místo v útoku se dostal Macháček. V 88. min. proběhlo třetí střídání u domácích, Hůlek místo O. Bláhy. V této situaci měl Stružinec ve hře tři brankáře, Typlt s Hůlkem nyní jako útočníci, jinak strážci svatyně. Během tříminutového nastavení se zranil Patrik Láska, po faulu vysockého hráče, nakopnuté lýtko. Nebude to zlé, v sobotu by měl být v pořádku. První poločas byl vyrovnaný, ve druhém byli domácí lepší a zaslouženě přidali další branky, a tak rozhodli o svém vítězství. Prodloužili sérii neprohraných utkání na domácím trávníku již na 17. Tato výhra posunula náš tým na první místo tabulky, protože máme o zápas víc než druhá lomnická rezerva a tříbodový náskok na našeho souseda, který dohrává ve středu 8. 9. doma s Libštátem. (autor: Jiří Máka)