TJ Sokol Stružinec - TJ Vysoké n. Jiz. 4:0 (2:0)

11.05.2010 11:09

Branky: 1. vlastní, 31. J. Láska, 55., 72. Ševců

 

ŽK: 1/3 (Hloušek)

ČK: 1/1 (Pazderský – Pastorek)

Sledovalo: 440 diváků

 

Hlavní rozhodčí Petr Tomášek z Jilemnice odřídil utkání bez větších problémů. Patřil k těm lepším, kteří nás na jaře pískali. Obě vyloučení byla nařízena správně. Na čarách mu asistovali Jan Vydra a Vladimír Martinec.

 

Sestava – domácí: Hůlek - Hamáček, Škopán (Dlouhý), Novotný J., Hloušek – Láska P. (O. Bláha, Stránský) Vágner, Pazderský, Bláha D. - Láska J., Ševců 

Připraven: Těhník

 

Trenér: Vágenknecht Petr

Asistent trenéra: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

Sestava – hosté:BerkaŠalda, Šikola J., Večerník (c), Seidl – Hájek, Šikola M., Saska, Burgermeister (Pastorek) – Čermák, Vedral

Připraveni:

Trenér: Brtek Vladislav

Vedoucí mužstva: Manhart Miroslav

 

V den 65. výročí ukončení II. Světové války v Evropě a za krásného májového odpoledne sehráli fotbalisté Sokola Stružinec zápas 20. kola OP Semilska na domácí půdě. Za soupeře jim byli hráči TJ Vysoké nad Jizerou, kteří na jaře zatím stoprocentní, což je katapultovalo až na 1. místo. Namlsáni výborným jarním vstupem do sezóny, chtěli pokračovat ve sňůře neporazitelnosti i na našem hřišti. Jenže Stružinec se doma o body nerad s někým dělí. Posuďte sami, v tomto ročníku zde z 9 utkání 7 vyhrál a ve dvou remizoval. Úkol pro hosty dost těžký. Do zápasu nemohlo naskočit opět několik domácích hráčů (Vágenknecht, R. Láska – zranění, Vojtíšek – nemoc). I přes tento handikep jsme chtěli potěšit domácí příznivce dobrou hrou a samozřejmě zvítězit.

Na stružineckém hřišti se opět sešla výborná návštěva, 440 diváků, několik desítek vysockých fans vybavených bubnem a řehtačkami mělo dohnat své miláčky k vysokému výkonu a k nějakým bodům. Jejich představy a očekávání vzali za své ihned v úvodu, v 1. min. si vysocká obrana vybrala slabší chvilku a zcela dezorientovaný bek Šalda si vstřelil vlastní gól. V 15. min. pěkná střela Pazderského z 25 m nad. Ve 21. min. bek Hamáček posílá pas do vápna na P. Lásku, ten z úhlu do gólmana Berky, který reflexivně vyráží. Ve 28. min. inkasoval 1. ŽK vysocký bek Seidl za faul na P. Lásku. Ve 31. min. záložník Vágner centruje zprava do vápna, kde nachází J. Lásku, ten zvoleje zvyšuje na 2:0. Pěkný fotbalový moment. Ve 36. min. střela vysockého útočníka Vedrala zpoza obránce z velkého úhlu mimo. Ve 40. min. roh hostů, neobsazený hráč hostí na zadní tyči střílí do odkryté branky, Hůlek v naší brance reflexivně rukou vyráží míč do tyče a od ní náš obránce do bezpečí. Ve 43. min. se Pazderský po narážečce s O. Bláhou dostal ke střelbě a nechal vyniknout Berku, který musel vytáhnout bravurní zákrok, aby zabránil třetímu gólu ve své síti. Více se už v 1. poločase nestalo, a tak odcházela obě mužstva do kabin za  stavu 2: 0 pro domácí. Ve 2. půli bylo nutné přidat třetí branku, která by měla dodat potřebný klid. Tak se také stalo. V 55. min. nejlepší střelec mužstva, Ševců, netradičně levačkou z 20 m skákavou střelou nachytal hostujícího gólmana a upravil již na 3:0. V 58. min. roh hostů na zadní tyč. Seidl hlavičkuje, J. Láska jeho střelu obětavě sráží na další roh. V 70. min. roh hostů, zaváhání Hůlka na brankové čáře, obrana vše napravuje a řeší to odkopem. V 72. min. po rychlé akci Vágnera, který vyslal do šance středem obrany Ševců, ten se protáhl mezi dvěma obránci a před gólmanem uklidil balon k pravé tyči, 4:0. Byl to již jeho 14. gól v tomto ročníku. O minutu nato došlo ke zkratu domácího záložníka Pazderského, který napadl protihráče po faulu hostů na našeho hráče a musel se poroučet do šaten. V 86. min. fauloval náš kapitán J. Novotný vysockého kapitána Večerníka na 25 m. M. Šikola napálil jen O. Bláhu ve zdi. V závěru zápasu hosté těžce nesli 4 obdržené branky, začali hrát místy záludně, na což doplatil střídající Pastorek vyloučením po druhé ŽK. Slušně pískající arbitr Tomášek ukončil utkání, ve kterém zvítězil Stružinec nad Vysokým zaslouženě vysoko 4:0. Tento výsledek má klad i zápor. Kladem je posun zpět na 1. příčku tabulky, stínem je však  ztráta několika hráčů, Patrik Láska, těžce nakopnutý kotník, Pavel Škopán naražené koleno a k tomu zbytečné vyloučení Pazderského, který bude chybět cca 3 zápasy. Nyní náš čeká další utkání na jilemnicku, tentokrát v Mříčné, která je v domácím prostředí velmi silná.

—————

Zpět