TJ Sokol Stružinec - TJ Spartak Rokytnice n. Jiz. 1 : 0 (1:0)

30.08.2010 22:28

hráno v sobotu 21. srpna 2010 od 17:00

Branky:  27. min. Votoček

ŽK: 0/0
ČK: 0/0
Sledovalo: 150 diváků

   Hlavní rozhodčí Ivan Štuk z Lomnice nad Pop. ukočíroval hru a všechny její aktéry bez toho, aniž by musel někoho z nich napomínat žlutou či červenou kartou. Na čarách mu asistovali taktéž lomničtí David Havrda a Vladimír Martinec.


Sestava – domácí: Škopán - Hamáček, Merta, Novotný J. (c), Vojtíšek – D. Bláha, Vágner, Ševců, Láska P. - Votoček, O. Bláha (Dlouhý)
Připraveni: Hůlek, Stránský

Trenér: Vágner Bohumil
Vedoucí mužstva: Máka Jiří

   V sobotu 21. srpna 2010, tedy v den, kdy si naše země připomíná smutné 42. výročí vpádu vojsk armád tzv. Varšavské smlouvy do bývalého Československa a za krásného počasí změřili síly dva adepti na přední místa v přeboru, a sice domácí Sokol Stružinec a hostující Spartak Rokytnice n. Jiz., loňský a předloňský účastník I. B třídy. Jelikož jsme se s tímto týmem 2 roky nepotkávali, čekala nás trochu neznámá, v jaké formě k nám přijedou. Pro hosty z Rokytnice bylo určitě nepříjemné, že dnešní zápas je jich první v novém ročníku, neboť z důvodu nezpůsobilých hřišť nemohli odehrát úvodní 2 utkání. Z tohoto důvodu měl výhodu Stružinec. Domácí nastupovali do utkání bez dvou opor , hrajícího trenéra Vágenknechta a R. Lásky (dovolená), Hlouška – pracovní pobyt v USA. A tak se do týmu vrátil zkušený borec Petr Merta, který utvořil stoperskou dvojici s Jardou Novotným. Bylo důležité, aby všichni hráči makali naplno, že to rozhodně nebude lehký zápas a že soupeř nepřijel, jak se říká jen na výlet.

   Hosté začali zostra, ve 3. min. přehlédl asistent Havrda ofsajd Rokytnice, díky němuž se dostali do šance, z dorážky trefují spojnici břevna a tyče. Poté se osmělili domácí a ve 20. min. zahrává tr. kop Ševců od postranní čáry, na centr si naběhl Votoček a hlavičkuje pouze do gólmana. Ve 27. min. O. Bláha vybojoval balon, hlavou ho přihrál na ofsajdovou hranu Votočkovi, který se řítil sám na gólmana. Střelou po zemi proměňuje a Stružinec se ujímá vedení, 1:0. Ve 40. min. odražený balon po rohu hostů napálil jeden z rokytnických avšak mimo naši branku. O dvě min. později hostující útočník Martínek Pavel naběhl do vápna na centr, jeho pěkná hlavička naštěstí minula levou tyč Škopánovy svatyně. Nic podstatného se do poločasu již nestalo, a tak oba týmy odcházely do kabin za příznivějšího stavu pro Stružinec.
Do druhého poločasu nastoupili hostující hráči s odhodláním udělat něco se skóre. Naopak v úvodu to byli naši hráči, kteří se snažili docílit další branky a tím dodat klidu na své kopačky. Agilní, rychlonohý útočník Votoček zle zatápěl hostující obraně. Místy si s ním osmatřicetiletý B třídou ostřílený stoper Málek nevěděl rady. Postupem doby, když se nepodařilo stružineckým skórovat, začali čím dál víc hrozit hosté. Stoper Málek se vydal na výlet, proběhl s míčem na noze přes třičtvrtě hřiště a ocitl se ve vápně, vlevo mu nabíhal spoluhráč Halíř, další borec z B třídy. Jenže Málek chrtil, vystřelil na Škopána, ale jeho rána nenašla cestu do brány. To jsme si oddychli. Jinak obrana vedená stoperem Mertou pracovala spolehlivě. Navíc Škopán v naší brance je ve formě. Jen tak nějaká střela ho nezaskočí. Deset minut před koncem zápasu střílí krajní záložník P. Láska z 20 m, jeho rána tečována na roh. Z následného rohu tradičního exekutora Ševců, Votoček míří hlavou nad. V 87. min. Ševců vyslal do brejku Votočka, ten se zbavil obránce a v pokutovém území pálil nad. Minutu před koncem normální hrací doby hostující Kuřina se chápe rozehrání tr. kopu. Jeho tvrdou střelu ztlumil gólman Škopán na zem, dobíhající útočník se snažil dorazit míč do sítě, Škopán však uchopil míč do rukou a zabránil soupeři ve vyrovnání. V 90. min. došlo k taktickému střídání u domácích, Dlouhý nahradil O. Bláhu. Po čtyřminutovém nastavení ukončil hlavní arbitr Štuk utkání, které mělo kvalitu odpovídající špičce okresu. Následovala děkovačka hráčů Stružince divákům za podporu, ti se jim skandovaným potleskem za předvedený výkon a získané body. Tímto utkáním stružinečtí prodloužili sérii neporazitelnosti na domácím trávníku již na 16 utkání. Zrovna v tento den oslavoval gólman Škopán devětadvacáté narozeniny, k nim si dal hezký dárek, udržel čisté konto a výraznou měrou přispěl k výhře našeho týmu. Po dvou jednogólových výhrách patří Stružinci v neúplné tabulce druhá pozice o skóre za sousedním "béčkem" Lomnice. Veřme, že Stružinec bude pokračovat v započatých výkonech i nadále. V sobotu, 28. 8. zajíždíme za nepříjemným soupeřem, do Zálesní Lhoty, která sbírá body převážně doma. Proto nás nečeká nic lehkého, chce to nepodcenit, aby to nedopadlo jako na jaře. Všichni, co se pohybují okolo stružinecké kopané, vědí, o čem mluvím. Začátek je tradičně v 17:00.
 

—————

Zpět