TJ Sokol Stružinec - TJ Sokol Roztoky 6 : 2 (2:1)

14.10.2010 07:05

hráno v sobotu 9. října 2010 od 16:00
Branky: 21. Ševců, 35. Vojtíšek, 48. J. Novotný, 67. Trešl, 70. J. Láska, 80. Tůma - 33. Grof, 89. Kupkár

ŽK: 3 (Hloušek, Vojtíšek, Vágner)/ 3 (David, Tejchman 2)
ČK: 0/1 (Tejchman)
Sledovalo: 165 spokojených diváků

Sestava – domácí: Škopán – Hamáček, Vágenknecht (c), Novotný J., Hloušek – Láska J. (76. Dlouhý),Vágner, Ševců, Bláha D. (46. Trešl) - Láska R., Vojtíšek (76. Tůma)
Připraveni: Typlt, Stránský

Za krásného říjnového sobotního odpoledne svedla píšťalka hlavního rozhodčího Imlaufa ze Dvora Králové družstva Stružince a hostujících Roztok k zápasu 10. kola OP Semilska. Stružinečtí chtěli potvrdit bod ze Studence a hosté pokračovat ve zlepšených výkonech i na našem hřišti. Stružinec zpočátku nepřipomínal správně fungující stroj, mladí běhaví hosté hráli v prvním dějství vyrovnanou partii s naším týmem. Hned v 1. minutě se dostal do zakončení roztocký Nýdrle, míč si však cestu do branky nenašel. Velký rozdíl byl v proměňování standardních situací. Stružinec dokázal udeřit z těchto situací celkem čtyřikrát, v každém poločase dvakrát. Ve 21. min. ocenili přítomní diváci obou týmů střelecké umění Pepy Ševců, který z tr. kopu ze 20 m vymetl vzdálenější růžek Hujerovy svatyně. Tato branka by byla kandidát na gól měsíce října v okrese, tedy 1:0. Roztoky po přečíslení naší zálohy srovnávají krok ve 33. min., kdy se trefuje nadvakrát Grof, když první pokus se odrazil od tyčky, 1:1. Uběhly pouhé dvě minuty a narodila se druhá branka domácích. Tr. kop Pepy Ševců ze 35 m našel ve vápně obránce, ten pro hosty nešťastně přihrál Vojtíškovi, který nekompromisně pod víko změnil stav na 2:1. Do konce poločasu se poprvé zažlutilo, za faul dostal kartu Hloušek. Minutu před koncem poločasu se řítila vstříc dalšímu gólu domácí lasička Radek Láska, jenže přihrál v ofsajdu stojícím Vojtíškovi a nadějnou možnost přerušil praporek asistenta Havrdy a následně píšťalka hlavního rozhodčího Imlaufa. V samotném závěru poločasu viděl 2. ŽK pro domácí, Vojtíšek. Za zmínku stojí ještě tr. kop hostů z 25 m pod břevno, který Škopán vyrazil za branku. Zlomový okamžik utkání nastal ve 48. min. Jára Novotný se ujal exekuce tr. kopu. Střelou k tyči zvyšuje na rozdíl dvou branek, 3:1. V 51. min. vidí svoji první ŽK v zápase hostující záložník Tejchman. V 56. min. další ŽK, tentokrát pro našeho Vágnera za faul. V 60. min. protáhli hosté Škopána v naší brance. Kdo očekával konec branek, ten se mýlil. O sedm minut později střídající jindy gólman Filip Trešl po rohu a přihrávce od Radka Lásky hlavou stanovuje zatímní skóre na 4:1. V 70. min. další branka modročerných, kdy si naběhl do křídla Pepa Ševců a od brankové čáry našel krásnou diagonálou před brankou Jirku Lásku, který se v takovýchto situacích nemýlí, 5:1. V 76. min. došlo v našem týmu ke dvojnásobnému střídání, ze hry odešli Vojtíšek a J. Láska, jejich místo zaujmuli Tůma a Dlouhý. Hosté rezignovali, jejich hlavní náplní místo hraní, bylo hádání se s rozhodčím. Navíc přišli o šikovného mladíka v útoku, Janovského, který musel odstoupit pro zranění. V 79. min. vytekli nervy hostujícímu Tejchmanovi, který ač již měl ŽK, nesmyslně zakopnul balon po faulu a rozhodčí mu ukázal 2. ŽK a následovala ČK. Stružinec vzápětí trestal, v následující minutě se ocitl tváří v tvář brance střídající srdcař Pepa Tůma, nadvakrát vsítil šestý úspěch domácích barev, 6:1. V 81. min. inkasuje třetí ŽK roztocký David. Minutu před koncem se Roztoky dočkali kosmetické úpravy skóre. Střídající Kupkár si naběhl na křížnou přihrávku a střelou na zadní tyč snížil debakl hostů, 2:6. Toto vítězství bylo sedmé v této sezóně a celkově dvacáté utkání bez prohry v řadě na domácím trávníku. Z těchto dvaceti zápasů je 16 výher a 4 remízy. Tuto úctyhodnou sérii se budou snažit naši hráči prodloužit i v posleddním domácím zápase za 14 dní proti Martinicím. Nyní nás čeká utkání ve Mříčné, která se potácí u dna, ale v domácím prostředí je hodně nebezpečná.