TJ Sokol Stružinec - TJ Sokol Roztoky 2:0 (1:0)

25.05.2010 07:05

hráno v sobotu 22. května 2010 od 17:00

Branky: 20. Ševců, 86. Merta

 

ŽK: 1/2 (Láska P.)

ČK: 0

Sledovalo: 140 diváků

 

Hlavní rozhodčí Jan Procházka odřídil utkání bez větších problémů, měl to pod kontrolou, přesvědčil, že pískat umí. Na lajnách mu asistovali delegovaní Petr Imlauf a David Suchomel.

 

Sestava – domácí: Hůlek - Hamáček, Merta, Pazderský, Hloušek – Láska P. (90. Těhník), Vágner, Vágenknecht, Vojtíšek  - Ševců, Bláha O. (73. Bláha D.)

Připraveni: Stránský, Dlouhý

 

Trenér: Vágenknecht Petr

Asistent trenéra: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

 

V sobotu, 22. května 2010 si přišel nejeden sportovní fanoušek na své. Po nervydrásajícím postupu našich hokejistů do finále MS přes Švédsko nastoupili fotbalisté Sokola Stružinec k dalšímu utkání na domácím trávníku, soupeřem Sokol Roztoky. Papírové předpoklady zněly jasně, nic jiného než vítězství by bylo zklamáním. Do zápasu nemohlo kvůli zranění nastoupit několik hráčů základní sestavy. I přes toto oslabení jsme pomýšleli na vítězství.

Domácí začali aktivně, ve 3. min. faulován navrátilec do sestavy P. Láska na 20m. Tr, kop Ševců pod břevno vyráží Hujer na roh. Postupně se hra vyrovnala, i když Stružinec si i nadále vytvářel šance. V 16. min. hostující Grof z malého vápna střílí mimo. V 17. min. P. Láska z malého vápna, po přihrávce od Ševců, pálí jen do gólmana a od něho na roh. Ve 20. min. se již domácí příznivci dočkali. Ševců z vápna křižnou střelou k tyči vsítil úvodní branku utkání, 1:0. Ve 26. min. zahrozili Roztoky, z malého vápna jejich hráč trefil jen Hůlka. Ve 30. min. faul na Ševců na 30 m. Vágenknecht posílá míč z tr. kopu vysoko nad. Ve 32. min. Vojtíšek ve vápně faulován, sudí Procházka správně nařídil penaltu. Ševců ji však v následující minutě neproměňuje, trefuje pouze levou tyč. Byla to již druhá zahozená penalta v tomto týdnu. Je tedy, co zlepšovat. Ve 36. min. Ševců po sprinterském souboji s hostujícím stoperem z úhlu míjí branku. Ve 39. min. ten samý hráč prudkou střelou vyprášil Hujerovy rukavice. V předposlední minutě 1. půle faulován Hloušek na 25 m. Tr. kop Ševců se nepovedl, balon zamířil nad. Poté sudí Procházka ukončil 1. poločas za příznivějšího stavu pro Stružinec. Do druhého poločasu nedošlo v našem týmu ke změně, bylo by potřeba, co nejdříve vstřelit druhý gól, aby se mužstvo uklidnilo.

V 63. min. pěkná akce dua Hloušek, P. Láska. Druhý jmenovaný prudce pálil ze 12 m, ale mimo. V 65. min. únik Vojtíška po pravé straně do vápna, předložil O. Bláhovi, ten gólem pohrdl. Stoprocentní gólovka. V 67. min. došlo ke srážce stopera Merty s Hamáčkem, hosté v šanci, nakonec vše dobře dopadlo. V 70. min. Vágenknecht vybojoval balon u postranní čáry, naservíroval ho na malé vápno opět nekrytému O. Bláhovi, ten trestuhodně minul. V 73. min. ho vystřídal bratr Dominik. O minutu později hořelo před naší brankou, Nýdrle pálil z vápna do tyče. To jsme si oddechli. Roztoky se nechtějí spokojit s těsnou porážkou a začínají zlobit. V 79. min. po chybě Hlouška můžeme děkovat výbornému zákroku Hůlka v naší brance, který odmítl vyrovnání. 10 min. před koncem střídají také hosté, D. Baytalon místo Grofa. V 86. min. zkušený Merta nechytatelnou ranou pod břevno vstřelil vítězný gól Stružince po zatažení balonu po křídle v podání Ševců, 2:0. V 89. min. roh hostů na hlavičku, se kterou si Hůlek bez problémů poradil. Po 2 minutách nastavení, ve kterém došlo ke zranění P. Lásky. Jeho místo nahradil Těhník, se již nic významného neudálo, a tak sudí Procházka odpískal konec. Toto vítězství nás drží v boji o čelní příčky. Naši hráči místo, aby rozhodli utkání dříve, proměnili zlomek šancí, nemuseli by se bát o výsledek do posledních minut. Doufejme, že se zlepší střelecká potence v příštím zápase, kdy naše mužstvo jede do Martinic, které na jaře pouze paběrkují.

—————

Zpět