TJ Sokol Stružinec - TJ Sokol Nová Ves 2:0 (1:0)

27.04.2010 07:57

hráno v sobotu 24. dubna 2010 od 17:00

Branky: 34. Vojtíšek, 72. Ševců

 

ŽK: 2/2 (Vojtíšek, Novotný J. - Nožička, Štejfa)

ČK: 0

Sledovalo: 378 platících diváků

 

Hlavní rozhodčí Milan Mašek ze Semil chyboval na obě strany, zbytečně kouskoval hru, hlavně v 1. poločase. Zápas se mu nepovedl. Na čarách mu asistovali delegovaní otec a syn Šimůnkové z Libštátu.

 

Sestava – domácí: Škopán - Hamáček, Merta, Novotný J. (c), Hloušek – Láska P., Ševců (Těhník), Vágner, Láska J. -  Bláha O. (Bláha D.), Vojtíšek 

Připraveni: Hůlek

Trenér: Vágner Bohumil

Asistent trenéra: Láska Radek

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

Sestava – hosté: Diviš – Svoboda, Hadač, Štejfa (c), Špidlen – Máka V., Brendl,  Zajíc, Moravec – Koudelka, Nožička R. (Tomášek)

Připraveni: Golis, Dušta

Trenér: Bezucha František

Vedoucí mužstva: Novotný Michal

 

Na svátek sv. Jiří, za pěkného dubnového odpoledne se odehrálo dlouho očekávané derby odvěkých rivalů, Sokola Stružinec a Sokola Nová Ves n. Pop. Vzhledem k tomu, že se v okruhu 10 km  nehrál jediný zápas, sešlo se na stružineckém hřišti  úctyhodných 378 platících diváků  = divizní návštěva.

Bez tří opor (Vágenknecht, Pazderský a R. Láska) se museli obejít domácí fotbalisté, kteří i přesto chtěli pokračovat v úspěšném tažení v přeboru. Obranu vyztužil zkušený Merta. Úvod utkání ve znamení nervozity a několika ostřejších zákroků na obou stranách. Šlo o hodně, porazit rivala. Zpočátku hra neurovnaná, odehrává se spíš uprostřed hřiště bez šancí. V 7. min. stružinecký Vojtíšek inkasuje 1. ŽK za zbytečný skluz u postranní čáry. V 10. min. ŽK pro hostujícího Nožičku také za faul. V 11. min. pronikl J. Láska do vápna, došlo ke kontaktu s obráncem, píšťalka sudího Maška zůstává k nevoli početného domácího publika němá. V 17. min. faulován J. Novotný Nožičkou, po ošetření pokračuje ve hře. Ve 20. min. střela hostujícího záložníka Zajíce z 25 m mimo. Ve 22. min. faul na Ševců u postranní čáry. Tr. kop Ševců vyráží hostující gólman Diviš na aut. Ve 23. min. Ševců poslal do gólu P. Lásku, ten z 11 m střílí pouze do gólmana. Velká šance. Ve 28. min. hostující Koudelka vysílá svého kolegu z útoku, Nožičku, na malé vápno, výborný zákrok Škopána v naší brance zabraňuje Vsi ve skórování. Ve 30. min. 2. ŽK pro domácí, J. Novotný za faul na Nožičku. Ve 34.   min. samostatný průnik domácího Vojtíška po levé straně, prošel až do branky a takřka z nulového úhlu zostudil Diviše, míč prošel mezi ním a pravou tyčí, 1:0.  Ve 35. min. ŽK pro hostujícího Štejfu za řečnění. Ve 38. min. pěkná střela novoveského Svobody z 20 m nad. O minutu později rychlá akce domácích, P. Láska z první ze 14 m míjí ve slibné pozici Divišovu svatyni. Ve 42. min. se opět dostává do průniku domácí Vojtíšek, vítězí v souboji se stoperem Hadačem, avšak střela se mu nepovedla, zamířila mimo branku. V poslední minutě odpískán Vsi signalizovaný ofsajd a vzápětí sudí Mašek končí 1. poločas za jednobrankového vedení Stružince. Tento stav ještě neznamenalvítězství, hráči o přestávce nabádáni k tomu, aby nepolevili a pokusili se zvýšit skóre. Jen aktivní hrou mohou dovést zápas k bodovému zisku. Ve 49. min. střela hostujícího Koudelky z 25 m mimo. V 50. min. srážka gólmana Škopána při chytání balonu s útočníkem Koudelkou ve vápně . Z počátku to vypadalo hrozivě, nakonec oba hráči pokračovali ve hře. V 60. min. strkanice Ševců a Štejfy na půlce. Obešla se pouze napomenutím obou hříšníků. Rozhodčí Mašek si uvědomil, že Štejfa již má na kontě žluté napomínání. V 64. min. pěkná přihrávka Ševců na Vojtíška, který z úhlu přestřeluje branku. Teprve v 66. min. kopal Ševců 1. roh domácích, hlavička O. Bláhy mimo. V 68. min. Vágner ve vápně vybízí ke gólu O. Bláhu a ten netrefuje branku. V 69. min. rychlá akce Vsi, balon těsně míjí pravou tyč. Ve chvíli, kdy se Novoveští nadechují k náporu, aby vyrovnali, Stružinec reaguje nejlepším možným způsobem. Neboť v 72. min. po nádherné uličce Vágnera na vápno, kam si naběhl Ševců, gólman Diviš s ním podstupuje neúspěšný souboj a Pepa pod padajícím brankářem uklízí míč nezadržitelně do prázdné branky, 2:0. V 81. min. Ševců pálí z rohu vápna pod břevno, Diviš vyráží na roh. V 84. min. nebezpečná střela na druhé straně v podání záložníka Moravce, která prošla brankovištěm a jen těsně minula pravou tyč naší branky. Stružinec poprvé v utkání vystřídal, Mladší z bratří Bláhů, Dominik nahradil staršího Ondru.V 87. min. Stružinec podruhé vystřídal, Těhník nahradil autora druhého gólu Ševců, jehož chytaly křeče. V nastavení ještě střílí D. Bláha z vápna. Stav se již nemění. Poté rozhodčí Mašek končí ke spokojenosti domácích fanoušků toto derby utkání za konečného stavu 2:0 pro Stružinec. Toto vítězství znamená, že si náš tým bez ohledu na další víkendové zápasy udrží 1. místo. Vítězství našeho týmu je o to cennější, neboť se mužstvo muselo obejít bez tří pilířů základní sestavy: kapitána a hrajícího trenéra Vágenknechta, záložníka Pazderského a útočníka R. Lásku. Na 1. máje nás čeká výlet do Zálesní Lhoty, doufejme, že se žlutomodrá squadra bude vracet bohatší o další 3 body.

—————

Zpět