TJ Sokol Stružinec - TJ Sokol Dolní Branná "B" 5:1 (2:0)

21.06.2010 18:37

hráno v sobotu 19. června 2010 od 17:00

Branky:  17., 76. Votoček, 35. Ševců, 69. R. Láska, 71. Dlouhý z pen. - 75. Kliner

ŽK: 2/1 (D. Bláha, Vágner)

Sledovalo:  160 diváků

Hlavní rozhodčí Jan Drusan z Lomnice nad Pop. Odřídil utkání bez problémů. Na čarách mu asistovali delegovaní kolegové Jiří Šarbort z Turnova a David Havrda z Lomnice nad Pop.

Sestava – domácí: Hůlek - Hamáček, Vágenknecht (c), Láska R. (77. Stránský), Novotný A. – D. Bláha, Vágner, Ševců, Vojtíšek  - Votoček, Bláha O. (62. Dlouhý)

Za ideálního fotbalového počasí sehráli fotbalisté Stružince závěrečný zápas celého ročníku OP Semilska. Za soupeře jim byl rezervní tým Dolní Branné "B". Před zápasem nebylo jisté, zda se utkání vůbec odehraje. Hosté měli velké problémy dát dohromady mužstvo. Nakonec přijeli, i když na poslední chvíli a ještě jen s 9 starými pány. Stružinec si v tomto utkání nepřipouštěl žádné zaváhání a chtěl si s chutí zastřílet. Příležitost dostali všichni hráči, neboť chybělo několik hráčů ze základu (Pazderský, J. Láska, P. Láska, J. Novotný, Škopán).

Od začátku muselo být všem jasné, jaký bude obraz hry. Hosté zapykáni na polovině se všemi hráči, na domácích bylo, aby tvořili hru a snažili se uběhat starší hráče hostů. Stružinec začal zostra, ihned v úvodu Vojtíšek vybídnut O. Bláhou ke gólu, na penaltě míjí branku. Ve 13. min. R. Láska z rohu vápna s tečí hostujícího obránce nastřelil břevno. V 17. min. centr Ševců zprava do vápna, Votoček hlavou střílí první gól domácích. Ve 20. min. faul na hostujícího hráče na 25 m. Rozehraný tr. kop do strany neznamenal žádné nebezpečí pro naši branku. Ve 29. min. ojedinělá útočná akce Branné, na vápně ji zastavuje stoper Vágenknecht. Ve 30. min. pěkná střela A. Novotného z 25 m zamířila nad. Ve 35. min. Ševců v sólu ze 40 m se protáhl kolem stopera a střelou k tyči dává druhý gól domácích. Ve 40. min. Ševců opět v gólové situaci, trefuje však gólmana a od něho se balon odráží do tyče. Za zatímního stavu 2:0 končí 1. poločas. Pro oslabené hosty je to přijatelné skóre. O přestávce kladen důraz na to, přidat ještě co nejdříve třetí branku, aby se mohlo vystřídat a zahráli si i ti, co toho mnoho nenahráli. V 50. min. faul Vágnera poblíž postranní čáry. Pěkná střela hráče Branné, Hůlek vyráží. Ve 2. půli pokračuje tlak našich hráčů, zpočátku bez další trefy do černého. V 58. min. Vojtíšek zatáhl balon, nacentroval do vápna, Votoček těsně míjí pravou tyč. V 62. min. střídající benjamínek Dlouhý nahradil O. Bláhu. Po tomto střídání došlo ke změně v rozestavení Stružince. Stopeři A. Novotný s Vágnerem, R. Láska šel do útoku, Vojtíšek ze zálohy na beka a Vágenknecht s Dlouhým do zálohy. V 69. min. R. Láska po přihrávce zleva do vápna střílí třetí úspěch žlutomodrých. Za minutu nato, běžela 70. min. sudí Drusan odpískal pokutový kop za faul na domácího Votočka. K její exekuci se odhodlal dorostenec Dlouhý a bezpečně proměnil. Byl to jeho první gól za muže v soutěžním utkání, časomíra ukazovala 71. min. V 74. min. Votoček nadvakrát nedotlačil míč do sítě. Nejprve trefil gólmana, z dorážky přestřeluje. V 76. min. hosté docilují čestného gólu, auto gólu Kliner po malém důrazu domácí obrany. Nejlepší, co mohli stružinečtí udělat, rychle odpovědět dalším gólem v síti Branné. Za minutu Votoček napřáhl z vápna a svým druhým gólem v zápase vstřelil pátou branku Stružince. V 77. min. Stružinec podruhé vystřídal, na hřiště vběhl Stránský, který nahradil R. Lásku. V 88. min. Vágenknecht vyslán do gólu ulicí od Votočka. Ovšem míč z jeho kopačky nenašel cestu mezi tři tyče. Hlavní arbitr Drusan ukončil poslední zápas sezóny, Stružinec v něm zvítězil 5:1. Byla to ta nejlepší tečka za celkem povedenou sezónou. Po skončení zápasu hráči poděkovali fanouškům za přízeň, kterou jim věnovali po celý ročník a mohla začít slibovaná zábava pro širokou veřejnost. Náš tým skončil na pěkném třetím místě, i když dlouho vedl. Hlavně v několika utkáních se slabšími soupeři neprokázal své fotbalové umění a nechal jim body, které v konečném účtování chyběly. Tímto bych chtěl pogratulovat Sokolu Nová Ves, který s 57 b zvítězil v tomto ročníku OP Semilska a vybojoval si tak postup do krajské soutěže I. B třídy východ libereckého kraje. Na druhé příčce se umístila rezerva Košťálova s 54 b a na třetím Stružinec s 53 b. Nyní bude následovat přibližně šesti týdenní přestávka, doba dovolených a 7. srpna vypukne nový ročník OP Semilska.