TJ Sokol Stružinec - SK Jívan Bělá 5 : 2 (3:1)

09.06.2010 21:49

hráno v sobotu 5. června 2010 od 17:00

Branky: 15., 89. Votoček, 27. J. Láska, 44. Vágenknecht, 84. O. Bláha – 10. Fajfr, 47. Kraus

ŽK: 2/6 (Hloušek, Vojtíšek)

Sledovalo:  150 diváků

Hlavní rozhodčí Jan Vydra chvílemi necitlivě posuzoval některé zákroky. Častokrát z výhody pro tým, který byl u míče, udělal nevýhodu. Hlavně ve druhé půli si zahrál karetní mariáš, neboť hostující hráči často faulovali a komentovali jeho výroky. Na čarách mu asistovali laici: za domácí Zbyněk Forman, za hosty Roman Langner.

Sestava – domácí: Hůlek - Hamáček, Vágenknecht (c), Pazderský, Hloušek (Bláha O.) – Láska P., Vágner, Ševců, Láska J. (Bláha D.)  - Votoček (Dlouhý), Vojtíšek (Bláha D.)

Připraven: Stránský

Po několika děštivých a chladných dnech si počasí konečně dalo říct. Dočkali jsme se letního víkendu. Za krásného a teplého sobotního odpoledne svedla píšťalka sudího Vydry ke vzájemnému měření sil fotbalisty Sokola Stružinec a hostující hráče Jívanu Bělá. Dle postavení v tabulce se mělo jednat o snadnou záležitost pro domácí, kteří v dosavadním průběhu na vlastním hřišti neprohráli a naopak hosté venku získali jediný bod (v Kruhu 1:1). Jenže takovéto zápasy jsou strašně nevyzpytatelné.

Trenér Vágenknecht mohl postavit totožnou základní jedenáctku jako v minulém vítězném utkání v Martinicích. Což je určitě potěšitelné. Stále jsou na marodce některé opory (Láska R., Škopán, Novotný J.).

Hosté začali na půdě favorita aktivně. Ihned v 1. min. míč z tr. kopu z rohu vápna prošel naším brankovištěm, nikým netečován na štěstí skončil v autu. Ve 4. min. pěkná střela slovenské akvizice Patze z 20 m, domácí gólman Hůlek vyráží na roh. V 8. min. o sobě dali poprvé vědět domácí žlutomodří. Záložník P. Láska se uvolnil, zpoza hráče střílí ze 13 m k tyči, gólman hostů Bandžuch vyráží na roh. V 10. min. se hosté poprvé radovali. Rychlá akce, přihrávka zprava před branku na záložníka Fajfra, který nekompromisně k tyči dává úvodní branku zápasu, 0:1. Vedení jim dlouho nevydrželo, neboť za pět minut centroval domácí bek Hloušek do vápna, našel Votočka a ten srovnal na 1:1. Ve 21. min. faulován Hloušek na 25 m. Tr. kop Ševců se nepovedl, skončil nad brankou. Ve 26. min. se vydal na výlet stružinecký stoper Vágenknecht, přihrál do šestnáctky J. Láskovi, který z blízka neprostřelil gólmana. Dobrá možnost. Ve 27. min. centr Ševců, Votoček trefuje gólmana, ten vyráží pouze před sebe, J. Láska napravuje předchozí zaváhání a tentokrát proměňuje, 2:1. Ve 29. min. 1. ŽK pro hostujícího P. Janatu. Ve 36. min. druhá ŽK pro hosty – Maryško. Ve 37. min. Hloušek pěkně střílí z tr. kopu, avšak mimo tři tyče. Ve 43. min. Ševců faulován na 25 m. V následující, 44. min. se Stružinec ujímá dvoubrankového vedení, Vágenknecht z tr. kopu přesnou střelou k levé tyči, z 0:1 je rázem 3:1. Ve 45. min. ještě vidí druhý Slovák v dresu Bělé Kišš ŽK za faul na Vojtíška. V téže minutě obdržel ŽK také domácí Hloušek za faul. Tak skončila 1. půle za zatímního stavu 3:1 pro domácí. Po změně stran, ve 47. min. v době, kdy byl ošetřován Hloušek za postranní čarou, centrovali Bělští do vápna od pravé lajny, ve vápně osamocený bek Kraus nedal šanci Hůlkovi, sníženo na 2:3. V 50. min. faul na P. Lásku, další ŽK - pro autora druhého gólu, Krause. V 52. min. opět ŽK pro hosty – Žalský za faul. S takovým stavem se domácí fotbalisté nechtěli smířit, chtěli, co nejdříve přidat další góly, aby se naše hra zklidnila. V 54. min. trma vrma před hostující brankou. Bělá se silou vůle ubránila. V 57. min. faul na Votočka na 22 m. Rozhodčí Vydra nařídil nepřímý kop. Po přiťuknutí J. Láskou, střela Ševců nenašla cíl. V 64. min. druhá ŽK pro Stružinec pro Vojtíška za faul. V 66. min. rychlonohý Votoček v samostatném úniku, při pokusu o blafák, gólman Bandžuch maří jeho snahu o gól. V 72. min. opět Votoček prokličkoval středem přes tři hráče, ovšem scházela mu přesnější muška. V 75. min. vidí Slovák Patz z hostujícího celku další, již šestou  ŽK do mariáše. V 84. min. O. Bláha se ani nestačil zpotit, na hřišti byl několik sekund, adresoval přihrávku, zaběhl do vápna a střelou po zemi na zadní tyč zvýšil na 4:2. V závěru ještě domácí dvakrát vystřídali. Do hry zasáhli D. Bláha a M. Dlouhý. Tečku za výší skóre udělal Votoček. Krásnou střelou z vápna vstřelil pátý gól Stružince. Byla to jeho druhá trefa v zápase. Potěšil slušně zaplněné hlediště. Po 3 minutách nastavení ukončil hlavní arbitr Vydra utkání za konečného stavu 5: 2 pro Stružinec. Výsledek přesvědčivý, hra už taková nebyla. Důležité jsou tři body, které zůstali doma. Stružinečtí hráči společně poděkovali domácím příznivcům za povzbuzování. Byla to patnáctá výhra sezóny, která ale nic neřeší. Neboť o titul bojují stále tři týmy, Stružinec 49 b, Nová Ves 48 b a rezerva Košťálova 48 b. Nejlepší výchozí pozici má Nová Ves, která má sice o bod méně, ale zápas k dobru. Do konce zbývají 2 kola, která rozhodnou o celkovém pořadí OP Semilska v letošním ročníku.