TJ Sokol Stružinec - FC Ingeo Lomnice "B" 2 : 2 (0:1)

16.09.2010 22:11

hráno v sobotu 11. září 2010 od 17:00

Branky:  53. Trešl, 65. J. Novotný – 15. Vrábel, 61. Medlík

ŽK: 2/2(Novotný J., Trešl)

ČK: 0/0

Sledovalo: 195 diváků

Hlavní rozhodčí Štuk Ivan z Lomnice n. Pop. Na čarách mu asistovali delegovaní Šimůnek a Martinec Vladimír.

Sestava – domácí: Škopán A. Novotný, Vágenknecht (c), Novotný J., Bitnar – D. Bláha (46. Trešl), Ševců, Vágner, Láska J . - Láska R., Bláha O. (46. Tůma)

Připraveni: Typlt, Dlouhý

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

Trenér: Vágenknecht Petr

     V sobotu 11. září 2010 v den, kdy si celý Svět připomíná smutné 9. výročí útoku islámských extremistů z Al – Kaidy na Newyorské obchodní centrum, sehráli fotbalisté Stružince tradiční sousedské derby s lomnickou rezervou. Šlo o přímý souboj o první místo. Oba týmy dělil jediný bod. Domácímu mužstvu chybělo 7 hráčů: Hloušek, Merta, Votoček, Vojtíšek, Hamáček, P. Láska, Stránský. Do sestavy se po delší odmlce vrátili Bitnar, Trešl a Tůma. Hosté také nepřijeli v nejsilnějším složení, neboť zároveň hrálo jejich "áčko" s Mimoní. Nastoupilo za ně několik dorostenců, kteří měli již v nohou odpolední zápas se Studencem a starších, zkušených borců (Kozák, Pospíšil a Čapek).

     V 5. min. tr. kop J. Novotného z 25 m těsně minul pravou tyč. V 7. min. hostující Čapek  Jos. centroval do vápna, exstružinecký Vrábel minul branku. Nebezpečná situace. V 15. min. se hosté ujali vedení již zmiňovaným hráčem. Nutno dodat, že gólu předcházela neodpískaná ruka Cermana a diskutabilní bylo také posouzení ofsajdové situace. Naši hráči přestali hrát, hosté toho dokonale využili ke vstřelení úvodní branky utkání. Ve 22. min. fauluje Vrábel A. Novotného za cenu ŽK. Ve 24. min. po faulu A. Jirounka na R. Lásku zahrával tr. kop Ševců, Jezdinský však s jeho střelou problémy nemá. Ve 31. min. utěšená střela R. Lásky z 20 m vedle. Ve 44. min. rychlá akce hostů, Medlík vyslán do gólu, trefuje s přispěním teče našeho gólmana Škopána tyč. To jsme si oddechli. Poté za protesty vidí J. Novotný zbytečnou ŽK. Sudí Štuk ukončil první půli za příznivějšího stavu pro Lomnici, 0:1. Domácí mají sice více ze hry, avšak málo střílí, proto platí tento stav. Do druhého poločasu došlo v týmu Stružince ke dvěma změnám, ze hry odstoupili bratři D. a O. Bláhové, jejich místa zaujmuli Trešl a Tůma. V 53. min. centr A. Novotného do vápna, navrátilec do sestavy Trešl vyrovnává na 1:1. V 55. min. pěkná tvrdá střela Ševců z tr. kopu ze 30 m nad. V 61. min. střídající dorostenec Tolvaj (hatrrick v dorostu) obehrál obránce v pokutovém území, přihrál Medlíkovi a ten se v takových situacích zpravidla nemýlí, 1:2. V 65. min. J. Novotný se postavil k exekuci tr. kopu po faulu na něj. Míč poslal na přední tyč, Jezdinský na něj nedosáhl, a tak se Stružinec dočkal podruhé v zápase vyrovnání, 2:2. Domácí fans to náležitě oslavili. V následující půlhodině o sobě dali hodně vědět, domácí hráči začali přehrávat soupeře, sílil tlak a fanoušci byli v těchto fázích utkání našim dvanáctým hráčem. O dvě minuty nato nebezpečná střela Medlíka z tr. kopu, Škopána však nenachytal. V téže min. domácí Trešl inkasuje ŽK za faul. V 74. min. Vágenknecht lišácky rozehrál tr. kop na přední tyč, tečován naším útočníkem na malém vápně, míč však nenašel cestu mezi tři tyče. V 83. min. dalekonosný pokus vystřídavšího Sedláka hodně mimo. V závěru utkání mohl zvrátit skóre na naši stranu Pepa Tůma, jehož pěkně mířená hlavička minula o půl metru branku a těsně před koncem sám v pokutovém území trefil gólmana. Zápas skončil remízou 2:2. Lomničtí byli po závěrečném hvizdu nespokojeni s bodem, chtěli víc, když dvakrát vedli, na druhou stranu musím říci, že Stružinec si min. bod zasloužil. Téměř celý zápas měl více ze hry. Hosté byli produktivnější v koncovce.

     Stružinec si díky této remíze i nadále udržel vedoucí příčku v tabulce o bod před svým dnešním soupeřem. Nyní náš čeká nedělní zápas v Mírové pod Kozákovem s místní rezervou, tedy v neděli 19. 9. od 14h jste zváni do pěkného areálu pod Kozákovem, chceme opět slyšet: Stružinec do toho!!!  

 

—————

Zpět