TJ Sokol Roztoky vs. TJ Sokol Stružinec 5 : 1 (2:1)

09.06.2015 11:04

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané

debakl od aspiranta na postup


TJ Sokol Roztoky vs. TJ Sokol Stružinec     5 : 1   (2:1)     

hráno v sobotu 06. 06. 2015 od 17:00


Branky: 2´. Nýdrle Jakub, 36´. David O., 46´. Kupkár, 65´. Stránský L. (vl.), 77´. Kužel - 26´. Schreyer


ŽK: 1/1(Mikolášek/Bláha D.)

ČK: 0/0

Diváků: 120 


Sestava Stružince: Škopán – Hamáček, Stránský L., Martinec (c), Schreyer – Bláha D., Matěja (46´. Bláha O.), Sehnoutek, Bajgar – Láska J. (55´. Mizera), Böhm (73´. Stránský P.)


Absence: Vágenknecht, Hloušek, Kohout, Ševců, Votoček

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Máka Jiří


Rozhodčí: Rympler Roman z Dolního Bousova, AR1: Dytrych Pavel z Dolní Branné, AR2: domácí lajk: Mikolášek Ladislav. 


     Za velmi horkého sobotního odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince k utkání 14. kola OP Semilska na půdu druhého celku tabulky, a sice do Roztok, které stále živí naději na postup do I. B třídy. Náš tým mohl hrát daleko klidněji, o 4. místo už jsme pravděpodobně přišli, a tak je celkem jedno, zda skončíme 5. nebo 6. Domácí potřebovali nutně vyhrát, aby ještě měli šanci zabojovat s Přepeřemi o vítězství. Našemu týmu chyběl Kohout a hlavně Votoček a Ševců. V dnešním utkání jsme nebyli favoritem. Chtěli jsme hlavně zápas důstojně odehrát a nedostat moc gólů vědomi si útočné síly Roztok. 

     Běžela teprve 2. min. zápasu a domácí se ujímají vedení, když Bajgar prohrál osobní souboj s Davidem O. a ten nacentroval před branku, kde Nýdrle Jak. S pomocí tyče skóroval, 1:0. Ve 12. min. po tr. kopu domácích hlavičkuje na zadní tyči Tuláček vedle. Minutu nato Sehnoutek střílí ze 25 m mimo. Za další minutu domácí Kužel po rychlé kombinační akci přestřeluje z malého vápna po centru Nýdrleho Jak. Ve 21. min. zahrávají domácí tr. kop ze 20 m za ruku stopera Stránského L. Nýdrle Jak. zakroutil balon nad branku. Ve 26. min. bylo srovnáno. Po roh. kopu Matěji se dostal odražený balon k beku Schreyerovi a ten zblízka vyrovnal, 1:1. Ve 30. min. Nýdrle Jak. pálí nad z tr. kopu za ruku Sehnoutka. Ve 36. min. domácí kapitán Mečíř zprava centruje a David O. se prosadil hlavou na přední tyči, Roztoky opět vedou, 2:1. Ve 38. min. agilní David O. střílí zblízka nad. Ve 39. min. Sehnoutek v útočné akci střílí hodně mimo. V posledních 10 min. 1. půle se vyčerpal díky úmornému vedru hostující záložník Matěja, a tak jsme odehráli zbytek poločasu o 10. O Marka bylo postaráno mimo hřiště, aby se jeho stav zlepšil. Nechtěli jsme střídat. I v 10 jsme zvládli konec poločasu bez gólové újmy. První dějství tedy skončilo 2:1 pro domácí. 

     O přestávce došlo ke změně v našem mužstvu. Matěju nahradil Bláha O. Hned ve 46. min. se po velké chybě naší obrany, kdy nechali v malém pokutovém území 2 volné domácí hráče a toho využil jeden z nich, Kupkár, který zblízka zvýšil na 3:1. Poté stružinečtí odpadli a hráli hlavně roztočtí, kteří přidali další branky. V 55. min. musel být vystřídán útočník Láska J., když měl být odpískán pokutový kop po nakopnutí domácím gólmanem Dlabolou. Místo toho se však konal jen kop od domácí branky. Jirka měl těžce nakopnutou levou nohu, a tak jsme museli nuceně střídat mladým Mizerou. V 57. min. inkasoval domácí hráč ŽK za faul na Martince. V 65. min. si hostující stoper Stránský L. zahrával s ohněm, když neměl komu rozehrát, tak dával malou domů gólmanovi Škopánovi, kterému však prošel balon pod nohou a balon skončil v brance, 4:1. Velká minela našeho brankáře. Z ochozů se ozývá: "Dejte jim bůra". V 67. min. byla k vidění další šance Roztok, jejich střela končí mimo. V 70. min. Tuláček střílí z vápna těsně mimo. V 72. min. střídající Mizera střílí ze 20 m, Dlabola chytá. V 73. min. hosté potřetí střídají. Stránský P. vyměnil Böhma, jemuž "došlo". V 77. min. záložník Kužel v sólo úniku, Škopán vyběhl ve snaze zmenšit střelecký úhel, ovšem zkušený domácí hráč přesnou střelou k tyči docílil pátou branku Roztok. Bůro bylo na světě. V 83. min. ještě viděl stružinecký Bláha D. ŽK za oplácení. Hlavní rozhodčí Rympler ukončil utkání již v 87. min. Bylo to možná dobře. Protože v 84. min. se zranil hostující záložník Bajgar (kotník) a musel být ošetřován mimo hřiště, takže jsme podruhé v zápase hráli o 10. Po závěrečném hvizdu jsme museli zkousnout pětigólový debakl a zranění 3 hráčů.  


     Co říci na závěr? V dnešním utkání odehrál Stružinec dva rozdílné poločasy. V první půli ještě favorizovaným domácím stačil. Ve druhé části zápasu se však projevila větší kvalita soupeře a slabší výkon hostů umocněný 3 zraněnými hráči. Citelně chyběl Votoček a také Ševců s Kohoutem. Nic se neděje. Čekají nás ještě dvě utkání. Pokusíme se bodovat v příštím zápase doma s rezervou Košťálova. 

     Příští zápas sehraje náš celek v sobotu 13. 06. 2015 od 17:00, kdy na domácím hřišti přivítá v "sousedském" derby rezervu Košťálova. Tímto zvu všechny příznivce stružineckého fotbalu k návštěvě tohoto utkání. Doufejme, že náš tým předvede lepší výkon než v Roztokách a dokáže po dvou porážkách naplno bodovat.


Stružinec do toho !!!  


Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva


—————

Zpět