TJ Sokol Roztoky vs. TJ Sokol Stružinec 3 : 3 (1:3)

02.10.2011 19:53

nepříznivé okolnosti = vybojovaný bod

TJ Sokol Roztoky vs. TJ Sokol Stružinec  3 : 3 (1:3)

hráno v sobotu 1. října 2011 od 16:00

Branky: 8. Janovský, 63., 82. Jelínek – 16. Sehnoutek, 29. Heřmanský, 39. Votoček

ŽK: 1/3 (Votoček, Vágenknecht, Škopán)

Sledovalo: 110 diváků

Sestava – hosté: Regimon –  Hamáček, Vágenknecht (c), Škopán, Hloušek – Matěja, Heřmanský, Vágner, Bláha D. (62. Bláha O.) –  Sehnoutek, Votoček

Utkání řídil Tomášek Petr z Jilemnice., na čarách mu asistovali delegovaní: Jebavý  Luděk z Hájů n. Jiz. a Přikryl Jan ze Semil.

Za vystřiženého podzimního odpoledne, o 1. říjnové sobotě sehráli fotbalisté Stružince další mistrovský zápas, tentokrát na půdě Roztok, kde se nám tolik nedaří. Není to zrovna oblíbený soupeř, zvlášť na jejich hřišti. K tomu zápasu měl trenér Vágenknecht k dispozici pouze 12 hráčů. Chyběli Martinec, Ševců a Pazderský. Stružinec strejně jako před týdnem nezachytil začátek a v 8. min. se Roztoky ujímají vedení, po chybě naší obrany na půlce akci zakončil útočník Janovský přehozením Regimona, 1:0. Ve 14. min. Bláha D. dává gól z přihrávky Votočka, jenže nebyl uznán pro ofsajd. V 16. min. to vyšlo. Útočník Sehnoutek využil nedorozumění gólmana Hujera s obráncem a pohodlně zasunul do prázdné brány, 1:1. Ve 22. min. Sehnoutek opět v šanci, hlavou přehodil gólmana, ale minul. Ve 29. min. se vyplatil důraz našich útočníků v pokutovém území Roztok, po několika chybách domácích zadáků vykulil Vágner balon na střed a Heřmanský přesnou tvrdou střelou k tyči střílí 2. gól hostů, 1:2. Ve 39. min. Votoček důrazem sobě vlastním získal balon na domácí obraně a do prázdné kisny uklidil balon, 1:3. Ve 43. min. pustil as. na čáře Přikryl sporný ofsajd, po kterém nastřeluje domácí Janovský tyč. Poté za protesty inkasovali ŽK Vágenknecht a Škopán. Do poločasu tak odcházeli Stružinečtí za vedení 3:1, ale tento výsledek je strašně zrádný. Stačí 1 branka a soupeř je opět ve hře. Tak se také stalo, domácí nastoupili do druhé půle v lepším světle ve snaze snížit. V 55. min. Stružinec špatně zahrál na polovině. Domácí v šanci, ovšem bránu netrefili. V 62. min. došlo k  vystřídání v dresu hostů, mladšího z bratří Bláhů, Dominika nahradil starší Ondra. Jak se později ukázalo, mělo to podstatný vliv na konec utkání. O minutu nato domácí Jelínkem snížili kontaktní brankou na 2:3. V 68. min. musel odstoupit ze hry náš bek Hamáček kvůli výronu kotníku. Jelikož již nebyli hráči na střídání, museli hosté dohrát závěrečnou necelou půlhodinu o deseti. Smolná událost. To byla voda na mlýn Roztok, kteří ještě víc zesílili tlak na naše hráče a v 82. min. se jim podařilo srovnat na 3:3, když vyrovnávací branku vsítil opět Jelínek. V 83. min. odpustil rozhodčí Tomášek vyloučení domácímu hráči s č. 4 po faulu na Vágnera, protože již měl ŽK. Závěr Stružinec přežil bez dalšího gólu a vybojoval tak aspoň bod.

Co říci na závěr? Vyhraný poločas 3:1 neznamená ještě vítězství, o tom se přesvědčili naši hráči. I díky smolné situaci při zranění Hamáčka a nucené hře o deseti je pro náš celek bod z Roztok úspěchem.

Nyní čeká v sobotu 8. října 2011 od 16:00 hráče Stružince domácí utkání proti Sokolu Kruh. Vyzývám fanoušky Stružineckého fotbalu k návštěvě tohoto utkání v hojném počtu.

(autor: Jiří Máka)