TJ Sokol Roztoky vs. TJ Sokol Stružinec 1 : 4 (1:3)

TJ Sokol Roztoky vs. TJ Sokol Stružinec   1 : 4   (1:3)

hráno v pátek 21. září 2012 od 17:00

Branky:  37. Baytalon – 16., 43. Heřmanský, 27. Votoček, 85. Matěja

ŽK: 3/2 ( /Schreyer, Vágner)

Sledovalo: 100 diváků

Sestava – hosté: Hůlek – Schreyer, Vágenknecht (c), Škopán, Hloušek - Matěja  ( Bláha O.), Ševců, Vágner, Sehnoutek (Bajgar)–  Heřmanský, Votoček (Kašpar)

Utkání řídila trojice delegovaných rozhodčích, jako hlavní Mašek Milan ze Semil, AR1: Liška ze Semil a AR2: Procházka Jan z Košťálova.

Po vzájemné dohodě se utkání 8. kola OP Semilska předehrálo již v pátek 21. 9. 2012. V týdnu panovaly v mužstvu Stružince obavy, zda to bylo dobré rozhodnutí, vzhledem k pracovnímu vytížení nebylo jisté, zda dáme do kupy dostatek hráčů. Všechny tyto úvahy vzaly za své, když se v kabině sešlo 14 odhodlaných hráčů s cílem napravit minulý nepovedený zápas. Trenér Vágenknecht musel udělat dvě změny v obraně, na beku Schreyer a na předstoperu Škopán. V 7. min. Ševců střílí z dálky, balon si však cestu do sítě nenašel. Ve 13. min. ho napodobila domácí hvězda Baytalon, jehož střela z tr. kopu ze 30 m skončila nad. V 16. min. se Heřmanský vyhnul gólmanovi Hujerovi a vstřelil úvodní branku utkání, 0:1. Asistenci si připsal Matěja. V 19. min. domácí zahráli roh. kop a nebezpečnou situaci v našem pokutovém území likviduje gólman Hůlek. Ve 27. min. hosté zvyšují náskok. Po přihrávce Matěji zprava Votoček s klidem Angličana trefuje, 0:2. Po této brance se začalo na hřišti jiskřit, rozhodčí Mašek během 8 min. udělil 3 ŽK. Ve 37. min. se domácí dočkali snížení na 1:2, když po rychlé akci a krásném zakončení v podání Baytalona. Tomu předcházel nepovedený tr. kop Ševců, jenž trefil svého kolegu Votočka ve zdi a poté se nevrátil s hráčem a následoval rychlý brejk Roztok. Když se schylovalo ke konci poločasu, hosté se radovali potřetí, ve 43. min. Sehnoutek přesprintoval obránce středem a vyslal do šance Heřmanského, který nabídnutou šancí nepohrdl, 1:3. Za tohoto stavu odcházela obě mužstva do kabin.

Tento stav lákal k tomu, že už je vyhráno, zdaleka ne. Bylo potřeba pokračovat ve stejné hře jako dosud a bojovat, samo vítězství nepřijde. Musí se mu jít naproti. V 55. min. Heřmanský obehrál několik obránců v jejich vápně a levačkou těsně minul pravou tyčku. O minutu nato Ševců tvrdou ranou orazítkoval pro změnu levou tyčku. V 70. min. si dávali přednost budoucí švagři v našem týmu, Hloušek se Schreyerem při odkopu a zle zatopili gólmanu Hůlkovi, který musel řešit dvě rány Baytalona. S oběma si však poradil a zvýšil tak naději na tři body. V 75. min. Heřmanský střelecky při chuti, krásnou střelou natáhl gólmana. V 76. min. Vágenknecht ze 40 m poslal balon pod břevno, Hujer balon vyrazil na břevno. V 79. min. Heřmanský přihrál pod sebe zprava Sehnoutkovi, který mířil do prázdné branky, na brankové čáře se ocitl obránce, který balon v hodině dvanácté odkopl do bezpečí.  Poté inkasoval Votoček úder balonem na obličej, za který by se nemusela stydět ani "ukrajinská mlátička" Kličko. Kuba je odolný hráč, vše se nakonec obešlo bez dalších problémů a za chvíli za potlesku diváků vstal a byl odveden mimo hrací plochu. V 85. min. se vyplatil důraz Matějovi před brankou a zblízka dal na 1:4 z pohledu domácích. V závěrečných minutách hosté třikrát vystřídali, nejdříve se dostal na hřiště Kašpar, který nahradil otřeseného Votočka, potom Bláha O. za Sehnoutka a první tři minuty v dresu Stružince si odbyl mladíček Bajgar, který vyměnil Matěju. Do konce se již nic výzmaného nestalo, a tak rozhodčí Mašek ukončil zápas, ve kterém hosté zvítězili 4:1.

Co říci na závěr? Stružinec sehrál svoje tradiční utkání v této sezóně na hřišti soupeře, s dobrou obranou, dobrou spoluprací zálohy a útoku. K tomu nutno připočíst důraz útočníků a jejich střeleckou potenci. Ne nadarmo náš tým vede tabulku na hřštích soupeřů, ale i celkově. Hráčům je potřeba poděkovat za předvedenou hru a bojovnost. Nyní je před námi posledních pět kol. Čeká nás však několik těžkých zápasů, tři s týmy z první čtyřky. V sobotu 29. 9. přivítáme na domácí hřišti silný Studenec. Hraje se v sobotu 29. 9. 2012 od 16:30. Tímto zvu všechny příznivce Stružince k návětěvě tohoto zápasu.