TJ Sokol Roztoky vs. TJ Sokol Stružinec 2 : 0 (0:0)

TJ Sokol Roztoky vs. TJ Sokol Stružinec  2 : 0   (0:0)

hráno v sobotu 14. května 2011 od 17:00

Branky:  77., 80. Tuláček

ŽK: 1/2 (Heřmanský, Hloušek)

Sledovalo: 130 diváků

Sestava – hosté: Škopán (10. Hůlek)   Hamáček, Vágenknecht (c), Hloušek, Bláha D. – Láska J. (10. Škopán), Láska P., Vágner, Vojtíšek (87. Stránský) – Bláha O., Heřmanský

Vedoucí mužstva: Janda Jaromír

Utkání řídil: Štuk, na čarách mu asistovali laici: za domácí Hujer, za hosty Máka.

Za prosluněného sobotního odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince na těžkou půdu na jaře dosud neporažených Roztok u Jilemnice. Proto nečekal naše hráče lehký zápas. První poločas charakterizoval vyrovnaný duel plný bojovnosti a osobních soubojů. V 10. min. nám zatrnulo, když pro zranění odstoupil J. Láska. Gólman Škopán nastoupil do hry, na jeho místo se postavil náhradní brankář Hůlek. Domácí se v prvním dějství dostali před naši branku díky pěti standardním situacím. Z nich však neskórovali. Největší šanci s přívlastkem gólová, zahodil v 16. min. stružinecký útočník O. Bláha, když zblízka slabě vystřelil a domácí gólman Grof chytá. Do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu. Ve 2. půli získali hráči Roztok převahu, avšak dobře dirigovaná defenzíva stoperem Vágenknechtem dlouho odolávala. V 77. min. se domácí fans dočkali, když po tr. kopu, špatné hře záložníka Vojtíška, vsítili úvodní branku střelou do šibenice, 1:0. O 3 min. nato po chybách v naší obraně i záloze zvýšili Roztočtí na 2:0 střelou k tyči. V závěrečných 10 min. neměli hosté, co ztratit. Snažili se korigovat výsledek. Největší šanci neproměnil v 82. min. Vojtíšek, když napálil balon jen do gólmana po přihrávce od Heřmanského. Minutu před koncem Vágenknecht z tr. kopu zamířil těsně nad.

Co říct na závěr? Stružinci se na venkovních hřištích mnoho nedaří. To platilo i o tomto utkání. Hlavu vzhůru. Život jde dál. Nyní čeká naše mužstvo další těžké utkání, vložené středeční kolo v Rokytnici nad Jizerou a v sobotu přivítáme doma Mříčnou. Tímto zvu všechny příznivce stružinecké kopané na obě tato utkání.