TJ Sokol Nová Ves vs. TJ Sokol Stružinec 3 : 3 (0:1)

05.11.2014 17:16

 Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

remíza v derby

 

TJ Sokol Nová Ves vs. TJ Sokol Stružinec    3 : 3   (0:1)      

hráno v sobotu 01. 11. 2014 od 14:00 

 

Branky: 49. Fedor, 81. Hloušek, 88. Zajíc – 44. Matěja, 60., 85. Sehnoutek

 

ŽK: 2/0 (Kunt, Nožička P.)

ČK: 0/0

Diváků: 160

 

Sestava Nové Vsi: Bergr – Kunt, Máka V. (c), Zajíc, Zelenka – Fedor, Moravec, Hloušek, Nožička P. - Nožička R., Salyga (76. Palas)

Trenér: Fedor Jan

Vedoucí mužstva: Novotný Michal

 

Sestava Stružince: Škopán (c) – Bláha D., Vrkoslav (82. Stránský L.), Hamáček, Schreyer – Bajgar (69. Bláha O.), Sehnoutek, Martinec, Matěja – Votoček, Kohout

Připraven: Stránský P.

Absence: Vágenknecht, Martinek, Böhm, Hloušek, Matějka

Trenér: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva: Máka Jiří


Rozhodčí: Huřťák Petr ze Studence, AR1: Paulů Radomír z Valteřic, AR2: laik Čapek Vít z Nové Vsi. 

     O první listopadové sobotě za slušného podzimního odpoledne svedla píšťalka rozhodčího Huřťáka ke vzájemnému měření sil dva velké rivaly, Sokol Novou Ves a Sokol Stružinec. Při pohledu na tabulku bylo všem jasné, že favoritem jsou hosté, kteří letos sbírají body hlavně na soupeřových hřištích. Ovšem je to derby a to většinou stírá rozdíly v tabulce. V obou týmech chybělo několik hráčů včetně dvou karetních hříšníků, Böhma a Martinka. Ves poprvé zahrozila ve 4. min. při roh. kopu, kdy naši hráči nepokryli všechny domácí hráče. Schreyer vyrazil balon a Moravec pálil mimo. V 11. min. Fedor z tr. kopu ze 25 m střílí nad. V 15. min. dali poprvé o sobě vědět hosté. Matěja vybídl ke skórování Votočka, jenž se však ocitl v ofsajdu. Aby se nepískalo, do hry se nezapojil a pokračovalo se dále. V 16. min. domácí stoper Máka V. hlavičkuje po roh. kopu těsně vedle. V 17. min. hosté zahrávají 1. roh. kop Sehnoutkem nakrátko na Votočka, který následně míč ztratil po důrazném obranném zákroku soupeře v pok. území. V 19. min. vidí 1. ŽK v zápase domácí bek Kunt po faulu na Bláhu D. Ve 22. min. Schreyer střílí z půlkruhu, Bergr chytá. Ve 24. min. domácí Nožička R. Střílí nad poblíž vápna. V 25. min. Votočk uhání sám na gólmana, ofsajd to nebyl, jenže s svojí šancí naložil špatně, trefil jen gólmana. V též minutě inkasoval domácí rychlík Nožička P. 2. ŽK Nové Vsi po faulu na Hamáčka. Poté byla k vidění střela Votočka z 10 m, jen do gólmana. 28. min. Zajíc nacentroval před naši branku a Salyga hlavičkoval nad. V 30. min. Votočkova střela z otočky mimo. Ve 33. min. Votočk faulován na 22 m Mákou V. Tr. kop Schreyera skončil nad. Následnou rychlou akci Vsi zakončoval Nožička P. Škopán vyběhl a balon zpacifikoval. Ve 40. min. Votočkovi odmáván a odpískán ofsajd po přihrávce Bajgara. Ve 41. min. Kohout vyslal pas na Votočka za obranu, gólman Bergr vyběhl a Votoček loboval a nastřelil břevno. Ve 43. min. Matěja střílí jen do gólmana. V téže minutě Sehnoutek z úhlu střílí vedle. Ve 44. min. Votoček nahrál vedle sebe na malém vápně nabíhajícímu Matějovi a ten doklepl do odkryté branky, 0:1.  První poločas přinesl několik šancí na obou stranách, gól vstřelili pouze hosté.

     Hned v 1. minutě ve 2. pol. našel Martinec obloučkem Votočka a ten střílel nad. Ve 49. min. domácí Fedor srovnává na 1:1, když obrana neodkopla balon po velmi nepřesné střele Kunta. Škoda. V 51. min. střelu domácího hráče tečoval Nožička R. Na pravou tyč naší branky. Štěstí stálo při nás. V 60. min. Sehnoutek oklamal obránce a levačkou šajtlí k tyči přivedl hosty znovu do vedení, 1:2. V 62. min. tr. kop Martince na zadní tyč skončil těsně vedle. Nikdo netečoval. V 64. min. Kohout ve velké šanci míjí branku po přihrávce Matěji. V 69. min. hosté poprvé vystřídali. Bláha O. nahradil Bajgara. Po autu Ondra prodlužoval hlavou Votoček dával nad. V 71. min. Votoček v úniku po náhravce od Sehnoutka Bergr vyběhl, balon minul a Votoček již  poněkolikáté v zápase přestřelil. V 73. min. rychlá akce Vsi. Nožička P. míjí pravou tyčku. Tomu předcházel nepovedný tr. kop Schreyera. V 76. min. Ves vystřídala, do hry nastoupil Palas za Salygu. V 78. min. Škopán odkopl včas balon před dobíhajícím Palasem. V 81. min. domácí záložník Hloušek pěknou střelou z 18 m znovu srovnal, 2:2. V 82. min. Stružinec podruhé v zápase vystřídal, Stránský L. za zraněného Vrkoslava. V 85. min. Votoček zatáhl balon před branku, vrátil ho zpátky na vápno, kde ho převzal Bláha O. a  předložil balon Sehnoutkovi, který napálil balon do růžku a svým druhým gólem v zápase otočil skóre na 2:3. Pro Kubu to byla velká motivace, vytáhnout se proti svému mateřskému oddílu. Závěrečné minuty odehráli naši hráči netakticky. Místo, aby podrželi balon, nechali se zatlačit a v 88. min. domácí potřetí v zápase vyrovnávají, když gólman Škopán vyběhl proti Zajícovi, ovšem minul balon a Zajíc se hlavou nemýlil, 3:3. V 89. min. Fedor po rohu Zelenky odmítl 3 body pro Ves, když pálil nad. Utkání skončilo remízou 3:3.    

     Co říci na závěr? Dnešní utkání se hrálo férově. Bylo k vidění dost šancí na obou stranách. Votoček nebyl dneska střelecky ve formě, i když se dostal několikrát do šancí. Nahradil ho novoveský odchovanec Sehnoutek. I když jsme třikrát v utkání vedli, nakonec jsme se museli spokojit s bodem za konečnou remízu 3:3, která přišla v samém závěru. Hrálo se ve velmi dobré atmosféře, převahu v hledišti měli hlavně fanoušci Stružince. Díky prohře Studence i Košťálova B přezimuje Stružinec na 4. příčce OP Semilska, což můžeme považovat po velmi rozpačitém začátku za úspěch.

Nyní čeká fotbalisty v okresních soutěžích několikaměsíční zimní přestávka a na konci března nebo začátkem dubna 2015 vyběhnou hráči znovu na trávníky k jarním odvetám.

 

Výsledky 13. kola:  Mříčná – Přepeře 3:10, Bozkov B – Jilemnice B 4:2, Studenec – Bělá 1:3, Roztoky – Košťálov B 4:2, Nová Ves – Stružinec 3:3, Lomnice B – Libštát 1:0 , Víchová - Horní Branná B 2:1

 

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

—————

Zpět