TJ Sokol Nová Ves vs. TJ Sokol Stružinec    1 : 1    (1:1)

Sestava Nové Vsi: Svoboda – Máka T., Hadač (61. Zuzánek), Zajíc, Kunt (76. Čížek) – Sehnoutek, Máka V., Huráň, Golis - Salyga (58. Syrovátka J.), Dušta

Trenér: Zajíček Michal

Vedoucí mužstva: Novotný Michal

Sestava Stružince: Škopán– Brnka, Martinec, Böhm, Schreyer – Bajgar, Ševců, Votoček (c), Bláha D. – Vondra (78. Vágenknecht), Bláha O. (29. Chlumský)

Připraveni: Ženatý, Nouzák, Stránský P.

Rozhodčí: Diringer Petr, AR1: Gregor Karel, AR2: Malimánek Pavel, všichni z OFS Jablonec nad Nisou.

Za chladnějšího sobotního dubnového odpoledne a na velmi mokrém trávníku v Nové Vsi se odehrálo tradiční derby odvěkých rivalů mezi domácími Sokoly a hosty ze Stružince. Po minulém týdnu, kdy jsme prohráli na UMT v Lomnici s Přepeřemi B 0:3, jsme chtěli bodovat v derby v Nové Vsi. Věděli jsme, že to však nebude jednoduché. V týmu jsme přivítali nováčka, Filipa Chlumského. K tomu hráči Stružince vyběhli na trávník ve Vsi ve zbrusu nových žlutých dresech, které jsou sponzorským darem od truhláře Michala Podzimka. Děkujeme.

Ve 13. min. domácí Golis střílí prudce na gólmana Škopána, ten vyráží a Bajgar posílá balon na roh a z něj nic. V 17. min. tr. kop Ševců a Votoček střílel na zadní tyči a gólman Svoboda pohotově vyrazil na roh a z něj nic. V 18. min. Bláha O. pálil nad z 18 m. Minutu nato jeho bratr Dominik stříleným centrem minul levou tyč. Ve 23. min. se poprvé měnilo skóre, kdy po rychlém útoku Vsi nacentroval Dušta zprava před branku a Salyga s přehledem skóroval, 1:0. Ve 29. min. odkop Vsi vrátil z 19 m do branky Bláha D. a je vyrovnáno, 1:1. V téže minutě hosté poprvé vystřídali, když si svůj debut odbyl Chlumský, nahradil v útoku zraněného Bláhu O. (lýtko). Poločas skončil 1:1. Hosté ponechali stejnou sestavu do 2. pol.

V 53. min. Huráň střílí z vápna, minul levou tyč. V 60. min. se ocitl v největší šanci hostů v zápase nováček Chlumský, který se dostal k balonu po chybě stopera Hadače a běžel sám na gólmana, jenže minul levou tyč. Škoda. V 63. min. střílený centr exstružineckého Sehnoutka vyrazil Škopán na roh a z něj nic. V 66. min. Huráň z tr. kopu mířil pod břevno, natáhl Škopána, který vyrazil jeho střelu na roh a z něj opět nic. V závěrečných 20 minutách byla na hřišti mezi hráči nervozita po několika necitelně posouzených zákrocích rozhodčího Diringera. V 73. min. kapitán Votoček dostal za řeči 1. ŽK v zápase. Za minutu se dostali do slibné možnosti ke skórování hosté. Bláha D. nedal góla z prostoru penalty. V 78. min. hosté podruhé vystřídali. Vágenknecht za Vondru do útoku. V 81. min. byla k vidění velmi dobrá rychlá akce hostů, na jejímž konci byla střela nad v podání Ševců. V 85. min. viděl stoper Martinec 2. ŽK pro hosty v zápase za faul na Sehnoutka. Tr. kop Huráně Škopán chytil. Rozhodčí Diringer po minutovém nastavení ukončil derby za remízového stavu 1:1.

Co říci na závěr? Stružinečtí získali v tomto derby bod stejně jako na podzim ve Stružinci, Pro oba týmy to byla zasloužená remíza. Šance byly na obou stranách. Doufejme, že bod z venkovního hřiště potvrdíme vítězství v příštím domácím utkání s rezervou Bozkova.

V příštím utkání hostí Stružinec na domácím hřišti rezervu Bozkova, hraje se v sobotu 15. 4. 2017 od 17:00.

Na toto utkání jste vy fanoušci stružineckého fotbalu srdečně zváni.